Mariola Bojarska-Ferenc

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mariola Bojarska-Ferenc
Mariola Bojarska-Ferenc
Data urodzenia 1961
Zawód gimnastyczka artystyczna, dziennikarka

Mariola Bojarska-Ferenc (ur. 1961) – polska gimnastyczka artystyczna, dziennikarka, producent filmowy.

Życiorys[edytuj]

Ukończyła warszawską Akademię Wychowania Fizycznego, uprawiała gimnastykę artystyczną – należała do kadry narodowej[1]. Jest instruktorem fitnessu. Mariola Bojarska-Ferenc jest członkiem najważniejszych światowych organizacji fitness IDEA Heath and Fitness Association i International Chiropractor’s Association, reprezentowała Polskę na międzynarodowych kongresach dotyczących rozwoju fitness m.in. w 2007 w USA (spośród pięciu tysięcy uczestników była jedyną Polką).

Zawodowo związana głównie z Telewizją Polską. W połowie lat 80. była prezenterką serwisu sportowego w Dzienniku Telewizyjnym. Od lat 90. prowadziła w TVP2 różne programy gimnastyczne (m.in. Studio Urody) oraz przygotowywała felietony do Pytania na śniadanie, propagujące aktywny wypoczynek i zdrowe odżywianie. Dzięki tym programom spopularyzowała w Polsce callanetics, pilates, wellness, zumbę, body ballance i jogę fit[2]. Od 2013 roku prowadzi program Sztuka życia w TVP2.[3].

W 2008 roku pełniła rolę prowadzącej programu telewizji TVN pod tytułem „Agentka do zadań specjalnych”[4] oraz program „Dzień Dobry i zdrowy”.

Jest autorką książek („Cudowny ruch” 1996, „Zatrzymaj czas” 2004, „Sztuka dobrego życia” 2012), felietonów w prasie i magazynach kobiecych oraz filmów z ćwiczeniami gimnastycznymi.

Przypisy

Bibliografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]