Maya Herrera

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Maya Herrera – postać grana przez Danię Ramirez w serialu "Herosi".

Dane osobiste[edytuj | edytuj kod]

Ma 26 lat, pochodzi z Dominikany. W razie zagrożenia potrafi stworzyć wirusa, który zabija wszystkich wokół niej. Jej brat, Alejandro to antidotum.

Informacje o jej mocy[edytuj | edytuj kod]

Gdy zdolność Mayi się aktywuje, oczy robią się całkowicie czarne i "czarne łzy" są emitowane z jej oczu. Każdy, w pewnej odległości od niej (zakres znacznie różni się od całej ulicy pełnej ludzi na obszarze małego budynku) wykazuje podobne objawy : szybko i niemal natychmiast traci przytomność, a następnie Alejandro pomaga jej wytrącić ją z tego stanu..

Początkowo Maya potrzebuje pomocy brata, Alejandro, aby wyłączyć swoją moc. Jego moc działa również jako lekarstwo na truciznę, którą ona tworzy, jak i czyniąc go odporne na jej skutki. Z pomocą Sylara Maya w końcu uczy się wyłączyć własne siły, co eliminuje konieczność interwencji Alejandro do jej kontrolowania.

Historia Mayi i Alejandra[edytuj | edytuj kod]

Maya i jej brat bliźniak Alejandro są to uciekinierzy poszukiwani za zabójstwo. W odcinku "cztery miesiące temu ...", okazuje się,że zabiła wszystkich ludzi, którzy uczestniczyli w weselu brata (z wyjątkiem Alejandra) przez jej moc. Stało się to gdy Maya odkryła romans żony Alejandra z byłym kochankiem, a mężczyzna groził jej,(co powoduje dość dużo stresu, aby uaktywnić jej moc). Następnie udała się do klasztoru w Wenezueli, aby modlić się do Boga, aby pomóc sobie. Jednak jej brat znalazł ją. Ponownie podkreślił,że ma możliwość pozbawienia wolności,przez aktywowanie jej mocy,, ale Alejandro, wykorzystując własne uprawnienia, odwrócił szkody i uciekł z nią(byli na policji).

Po odkryciu książki Chandra Suresh'a, postanowili udać się do Nowego Jorku, aby go odnaleźć, nie wiedząc o jego śmierci. Gdy Alejandro został wyrzucony z jednego transportu,co spowodowało śmierć pasażerów.

W odcinku "Jaszczurki", Maya i Alejandro przybyli do Gwatemali granicy Meksyku, gdzie spotka się z Nidiż, kobiety widziały i znały się w dzieciństwie, i która załatwiła im przemycenie przez granicę. Podczas odpoczynku na Nidią, mówi Mayi, że jest przeklęta , i , że może nawet zabić Diabła;Podczas przekraczania granicy, Alejandro zostaje oddzielony od Nidii i Majyi. Maya przypadkowo wykorzystuje swoją moc na Nidiia, ale Alejandro wraca na czas powstrzymać skutki, umożliwiając Nidię odzyskać. Nidia następnie ucieka, mówiąc, że bliźnięta są przeklęte, pozostawiając parę tylko w Meksyku.

W odcinku "Kindred", bliźnięta są wciąż w biegu. Alejandro został aresztowany i osadzony w celi więziennej podczas próby kradzieży samochodu. Maya przychodzi mu z pomocą poprzez inicjowanie swoją mocą i wszyscy są zatruci w budynku. Uwolniła Alejandro,on zaś zatrzymuje efekt i amerykański więzień nazwany Derek oferuje im jeździć w zamian za pomaganie mu w ucieczce.

W odcinku "The Kindness of Strangers", Maya i Alejandro kontynułują podróż z Derekiem, do Stanów Zjednoczonych. Podczas podróży po jałowych drogach, spotykają się z Sylarem, który upadł z wycieńczenia. Sylar mówi im, jego prawdziwe imię jego to Gabriel i oferuje pomoc w znalezieniu Chandra Suresha. Po dojściu do miasta Derek odkrywa Maya i Alejandro to poszukiwani przestępcy i mówi do Sylara. Sylar zabija go i odjeżdża z Mayą i Alejandro samochodem, mówiąc im, że Derek dzwoni na policję.

W odcinku "The Line", Sylar stara się przekonać Mayę, że jej moc jest darem. Odkrywają najwyraźniej niestrzeżone na przejściach granicznych niedokończoną siatkę. Zostali oni jednak natychmiast otoczoni przez uzbrojonych ludzi wymagających ich wyprowadzenia pojazdu. W związku z protestami Alejandro, Sylar przekonuje Mayę do wykorzystania jej zdolności do zabijania tych ludzi i ucieczki. Maya jest później skrzyczana przez Alejandro, który mówi, Sylarowi nie można ufać i że to, co zrobiła z powrotem na granicy, to naprawdę stała się teraz mordercą.

W odcinku "Truth and Consequences", Sylar prowokuje Mayę do korzystania z jej mocy, aby nauczyć się ją kontrolować. Po raz pierwszy, Maya jest w stanie kontrolować swoje zdolności i zapobiegania umierania ludzi wokół. Alejandro znowu ostrzega Mayę, pokazując artykuł z internetu,który mówi: Sylar zabił swoją matkę. Podczas konfrontacji, Sylar wyznaje,że zabił matkę, mówiąc, że to wypadek. Mówiąc tak Maya czuje jeszcze większe zrozumienie. Gdy Alejandro prywatnie spotyka Sylarem w pokoju hotelowym(tuż przed wyjazdem) Sylar zabija go. Kiedy Maya puka do drzwi, Sylar udaje,że wyszedł spod prysznica i blokuje drzwi, aby Maya nie zobaczyła ciała Alejandro. Podczas gdy Maya jest rozproszona przez Sylara zamyka za nim drzwi.

W odcinku "Powerless", Maya i Sylar skutecznie docierają do Mohindera Suresha w Nowym Jorku. Maya dowiaduje się prawdy o Sylarze i że zabił Alejandro. Mohinder musi wszczepić Mayi jedną z dwóch próbek przeznaczonych do Niki Sanders. Inne fiolki następnie są zabrane przez Sylara, który wykorzystuje je aby odzyskać jego własne uprawnienia i wyleczyć wirusa.