Maszyna zmian. Nowe przygody

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Maszyna zmian. Nowe przygody
Gatunek

młodzieżowy

Kraj produkcji

Polska

Oryginalny język

polski

Główne role

Ewa Gawryluk
January Brunov

Liczba odcinków

5

Produkcja
Produkcja

TVP

Reżyseria

Andrzej Maleszka

Scenariusz

Andrzej Maleszka

Muzyka

Krzesimir Dębski

Zdjęcia

Tomasz Tarasin

Scenografia

Jerzy Sajko

Czas trwania odcinka

28 minut

Pierwsza emisja
Data premiery

22 grudnia 1996

Stacja telewizyjna

TVP1

Lata emisji

1996

Chronologia
Poprzednik

Maszyna zmian

Maszyna zmian. Nowe przygody – polski serial dla młodzieży, kontynuacja przygód wychowanków sanatorium oraz ich opiekunów z serialu Maszyna zmian.

W poprzedniej serii maszyna zmian podczas próby zniszczenia wpada do jeziora. Wydaje się, że już nie działa. Po pół roku dzieci wracają do sanatorium na ślub Anny i Filipa. Kupują im w prezencie akwarium z pięcioma rybkami. Niechcący wylewają z niego wodę. Szybko jednak przynoszą wodę ze studni i dolewają ją do akwarium. W czasie ceremonii ślubnej wbiega pięć dziewczyn w sukniach ślubnych. Wszystkie twierdzą, że Filip jest ich narzeczonym. Zszokowana Anna wybiega z kościoła.

Aktorzy[edytuj | edytuj kod]

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Numer Data emisji Tytuł Opis odcinka
1 22 grudnia 1996 Pięć pięknych welonów Dzieci z sanatorium spotykają się na ślubie Anny i Filipa. Kupują im rybki, a ponieważ jest mało wody, dolewają trochę ze studni. Rybki zamieniają się w panny młode, co przysparza dużo kłopotów. Okazuje się także, że woda w studni jest magiczna, ponieważ kilka miesięcy temu została w niej zatopiona maszyna zmian.
2 23 grudnia 1996 Misiaczek Mikołaj i Tosia zostają w sanatorium, gdyż Filip z resztą dzieci wybrał się za miasto. Podczas zabawy miś Tosi wpada do studni, a następnie osiąga gigantyczne rozmiary i jest głodny, dlatego musi zjeść dużo wełny.
3 24 grudnia 1996 Tatoludek Ojciec zabiera Mikołaja z sanatorium, twierdząc, że powinien już wrócić do szkoły. Mikołaj zabiera ze sobą butelkę z wodą, a gdy jego ojciec przemywa tą wodą okulary, staje się mikroskopijnie malutki.
4 25 grudnia 1996 Tele Julia Julia zamierza zagrać w filmie i idzie na casting, ale dość późno przyszła. Postanawia wziąć kartkę z numerkiem, którą znalazła i może iść na casting. Niedługo po tym okazuje się, że Julia musi oddać numerek dziewczynie, która go zgubiła. Wraca do sanatorium. Przypadkowo jej czapka wpada do studni i zamienia się w druciany beret. Zakładając go, staje się niewolnicą telewizji i programów TV w niej występujących. Może być niebezpieczna dla siebie, ale i dla innych.
5 26 grudnia 1996 Inwazja świąteczna Wigilia. Dzieci postanawiają wysłać listy do Świętego Mikołaja. Chcą je polać wodą ze studni, żeby dostali to, o co poprosili, ale okazuje się, że studnia jest pusta. Filip razem z dziećmi dowiadują się, że prawdopodobnie wzięli je komandosi z jednostki wojskowej, ponieważ w całym mieście nie ma wody. Rozpoczynają się poszukiwania.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]