Makoto Hikawa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Makoto Hikawa
Postać z Kamen Rider Agito
Pierwsze wystąpienie 1 odc.
Ostatnie wystąpienie 51 odc.
Twórca Shōtarō Ishinomori
Dane biograficzne
Pochodzenie Japonia
Inne informacje
Zajęcie policjant

Makoto Hikawa (jap. 氷川 誠 Hikawa Makoto) – fikcyjna postać z serii Kamen Rider, jeden z głównych bohaterów jej jedenastej odsłony – Kamen Rider Agito, w której wciela się początkowo w Kamen Ridera G3 (jap. 仮面ライダーG3 Kamen Raidā Jīsurī), a następnie w Kamen Ridera G3-X (jap. 仮面ライダーG3-X Kamen Raidā Jīsurī Ekkusu). Na ekranie zadebiutował 28 stycznia 2001 i wystąpił we wszystkich odcinkach serialu.

Choć G3/G3-X jest zaliczany jako drugi Rider serialu, to pojawił się w nim przed Riderem tytułowym.

Biografia i charakter[edytuj | edytuj kod]

Makoto Hikawa był zwykłym policjantem, który podczas rutynowego patrolu zauważył na morzu tajemnicze światło pochodzące ze statku Akatsugi-gō. Chłopak postanowił popłynąć na statek i ocalić przebywających na nim ludzi. Nie udało mu się uratować jedynie Tetsui Sawakiego, który po katastrofie został uznany za zaginionego. Hikawę okrzyknięto po tym zdarzeniu bohaterem i rychło go awansowano. Policjant trafił do grupy zwanej SAUL (Oddział do Walki z Niezidentyfikowanymi Istotami), gdzie wybrano go do użycia nowoczesnej zbroi – Systemu G3, zbudowanej przez Sumiko Ozawę na wzór Numeru 4, który przedtem wspomagał policję w walce z Gurongi.

Mówi z akcentem z regionu Shikoku. Jak zostało wielokrotnie ukazane w serialu, Hikawa jest bardzo niezdarny i nie potrafi zwykle poprawnie wykonać najprostszych czynności, które wymagają użycia rąk np. wylewa na podłogę wodę z czajnika, podczas cięcia drewna zawsze złamie ostrze piły, jedzenie wypada mu z pałeczek. Oprócz Ozawy Hikawa współpracuje także z trzecim członkiem grupy – Takahiro Omuro, a także z policjantem prowadzącym sprawę zabójstwa ojca Many – Kōjim Kōno. Jego rywalem jest Tōru Hōjō, który zamierza przejąć kontrolę i stać się użytkownikiem G3.

Podczas chrztu bojowego zbroi Hikawa został zaatakowany przez tajemniczego Lorda Jaguara. W trakcie walki System G3 uległ znacznym zniszczeniom, jednak pojawiła się dziwna istota zwana przez Lordów Agito, która zlikwidowała potwora i zaatakowała Hikawę. Policjant rozpoczął śledztwo mające na celu odkryć powiązania między ofiarami Lordów (zwanych przez policję "Nieznanymi"). W domu profesora Kazayi znalazł poszlakę łączącą dwa ostatnie zabójstwa, a także poznał się z Shōichim. Zostaje ciężko ranny podczas próby przerwania bójki między Agito a Gillsem. Wtedy też Ozawa postanawia ulepszyć zbroję G3 i tworzy nowy system zwany G3-X, którego Hikawa będzie używać do walki z silniejszymi Lordami oraz innymi Riderami. System ten miał poważną wadę w postaci zainstalowanej w nim sztucznej inteligencji, która automatycznie kieruje system na cel i dąży do jego zniszczenia. Przez to w konkursie na nową zbroję policyjną omal co nie ginie Hōjō. Ozawa po konsultacji ze swym profesorem z uczelni otrzymuje od niego chip zmniejszający moc sztucznej inteligencji, wskutek czego Hikawa jest już prawie całkowicie zdolny do panowania nad G3-X.

Niedługo później, po wielu stoczonych między sobą walkach, Hikawa odkrywa, że to Shōichi jest Agito. Z powodu szoku nie jest w stanie w to uwierzyć, ale za drugim razem jest oczarowany nim do tego stopnia, że robi wszystko by z nim współdziałać, nawet poprzez częste wizyty w domu Kazayi. Mimo to po jednej wspólnej walce przeciw Lordowi, Shōichi znowu atakuje Hikawę. Powoli stan nienawiści mu przechodzi, zaś Hikawa zaczyna go bardziej szanować. W końcu dowództwo uznaje Hikawę za niezdolnego do używania G3-X, zaś na jego miejsce zostaje wyznaczony Hōjō jako użytkownik G3-X, zaś na użytkownika G3 wybrany zostaje Omuro. Od tamtej pory system jest używany przeciw Riderom do ochrony Lordów. Hikawa miał wylecieć do rodzinnej Kagawy, ale Ozawa powstrzymała go od tego i wspólnie zaplanowali odebranie G3-X Hōjō. Hikawa ubiera zbroję po raz ostatni by wspomóc Agito w walce z Lordami i Suzerenem. Po wygranej bitwie Hikawa dołącza do Kōno i działa jako normalny oficer.

