Marek Błaszczyk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Marek Błaszczyk
Ilustracja
Pseudonim Marc Bee
Data i miejsce urodzenia 21 lutego 1972
Łódź
Instrumenty Instrumenty klawiszowe
Gatunki rock, pop-rock
Powiązania Ich Troje, Video
Zespoły
Volver
Strona internetowa

Marek Błaszczyk (ur. 21 lutego 1972 w Łodzi[1]) – polski klawiszowiec, aranżer, producent muzyczny.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Absolwent szkoły muzycznej w klasie oboju, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Po maturze rozpoczął współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi komponując muzykę do spektakli teatralnych, m.in. Michała Pawlickiego. Przed rozpoczęciem współpracy z Ich Troje współpracował z takimi artystami jak m.in. Hanna Bielicka, Elżbieta Adamiak, Piotr Bukartyk, Andrzej Poniedzielski, grupa Trzeci Oddech Kaczuchy. Aranżował Robertowi Jansonowi hymn polskiej reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Sydney, ponadto dyrygował orkiestrą, która nagrywała ten utwór. Był również nauczycielem w szkole muzycznej II stopnia, gdzie prowadził dla pianistów zajęcia z improwizacji i harmonii jazzowej.

Solo[edytuj | edytuj kod]

Marek występuje również solo, używa pseudonimu Marc Bee. W 2000 firma Michała Wiśniewskiego Reim Music Factory wydała autorską płytę Błaszczyka - Do err...[2].

Ich Troje[edytuj | edytuj kod]

Przez wiele lat grał w zespole Ich Troje na klawiszach, akordeonie oraz trąbce i klarnecie . Przed wydaniem trzeciego albumu zespołu Marek zastąpił Jacka Łągwę za syntezatorami. Na koncertach Ich Troje wykonywał piosenkę ze swojej płyty Do err... oraz piosenkę o balecie Ich Troje oraz o Marcie Mandarynie Wiśniewskiej[potrzebny przypis].

Obecnie[edytuj | edytuj kod]

Obecnie związany z zespołem Volver.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]