Matka Meera

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Matka Meera

Matka Meera (Mother Meera ur. 26 grudnia 1960 w Chandepalle w Indiach) – mieszkająca w Niemczech awatarka pochodzenia indyjskiego. Porównuje się ją między innymi z Sathya Sai Babą i Matką Lasaną.

Życiorys[edytuj]

Urodziła się 26 grudnia 1960 roku jako Kamala Reddy w małej hinduskiej wiosce Chandepalle na południu Indii w niezbyt religijnej rodzinie. I chociaż jej ziemscy rodzice bardzo ją kochali, to nie rozpoznali w niej boskiej inkarnacji (awatara). Kamala od zawsze miała przeczucie, że nie jest zwyczajnym dzieckiem. W wieku 6 lat po raz pierwszy doznała oświecenia i w wewnętrznej wizji ujrzała swoich duchowych rodziców i przewodników. Otrzymała wtedy podobno pełną wiedzę dotyczącą swojego pochodzenia i misji, jaką ma do spełnienia na Ziemi.

Lata młodzieńcze Kamala spędziła w aśramie założonym przez Śri Aurobindo, a prowadzonym przez Francuzkę Mirrę Alfassa, arcyoświeconą joginię nazywaną też Sweet Mother (w polskiej literaturze występującej czasem jako Święta Matka). W swoich wspomnieniach Matka Meera zaznacza, że chociaż jej rozwój był natychmiastowy i kompletny, to dzięki opiece Sweet Mother otrzymała wiele doświadczeń rozgrywających się nie tylko w rzeczywistości, ale także w przestrzeni subtelnej. Podczas wspólnych głębokich medytacji Mirra Alfassa zabierała Kamalę w wiele miejsc na Ziemi i w Kosmosie pełnych strachu i okrucieństwa. Kiedy przerażona dziewczyna spytała swoją opiekunkę, czemu to robi, usłyszała, że jej zadaniem jest nie tylko napawanie się urodą cudownych zakątków, ale przede wszystkim przeobrażanie ciemności w światło, cierpienia w radość, a śmierci w życie.

Kiedy miała 12 lat, w aśramie pojawił się, znany jej dobrze z wewnętrznych wizji, wujek Reddy, człowiek, który stał się jej opiekunem i przyjacielem. Reddy rozpoznał w dwunastoletniej dziewczynce wcielenie Boskiej Matki i postanowił poświęcić jej całe swoje życie. W 1979 opuścili Indie udając się w podróż do Kanady. Już podczas swojej pierwszej wizyty za oceanem zaczęła udzielać darśanów. Wielu z przybywających na darshany widziało w młodej dziewczynie wcielenie Matki Boskiej, Jezusa, Buddy lub Kriszny. Natomiast osoby widzące energie subtelne opowiadały, że sylwetka Meery jaśniała wszystkimi kolorami tęczy.

Kilkakrotnie odwiedziła Kanadę, Szwajcarię oraz Niemcy. Z powodu złego stanu zdrowia wujka Reddy`ego postanowiła pozostać w Niemczech, gdzie mogła zapewnić mu odpowiednia opiekę lekarską. Po śmierci swojego mentora poślubiła obywatela niemieckiego i osiadła na stałe w miejscowości Thalheim w gminie Dornburg. Kilka lat później kupiła i wyremontowała budynek, dawniej zajmowany przez służbę, a leżący u podnóża zamku Schaumburg, tam też zaczęła systematycznie udzielać darśanów. Na co dzień żyje bez większego rozgłosu, nie prowadzi wykładów ani nie naucza. Odwiedzana jest przez pielgrzymów z całego świata.

W Indiach czczona jest jako Boska Matka.