Martwe zło (film 2013)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Martwe zło
The Evil Dead
Gatunek

horror

Data premiery

USA: 8 marca 2013
PL: 5 kwietnia 2013

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

92 min

Reżyseria

Fede Alvarez

Scenariusz

Fede Alvarez
Rodo Sayagués
Diablo Cody

Główne role

Jane Levy
Shiloh Fernandez
Lou Taylor Pucci
Jessica Lucas
Elizabeth Blackmore

Muzyka

Roque Baños

Budżet

15 milionów dolarów

Poprzednik

Martwe zło

Strona internetowa
Ogrodzenie Ogrodu Krasińskich w Warszawie podczas rewitalizacji. Widoczny plakat filmu „Martwe zło” (2013)

Martwe zło (ang. The Evil Dead) – film amerykański z gatunku horroru z 2013, będący remakiem filmu o tym samym tytule z 1981. W przeciwieństwie do poprzednich części serii, gdzie główną rolę grał Bruce Campbell, wcielając się w Ashleya J. „Asha” Williamsa, główną bohaterką filmu jest dziewczyna, Mia, grana przez Jane Levy.

Film według scenariusza i w reżyserii Fede Alvareza, będący remake kultowego horroru z lat 80XX wieku, pt. Martwe zło, będący czwartym filmem z serii,a jednocześnie pierwszym nie w reżyserii twórcy kultowej serii Sama Raimiego. Film został wyprodukowany przez Raimiego, Bruce'a Campbella (odtwórca głównej roli we wszystkich trzech poprzednich ekranizacjach) i Roberta G. Taperta. Film miał swoją światową premierę na Festiwalu South by Southwest (SXSW) w Austin, w dniu 8 marca 2013 r.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Główna bohaterka Mia (Jane Levy), jej brat i trójka przyjaciół, wyjeżdżają na weekend do znajdującego się w leśnej głuszy opuszczonego domku. Młodzi ludzie odnajdują tam tajemniczą księgę Necronomicon, po otwarciu której budzą i przyzywają demony uśpione w otaczającym ich lesie. Demony opanowują kolejno ciała młodych bohaterów, a ci zmuszeni są do walki o przetrwanie.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]