Majestic 12

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jedna z stron odtajnionej dokumentacji

Majestic-12 (także MJ-12 lub MJ-XII) – kryptonim tajnego zespołu, który miał rzekomo powstać w 1947, podczas kadencji prezydenta Harry'ego Trumana, w celu prowadzenia dochodzeń w sprawie działalności UFO (niezidentyfikowanych obiektów latających). Jest to jeden z głównych elementów spiskowej teorii dotyczącej UFO.

Nie istnieją zweryfikowane dowody istnienia tego zespołu. Istnieniu MJ-12 zaprzeczył rząd Stanów Zjednoczonych, którego organy wypowiedziały się, że dokumenty świadczące o istnieniu takiej grupy zostały sfingowane – FBI zbadało dokumenty i określiło je jako fałszywe (reprodukcje dokumentów z kryptonimem "Magic" poddano retuszowi tak, aby widniało na nim słowo "Majic", interpretowane następnie jako skrót od "Majestic" [1] [2]). Także wśród ufologów i zwolenników teorii spisku zdania są podzielone.

6 grudnia 2010 r. FBI opublikowało tajne do tej pory dokumenty na temat Majestic-12, jak i wielu innych niewyjaśnionych zjawisk. http://vault.fbi.gov/Majestic%2012/Majestic%2012%20Part%201%20of%201/view Na dokumentach dotyczących Majestic 12 widnieje słowo "bogus" (podrobione).

Osoby, które miały stanowić Majestic-12[edytuj | edytuj kod]

Czterech z tej 12 aktywnie zajmowało się zjawiskiem UFO:

Bibliografia przedmiotu[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]