Magic Kaito

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Magic Kaito
Okładka pierwszego tomu mangi
まじっく快斗
(Majikku Kaito)
Gatunek kryminał, komediodramat
Manga
Autor Gōshō Aoyama
Wydawca Shōgakukan
Odbiorcy shōnen
Drukowana w Shūkan Shōnen Sunday
Wydawana 19 stycznia 1987nadal
Liczba tomów 4
Telewizyjny serial anime
Magic Kaito
Reżyser Toshiki Hirano
Producent Masahito Yoshioka
Muzyka Atsushi Umebori
Studio TMS Entertainment
Stacja telewizyjna NNS
Premierowa emisja 17 kwietnia 201029 grudnia 2012
Liczba odcinków 12
Telewizyjny serial anime
Magic Kaito 1412
Reżyser Susumu Kudō
Scenariusz Kunihiko Okada, Toshiya Ono
Muzyka Taku Iwasaki
Studio A-1 Pictures
Stacja telewizyjna NNS (ytv)
Premierowa emisja 4 października 201428 marca 2015
Liczba odcinków 24

Magic Kaito (jap. まじっく快斗 Majikku Kaito) – japońska manga autorstwa Gōshō Aoyamy. Seria rozpoczęła swoją publikację w czasopiśmie Shūkan Shōnen Sunday wydawnictwa Shōgakukan w 1987 roku. Manga opowiada historię złodzieja Phantom Thief Kid (jap. 怪盗キッド Kaitō Kiddo). Aoyama wstrzymał pracę nad mangą po wydaniu trzeciego tomu tankōbon z powodu rozpoczęcia serii Detektyw Conan, która odniosła natychmiastowy sukces. Postacie Kaitō Kida i innych bohaterów mangi pojawiają się okazjonalne w mandze Detektyw Conan. Opublikowane rozdziały zostały zebrane w czterech tomach tankōbon (stan na luty 2010 r.).

Na podstawie mangi powstało 12 odcinków specjalnych anime w latach 2010-2012[1]. 24-odcinkowy serial Magic Kaito 1412 (jap. まじっく快斗1412) miał swoja premierę 4 października 2014 roku[2].

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Kaito Kuroba jest zwykłym nastoletnim uczniem liceum, którego ojciec zmarł w tajemniczych okolicznościach osiem lat temu. Osiem lat później dowiaduje się on o sekretnej tożsamości swojego ojca jako słynnego międzynarodowego przestępcy znanego jako International Criminal 1412, i że został on zamordowany przez tajemniczą organizację, gdy odmówił im pomocy w skradzeniu klejnotu Big Jewel Pandora (jap. ビッグジュエル・パンドラ Biggu Jueru Pandora). Pandora to mistyczny kamień, który według podań roni "łzę" podczas przelotu pewnej komety, a spożycie tej łzy daje nieśmiertelność. Kaito poprzysiągł sobie, że uniemożliwi organizacji uzyskanie nieśmiertelności i przejmuje tożsamość ojca jako złodzieja zaczynając swoją przygodę w poszukiwaniu klejnotu. Jego jedyną wskazówką lokalizacji klejnotu jest to, że świeci on na czerwono w pełni księżyca, i że jest to dublet. W ten sposób poszukuje i kradnie bezcenne klejnoty znane z dziwnych historii z niewiarygodnie dobrze chronionych miejsc, ale zwraca je następnej pełni księżyca, gdy okazuje się, że nie jest to klejnot Pandora.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]