Marcin Lamch

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Marcin Lamch
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 9 lutego 1979
Częstochowa
Instrumenty kontrabas
Gatunki jazz
Zawód muzyk
kompozytor
aranżer
Zespoły
Tubis Trio
Strona internetowa

Marcin Lamch (ur. 9 lutego 1979 w Częstochowie) – polski kontrabasista jazzowy, basista, kompozytor, aranżer, producent.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego w Częstochowie w klasie kontrabasu Michała Konopelskiego. Pierwsze muzyczne doświadczenia zdobywał w zespole KaPeLa Trio oraz pod czujnym okiem Janusza Yaniny Iwańskiego. Ukończył studia na Uniwersytecie Śląskim. Współpracował lub współpracuje m.in. z Andrzejem Przybielskim, Yaniną Iwańskim, Wojciechem Konikiewiczem, Adamem Rogersem, Chromosomos, duetem Lipnicka & Porter, Voo Voo, Martyną Jakubowicz, Marcinem Pospieszalskim, Mateuszem Pospieszalskim, Maciejem Tubisem i Antoniną Krzysztoń.

Do jego fascynacji zaliczyć można muzykę ludową, reggae, jazz, jungle, d&b, ambient, new folk, punk, rock&roll, funk, soul.

Jak mówi o sobie, w muzyce zawsze najbardziej interesowało go to, dlaczego niektóre piosenki są fajne, a inne nie. Po wieloletnich rozmyślaniach oraz analizie materiału muzycznego doszedł do wniosku, że czynnikiem decydującym w tej kwestii jest bas, co naturalnie skłoniło go do wyboru tegoż instrumentu – w ten sposób może zepsuć każdy utwór bez obawy, że ktokolwiek mu w tym przeszkodzi.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]