Magdalena Mołek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Magda Mołek)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Magdalena Mołek
Ilustracja
Magdalena Mołek (2016)
Data urodzenia 30 kwietnia 1976
Zawód dziennikarka
prezenterka telewizyjna

Magdalena Mołek, także jako Magda Mołek (ur. 30 kwietnia 1976 w Legnicy) – polska dziennikarka.

Życiorys[edytuj]

Pracę w telewizji rozpoczęła w Lubinie, w Telewizji Regionalnej Zagłębia Miedziowego. Po wyjeździe do Wrocławia pracowała jako reporter w Telewizji Dolnośląskiej, następnie prowadziła emitowany w TV Polonia teleturniej Krzyżówka Szczęścia i pracowała w TVP Wrocław, m.in. jako prowadząca regionalny serwis informacyjny Fakty.

Przez krótki czas pracowała także w Canal+ – prowadziła tam magazyn Reflektor. Od 1997 roku była związana ze stacją RTL 7. Od 18 marca 2001 roku prowadziła Wydarzenia w TV Puls (po zdjęciu z anteny programu – 28 maja 2002 – odeszła do TVP).

Debiut w TVP, w której prowadziła programy Kawa czy herbata i Spełniamy marzenia, przyniósł jej Wiktora w 2002 roku. Od tamtej pory prowadziła festiwale piosenki w Opolu i Sopocie.

W 2004 została dziennikarką telewizji TVN. Prowadziła program Moja krew oraz pierwszą edycję Tańca z gwiazdami (wspólnie z Hubertem Urbańskim). Od września 2005 jest jedną z prowadzących programu Dzień Dobry TVN występowała najpierw w duecie z Oliwierem Janiakiem, następnie z Jolantą Pieńkowską, a w latach 2007–2012 z Andrzejem Sołtysikiem. Od 9 lutego 2013 współprowadzi poranny magazyn z Marcinem Mellerem. Prowadziła także galę Miss Polonia, koncerty Sopot Festival oraz cykle narodowych testów (inteligencji, prawa jazdy itd.). Od 2006 w TVN Style. Razem z Jolantą Kwaśniewską współprowadziła program Lekcja stylu, a z Dorotą Wellman magazyn Miasto kobiet. Od września 2009 w TVN Style jest gospodynią programu W roli głównej, gdzie przeprowadza wywiady ze znanymi ludźmi.

Nagrody[edytuj]

  • 2008: „Oskara Fashion” nagroda Fashion Magazine
  • 2008: tytuł „Kobiety 2008 roku” wygrana w plebiscycie „Męska Rzecz 2008” organizowanym przez motoryzacyjny kanał grupy TVN.