Maciej Zientarski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Maciej Zientarski
Data urodzenia 1 października 1969
Zawód prezenter, dziennikarz

Maciej Marek Zientarski (ur. 1 października 1969) – polski dziennikarz radiowy, telewizyjny i prasowy, specjalizujący się w zagadnieniach motoryzacyjnych.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Prowadził z Maciejem Pruszyńskim w kanale TV4 własny program V Max, w którym przedstawiał luksusowe i sportowe samochody różnych marek. W telewizji Polsat wraz z ojcem – dziennikarzem zajmującym się tą samą branżą – Włodzimierzem Zientarskim prowadził program Pasjonaci, a w AntyradiuAntymotolista oraz studio Formuły 1 bezpośrednio przed wyścigami oraz tuż po nich.

W 2007 roku uległ wypadkowi motocyklowemu, z którego jednak wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

W 2008 roku wziął udział w kampanii reklamowej dla PZU[1].

27 lutego 2008, jadąc wraz z Jarosławem Zabiegą (motoryzacyjnym dziennikarzem Super Expressu), spowodował poważny wypadek samochodowy na ulicy Puławskiej w Warszawie[2]. Jarosław Zabiega zginął na miejscu[3]. We wrześniu 2010 roku dziennikarz usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku, którego następstwem jest śmierć innej osoby. 3 stycznia 2013 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uznał go za winnego spowodowania wypadku i skazał na 3 lata pozbawienia wolności oraz 8 lat zakazu prowadzenia pojazdów[4], po apelacji dziennikarza wyrok został skrócony do 2 lat[5]. Do dnia dzisiejszego kary nie odbył.

W połowie 2012 roku Zientarski powrócił do działalności testera samochodów (jako pilot)[6] oraz komentatora filmów produkowanych przez internetowy serwis Trynid[7].

Radio i telewizja[edytuj | edytuj kod]

Dubbing[edytuj | edytuj kod]

Rodzina[edytuj | edytuj kod]

Jest synem dziennikarza motoryzacyjnego Włodzimierza Zientarskiego. Z żoną Beatą Zientarską ma dwóch synów: Jakuba (ur. 1994) i Gustawa (ur. 1999).

Maciej Zientarski został częściowo ubezwłasnowolniony, a decyzją sądu z roku 2009 jego doradcą tymczasowym i reprezentantem została żona. Sąd oddalił także złożony w jego imieniu pozew rozwodowy[8]. W maju 2010 doszło ostatecznie do rozwodu Macieja i Beaty Zientarskich[9].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]