Marzena Słupkowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Marzena Słupkowska
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

1978
Golub-Dobrzyń

Zawód, zajęcie

pogodynka, modelka

Marzena Słupkowska (ur. w 1978 w Golubiu-Dobrzyniu) – polska prezenterka telewizyjna. Prezenterka pogody w kanałach TVP1, TVP2 i TVP Info.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Ukończyła zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także biznes międzynarodowy na uniwersytecie w Chicago. Do telewizji trafiła z castingu. Pracę rozpoczęła w bydgoskim oddziale TVP, gdzie była prezenterką pogody regionalnego serwisu informacyjnego „Zbliżenia”. Pracowała również w polonijnej stacji Polvision w Chicago oraz odbyła staż w TV Sky News w Londynie. Od kilku lat udziela się przy organizacji koncertu charytatywnego na rzecz Domu Opieki Społecznej w Grabiu dla dzieci z upośledzeniem głębokim i pośrednim. Jako prezenterka pogody kilka razy reprezentowała Polskę na Festiwalu Prezenterów Pogody w Paryżu, za każdym razem docierając do finału[1].

Była modelką agencji modelingowej Rores Models[2].

Została nominowana do Telekamery 2012 w kategorii prezenter pogody. Zajęła trzecie miejsce z wynikiem 17,69%. Ponownie została nominowana do Telekamery 2017 w kategorii prezenter pogody, zdobywając pierwsze miejsce.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Marzena Słupkowska. tvp.pl. [dostęp 2012-03-15].
  2. Modelki Pokazowe. rores.pl. [dostęp 2012-03-16].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]