Marcin Wojciechowski (dziennikarz radiowy)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Marcin Wojciechowski
Ilustracja
Marcin Wojciechowski
Data i miejsce urodzenia 15 czerwca 1981
Suwałki
Narodowość polska
Dziedzina sztuki dziennikarstwo
Marcin Wojciechowski w 2011

Marcin Wojciechowski (ur. 15 czerwca 1981 w Suwałkach) – polski dziennikarz muzyczny, związany z Radiem Zet.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Pracę w radiu zaczynał w wieku 17 lat. W 1998 roku został prezenterem suwalskiego Radia 5.

Studiował dziennikarstwo.

W latach 2003–2007 pracował w Tok FM, gdzie był szefem muzycznym i gospodarzem wielu programów w blokach: "Weekend Radia Tok FM" i "Wieczór Radia Tok FM". Wraz z Zuzanną Celmer prowadził audycję psychologiczną "Czas dla siebie", z Jackiem Santorskim i Bertrandem Le Guernem prowadził program o psychologii biznesu. Razem z aktorką Renatą Dancewicz przygotowywał i prowadził program z udziałem słuchaczy "Cafe MaRenata". W audycji "Sceny z polskiej sceny" przeprowadzał wywiady z aktorami i gwiazdami muzycznych scen. Z Piotrem Adamczewskim z tygodnika "Polityka" prowadził kulinarny program "Kuchnie świata"[1]. Był pierwszym współprowadzącym razem z seksuologiem Andrzejem Depko audycji "Kochaj się długo i zdrowo" (w 2007 roku po odejściu Wojciechowskiego z Tok FM audycję z Andrzejem Depko zaczęła współprowadzić Ewa Wanat). W 2006 roku współpracował z Radiem Roxy FM prowadząc weekendowe pasma muzyczne.

Od marca 2007 pracował w Radiowej Jedynce, gdzie wspólnie z Martą Kielczyk był gospodarzem audycji "Cztery pory roku" oraz "Lato z Radiem".

W grudniu 2007 zaczął pracę w Radiu Zet, gdzie był między innymi gospodarzem pasma wieczornego. Od września 2009 do czerwca 2017 prowadził program "Zet na punkcie muzyki" i "Listę Przebojów Radia Zet". Od września 2017 prowadzi nadawany w dni powszednie "Wieczór z Radiem Zet".

Od kwietnia do sierpnia 2011 prowadził audycję "Chilli Zet Top Ten", a od września 2017 prowadzi program "Strona B" w Chillizet.

Krytyk muzyczny miesięcznika Sukces.

W październiku 2013 otrzymał nagrodę za prowadzenie programu "Zet na punkcie muzyki" statuetkę w pierwszej edycji plebiscytu "Radiofony" w kategorii audycja radiowa.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wojciechowski: pożegnanie z TOK FM. mediafm.net. [dostęp 2016-03-13].