Marcin Hakiel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Marcin Hakiel
Ilustracja
Marcin Hakiel (2018)
Data i miejsce urodzenia 6 czerwca 1983
Gdynia, Polska
Zawód tancerz

Marcin Andrzej Hakiel (ur. 6 czerwca 1983 w Gdyni) – polski tancerz reprezentujący najwyższą, międzynarodową klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich, reprezentant Polski podczas 1. Konkursu Tańca Eurowizji w 2007 roku w parze z Katarzyną Cichopek.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Edukacja[edytuj | edytuj kod]

Studiował finanse i bankowość w Warszawie i Helsinkach. W 2008 roku ukończył Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Reprezentuje najwyższą międzynarodową klasę taneczną „S”. Jego najważniejsze osiągnięcia to czwarte miejsce w Pucharze Europy, dziesiąte miejsce na mistrzostwach świata i wicemistrzostwo Polski w tańcach latynoamerykańskich. Jego partnerkami tanecznymi były Magdalena Soszyńska i Blanka Winiarska.

W 2005 roku wziął udział w pierwszej i drugiej edycji programu TVN Taniec z gwiazdami, w których partnerował Katarzynie Skrzyneckiej (czwarte miejsce) oraz Katarzynie Cichopek, z którą wygrał finał programu. Rok później zajął z nią pierwsze miejsce podczas specjalnego odcinka Finał Finałów Tańca z gwiazdami. W 2007 roku pełnił rolę choreografa pierwszej edycji programu Jak oni śpiewają. Oprócz nauki w szkole prowadził z Cichopek kurs tańca na płytach DVD Taniec krok po kroku, a także współtworzył z nią książkę zatytułowaną Szkoła tańca. 1 września 2007 roku para reprezentowała Polskę podczas 1. Konkursu Tańca Eurowizji organizowanego w Londynie. Na konkursie zaprezentowali dwa wybrane przez siebie tańce: cha-chę i free-style z elementami rumby i samby, za które zdobyli łącznie 84 punkty, zajmując czwarte miejsce.

W 2009 roku wystąpił w dziewiątym sezonie programu TVN Taniec z gwiazdami. Jego partnerką taneczną została aktorka Dorota Deląg, z którą zajął dziesiąte miejsce.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Od 20 września 2008 jest mężem Katarzyny Cichopek, której był trenerem w drugiej edycji Tańca z Gwiazdami. Mieszkają razem na warszawskiej Sadybie. Zawarli związek małżeński w Zakopanem, w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach[1]. 8 lipca 2009 urodził im się syn Adam[2], w grudniu 2013 – córka Helena.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]