Masaru Emoto

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Masaru Emoto (jap. 江本 勝 Emoto Masaru; ur. 22 lipca 1943 r. w Jokohamie, Japonia, zm. 17 października 2014 r. w Szanghaju) – japoński pisarz i badacz, zajmujący się zagadnieniami struktury wody. Postawił hipotezę, że ludzkie emocje mają ogromny wpływ na wodę, co miałyby potwierdzać fotografowane pod mikroskopem kryształy wody, będące w rzeczywistości zdjęciami płatków śniegu.

Autor m.in.: Woda – obraz energii życia, Tajemnice wody, Uzdrawiająca siła wody (napisana wspólnie z Jürgenem Fliege).

Masaru Emoto ukończył kierunek stosunków międzynarodowych na Wydziale Nauk Ścisłych i Humanistycznych Uniwersytetu Miasta Jokohama (Yokohama City University, YCU). Pracował w firmie Chisan, potem w gazecie Chūbu Yomiuri Shimbun, a w 1986 roku założył firmę IHM.

W październiku 1992 roku otrzymał tytuł i licencję doktora medycyny alternatywnej w Open International University. Zaczął badać zagadki wody po zetknięciu się z MRA, Analizatorem Rezonansu Magnetycznego, w USA.

Prowadził badania wody znajdującej się w ludzkim ciele, wody w środowisku człowieka, wody na powierzchni Ziemi. Był kierownikiem Głównego Instytutu Badawczego IHM, dyrektorem firmy IHM oraz przewodniczącym Międzynarodowego Towarzystwa Przyjaciół HADO IHM. Opublikował kilkanaście książek, a większość z nich stała się bestsellerami.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]