Zbroje z serii G3[edytuj | edytuj kod]

Kamen Rider G3/G3-X jest jedynym Kamen Riderem w historii, w którego przemiana nie zachodzi w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale poprzez nałożenie zbroi na użytkownika przez specjalny zespół. Zbroja ma ograniczony czas działania; limitem jest tu wyczerpanie się baterii systemu.

G3[edytuj | edytuj kod]

System G3 (jap. G3システム Jīsurī Shisutemu) to pierwsza zbroja stworzona przez SAUL do walki z Lordami. Powstała na wzór Kamen Ridera Kuugi za pieniądze ufundowane z tokijskiej kasy miejskiej. Ponieważ Gurongi zostały pokonane długo przed stworzeniem zbroi, wszystkie dane z poprzednich systemów zostały przeniesione do tego. W końcu powstała przystosowana do walki zbroja G3, zaś jej użytkownikiem stał się Makoto Hikawa. G3 mimo to okazał się słaby w walce przeciwko potworom i kilkakrotnie został zdewastowany i odbudowany. Jego alternatywnym użytkownikiem był Tōru Hōjō. Zbroja ta została zastąpiona przez zbroję G3-X. Po długim okresie nieużywania, na pewien czas obsługą G3 zajął się Takahiro Omuro, po czym zbroja więcej nie została użyta. Najsilniejszą bronią tej zbroi jest wyrzutnia GG-02 Salamandra.

G3-X (G3-Extension)[edytuj | edytuj kod]

System G3-X (jap. G3-Xシステム Jīsurī Ekkusu Shisutemu) to druga zbroja stworzona przez SAUL do walki z Lordami. Zastąpiła zbroję G3, a jej głównym użytkownikiem stał się ponownie Makoto Hikawa. Po odkryciu niezdolności G3 do walki z Lordami, Ozawa postanawia stworzyć ulepszoną wersję owego systemu i w konsekwencji buduje swe nowe dzieło – G3-X. Wydajność, obrona, siła i przystosowanie zbroi zostały podwyższone, zaś dodatkowym ulepszeniem jest moduł sztucznej inteligencji, który jednak może spowodować zagrożenie życia innych osób. Gdy Hikawa używa jej z pełną świadomością i przytomnością, SI jest wyłączona, jednak gdy zostanie ranny, SI przejmuje kontrolę nad G3-X i może działać zamiast niego, co w konsekwencji może się skończyć tym, że zbroja po obraniu celu dąży do jego całkowitej eliminacji, nawet, jeśli użytkownik obudzi się i będzie chciał ją powstrzymać. W końcu poprzez wsadzenie specjalnego chipu ewentualne nieprawidłowe działanie SI zostało okiełznane. Oprócz Hikawy użytkownikami tej zbroi byli Shōichi Tsugami oraz Tōru Hōjō. Najsilniejszą bronią Systemu G3-X jest GX-05 Cerber – minigun połączony z granatnikiem. System ten przejął także wszystkie bronie poprzednika.

Uzbrojenie[edytuj | edytuj kod]

  • Guard Acceller (jap. ガードアクセラー Gādo Akuserā) – elektromagnetyczna pałka przypominająca jitte. Następczyni TryAcellera z Kuugi. Może być użyta do obrony lub do aktywacji Guard Chasera.
  • Guard Chaser (jap. ガードチェサ Gādo Chesa) – motocykl G3, wzorowany na TryGōramie Kuugi. Używany jest do jazdy a także do przechowywania uzbrojenia.
  • GM-01 Skorpion – zaawansowany model pistoletu, posiada możliwość zmiany trybu ognia oraz łączenia się z inną bronią G3/G3-X.
  • GG-02 Salamandra – granatnik przyczepiany do GM-01, najsilniejsza broń G3.
  • GS-03 Niszczycielmiecz tnący za pomocą wysokich częstotliwości, montowany zwykle na lewej ręce.
  • GA-04 Antares – lina do wystrzeliwania zakończona hakiem, montowana zwykle na lewej ręce.
  • GX-05 Cerber – broń występująca wyłącznie w Systemie G3-X, jest to minigun połączony z wyrzutnią rakiet. Działa po przyczepieniu do niego GM-01 i jest najpotężniejszą bronią G3-X.
  • GK-06 Jednorożecnóż bojowy przechowywany w lewej ręce.
  • G-Trailer (jap. Gトレーラー Jī Torērā)ciężarówka Mercedes-Benz Actros będąca bazą operacyjną Oddziału G3. Stamtąd Ozawa i Omuro monitorują działania G3 oraz G3-X i także tam znajdują się części owych zbroi oraz uzbrojenie.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]