MalariaControl.net

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

MalariaControl.net jest aplikacją korzystającą z przetwarzania rozproszonego w celu stochastycznego modelowania epidemiologii i historii malarii. Jest częścią ogólniejszego projektu Africa@home.

Aplikacja używa platformy BOINC umożliwiającej łatwe w obsłudze i jednocześnie wielofunkcyjne zarządzanie udostępnianymi przez użytkownika zasobami komputera jak: użycie procesora, pamięci RAM, dysku twardego. Została stworzona, przy użyciu narzędzi programistycznych z instytutu CERN[1], który również zajmuje się modelowaniem epidemiologii, jednak wyłącznie na krótki odcinek czasu. Natomiast MalariaControl.net została napisana, aby modelować długoterminowe rozprzestrzenianie się epidemii, dzięki czemu możliwe jest testowanie długoterminowego zwalczania zarazy.

W październiku 2008 projekt opublikował jego pierwsze rezultaty w pracy pt. What Should Vaccine Developers Ask? Simulation of the Effectiveness of Malaria Vaccines[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Africa@home, Coming down to Earth, Linking up computers to defeat malaria (ang.). economist.com, 2006-06-13. [dostęp 2011-01-19].
  2. Distributed Computing - Actove Projects - Life Sciences (ang.). distributedcomputing.info. [dostęp 2011-01-07].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]