Marek Horczyczak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Marek Horczyczak
Ilustracja
Marek Horczyczak (2014)
Data i miejsce urodzenia 8 lipca 1966
Warszawa
Zawód, zajęcie dziennikarz

Marek Horczyczak (ur. 8 lipca 1966 w Warszawie) – dziennikarz telewizyjny i radiowy, instruktor sztuk walki wushu.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Od 1994 w telewizji Polsat. Prowadził programy muzyczne: „Gramy!”. Od października 1994 prezenter pogody, a od 1997 także szef redakcji Pogody. Obecnie na antenie Polsat News. Informacjach Polsatu, Informacjach Polsatu News, Wydarzeniach Polsatu. W tym czasie jako pierwszy wprowadził na antenę informacje o wpływie pogody na samopoczucie człowieka – biomet, informacje o temperaturze odczuwalnej, informacje o natężeniu promieniowania UV. Autor wielu przysłów o tematyce pogodowej i przyrodniczej. Przygotował dla TV programy o tematyce przyrodniczej, edukacyjnej i rekreacyjnej: Bractwo Białego Orła, Relaks z Taichi.

W tym czasie przez 3 lata przygotowywał autorskie prognozy pogody dla Tok FM. Prowadził audycje oraz pasmo porankowe: „Horczyczak budzi ludzi!”. Obecnie także w radiu PiN co piątek prowadzi „Pogodę dla bogaczy”.

Reprezentant Polski w sztukach walki wushu, uczestnik mistrzostw świata w Makau w 2003 r. Prowadzi szkołę sztuk walki: Warszawskie Centrum Tai Chi. Obecnie także członek CBN-E Climat Broadcasters Network Europe organizacji zrzeszającej prezenterów pogody, meteorologów i emitentów powołanej przy Komisji Europejskiej.