Madara Uchiha

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Madara Uchiha to główny antagonista mangi Naruto. Współzałożyciel miasta Konoha. W przeszłości przewodniczył klanowi Uchiha.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Około 80 lat przed wydarzeniami opisywanymi w mandze Madara wychowywał się konkurując o wszystko z bratem Izuną. W zaciekłej rywalizacji obaj zabili nawet swoich najlepszych przyjaciół pozyskując Mangekyō Sharingan. Ten rodzaj Sharingana powodował jednak utratę wzroku, aż Madara jako pierwszy z braci stracił wzrok kompletnie. W zależności od opowiadającego tę historię są dwie wersje późniejszych wypadków. Itachi twierdził, iż Madara wyłupał swojemu bratu oczy, by odzyskać wzrok (Madara twierdzi, że brat złożył mu oczy dobrowolnie w darze). Dzięki temu wydarzeniu Madara uzyskał jeszcze większą siłę.

Kilka lat później Madara walczył z Hashiramą Senju. Walkę przegrał i nikt nie ma pojęcia, co się działo z nim następnie.

Tobi[edytuj | edytuj kod]

Mówi, że jest Madarą i to samo stwierdzają członkowie Akatsuki, w tym Kisame i Itachi. Jednakże w 559 wydaniu mangi dowiadujemy się, iż tak naprawdę była to tylko przykrywka. Zatem domiemania o tym, iż Madara=Tobi, zostały obalone. Kabuto dzięki dopracowanej technice wskrzeszenia zmarłych pokazał, iż w tej ostatniej trumnie, która wprowadziła w osłupienie Tobiego, było ciało Uchiha Madary. Dodatkowo wiadomo już, że Tobi to Obito Uchiha.

Gdy jeszcze był w Akatsuki, rządził organizacją poprzez Nagato (Paina). Jako Tobi zachowywał się swobodnie i często żartował. Itachi nazwał to utratą rozumu, jednak po walce Itachiego z Sasuke poznajemy zupełnie inne oblicze Tobiego. To wtedy odkrywa swą tożsamość(jak już wiemy fałszywą) przed większością Akatsuki.

Tobi traci pomarańczową maskę po walce z Konan. Jego następna maska jest czarno-biała z 3 otworami, a 2 służą do patrzenia. Ukradł Rinnengana Nagato. Jednak podczas walki z Kakashim, Gaiem i Naruto maska ulega zniszczeniu i wydaje się iż jego prawdziwą tożsamością jest Obito Uchiha.

Zdolności[edytuj | edytuj kod]

Tobi nie pokazał pełnego wachlarza swoich umiejętności. Ma z pewnością umiejętność teleportacji. Jiraiya podejrzewał, że to on stał za atakiem Kyubiego na Konohę (co było słuszne). Stwór ten w rozmowie z Sasuke porusza nawet temat Madary wspominając, iż ten dysponuje czakrą bardziej złowieszczą niż on sam (oszukanie bestii o swojej tożsamości samo w sobie tłumaczy, jak wielką ma siłę). Tobiemu wystarczy, że zobaczy jakieś jutsu raz, i jest w stanie stwierdzić ,jak ono działa, a nawet kto go używa, z czego możemy wywnioskować, że ma dużą wiedzę o świecie shinobi.