Przejdź do zawartości

Masturbacja analna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Korek analny używany do pobudzania odbytnicy

Masturbacja analnaautoerotyzm skoncentrowany na sferze analnej. Polega najczęściej na stymulowaniu odbytu i odbytnicy palcami, sztucznym członkiem, kulkami analnymi lub podobnymi przyrządami produkowanymi w tym celu, warzywami o fallicznym kształcie, pięścią, a nawet całą ręką (zob. fisting analny). Najbardziej popularna jest masturbacja analna za pomocą palców.

Metoda[edytuj | edytuj kod]

Masturbacja analna może być przyjemna dla mężczyzn i dla kobiet, jako że w odbytnicy zawartych jest wiele wrażliwych zakończeń nerwowych[1][2]. W jej trakcie może dochodzić do stymulacji silnie unerwionej prostaty u mężczyzn. Niektóre sztuczne penisy dostępne w sprzedaży są specjalnie skonstruowane tak, by to ułatwić. U kobiet masturbacja analna może stymulować tylne ściany pochwy. I u mężczyzn, i u kobiet mięśnie odbytu kurczą się podczas orgazmu, co sprawia, że umieszczenie w nim odpowiedniego obiektu nasila związaną z orgazmem przyjemność.

Lewatywy często stosuje się jako środek higieniczny przed masturbacją analną, jednak także same w sobie mogą być jej formą[2].

Jako że odbytnica nie wydziela naturalnego nawilżenia, przed masturbacją analną można użyć specjalnie w tym celu produkowanych preparatów nawilżających – jest to zalecane ze względu na możliwość uniknięcia zranień, a także zmniejsza możliwą bolesność masturbacji analnej.

Zagrożenia[edytuj | edytuj kod]

Masturbacja analna może wiązać się także z negatywnymi konsekwencjami, takimi jak uszkodzenia odbytu czy zakażenia wtórne.

Korzyści[edytuj | edytuj kod]

Zarówno u kobiet, jak i mężczyzn masturbacja analna pozwala na masowanie wrażliwych, unerwionych okolic odbytu. U mężczyzn masturbacja analna umożliwia stymulowanie prostaty.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Discovery Health :: Anal Sex [online], health.discovery.com [dostęp 2017-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2008-07-08] (ang.).
  2. a b J. Agnew. Klismaphilia--a physiological perspective.. „Am J Psychother”. 36 (4), s. 554-66, Oct 1982. PMID: 7158678.