Maximum the Hormone

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Maximum the Hormone
Ilustracja
Rok założenia

1998

Pochodzenie

Hachiōji, Japonia

Gatunek

rock, crossover

Wydawnictwo

VAP/Mimi Kajiru

Skład
Ryō Kawakita
Daisuke Tsuda
Nawo Kawakita
Futoshi Uehara
Byli członkowie
Sugi, Key
Strona internetowa

Maximum the Hormone (jap. マキシマムザホルモン, Makishimamu za Horumon) – japoński zespół crossoverowy. W swojej muzyce miesza takie gatunki jak punk, thrash metal, indie rock czy funk. W stylistyce zespołu mocno odczuwa się inspiracje rodzimą spuścizną zespołów j-rockowych. Ich najbardziej rozpoznawalny utwór – F – opowiadający o Frieza’zie z anime Dragon Ball Z został wykorzystany jako główny motyw w kinowym filmie Dragon Ball Z Fukkatsu no F.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Zespół założony został w roku 1998 przez Daisukego Tsudę i Nawo Kawakitę oraz Sugiego i Keya. Ostatni dwaj odeszli jednak w 1999 roku, niedługo po wydaniu pierwszego albumu – A.S.A. Crew.

Później, w roku 2001, do zespołu dołączyli basista Uehara Futoshi (Ue-chan) i młodszy brat Nawo, Ryō Kawakita (Maximum the Ryō), który zajął miejsce gitarzysty. Wtedy zmienił się również styl zespołu – Ryō zajął się melodycznym wokalem i pisaniem tekstów piosenek, a Daisuke śpiewem bardziej raperskim i krzykliwym. Po tych zmianach członkowie zdecydowali, aby zmienić zapis nazwy zespołu – z alfabetu łacińskiego na katakanę. W tym samym roku wydali trzy single oraz minialbum Ootori. Rok później pojawił się następny singel oraz nowy album, Mimi kajiru, eksponujący bardziej krzykliwy wokal Daisukego i bas Ue-chan.

W roku 2004, wraz z następnym albumem (Kusoban), zespół zmienił nieco styl, wtrącając w ciężkie brzmienia elementy lekkiej muzyki pop. Ta zmiana przyciągnęła wielu nowych fanów. Popularność zespołu jeszcze bardziej zwiększył wydany w 2005 roku album Rokkinpo goroshi. Zaczęli występować na większych imprezach, wydali nawet koncertowe DVDDebu vs. Debu. Utwór Rolling1000toon wykorzystany został w endingu anime Air Master.

W roku 2006 singel Koi no megalover zajął 9. miejsce na lokalnej liście przebojów. Utwory What’s up, people?! oraz Zetsubō Billy wykorzystane zostały jako opening i ending w anime Death Note, zaś Akagi w serialu animowanym Tōhai densetsu Akagi: Yami ni maiorita tensai.

Na początku 2007 roku zespół wydał album Buiikikaesu – jak dotąd najlepiej sprzedającą się płytę zespołu.

Członkowie[edytuj | edytuj kod]

Byli członkowie[edytuj | edytuj kod]

  • Sugi – gitarzysta
  • Key – basista

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Albumy[edytuj | edytuj kod]

Single[edytuj | edytuj kod]

DVD[edytuj | edytuj kod]