Mayuri Kurotsuchi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Postać - Bleach
Mayuri Kurotsuchi
Zawód shinigami, dowódca 12. dywizji
Urodziny 30 marca
Wzrost 180 cm
Masa ciała 54 kg
Zanpakutō Ashisogi Jizō
Seiyū Ryūsei Nakao

Mayuri Kurotsuchi (jap. 涅マユリ Kurotsuchi Mayuri?) – fikcyjna postać występująca w mandze i anime Bleach autorstwa Tite Kubo. Jest dowódcą dwunastej dywizji w Gotei 13. Stał się nim po Kisuke Uraharze, który został wygnany z Soul Society. Objął również status drugiego prezesa Badań i Rozwoju. Jego zastępcą jest Nemu Kurotsuchi.

Charakter[edytuj | edytuj kod]

Mayuri traktuje wszystkich jako obiekty badań. Tępi doskonałość, dla niego jest to powód, dla którego nie można wykonywać więcej badań. Odnosi się z pogardą do Nemu, swojej córki, którą stworzył własnymi rękoma. Zdecydowanie jest to postać bardzo pewna siebie, posiadająca wiedzę i doświadczenie naukowe.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Wyciągnięty z więzienia przez Kisuke Uraharę, gdy ten potrzebował pomocy w biurze technologii. Pomagał przy tworzeniu Hōgyoku.

Zanpakutou[edytuj | edytuj kod]

Jego broń to "Ashisogi Jizou" (Zabójcza Głowa Jizou). Zapieczętowany wygląda jak katana z fioletową rękojeścią z której sterczą kolce.

Shikai[edytuj | edytuj kod]

Moc tego Zanpakutou uwalniana jest poprzez wypowiedzenie komendy "Kakimushire, Ashisogi Jizou" (jap. Rozdrap, Zabójcza Głowo Jizou). Po odpieczętowaniu miecz przyjmuje kształt głowy dziecka, którego twarz znajduje się tuż przy rękojeści, a trzy "włosy" owego dziecka stają się ostrzami. Mocą Ashisogi Jizou jest zdolność do sparaliżowania danej kończyny przeciwnika. Jest to możliwe dzięki zablokowaniu impulsów przesyłanych z danego członka do mózgu za pomocą specjalnej toksyny którą nasycone jest ostrze.

Bankai[edytuj | edytuj kod]

Forma Bankai uwalniana jest słowami "Konjiki, Ashisogi Jizou" (jap. Złota, Zabójcza Głowa Jizou). Miecz w swojej ostatecznej formie zmienia się w ogromną larwę ze złotą głową dziecka. W tym stadium ostrze atakuje starając się pożreć lub zgnieść przeciwnika. Jeśli te ataki zawodzą uwalnia z siebie chmurę toksyn, mogących momentalnie zabić przeciwnika. Ostatni atak polega na odsłonięciu czerwonej płachty zakrywającej brzuch larwy, skąd wyłania się niezliczona liczba ostrzy którymi Jizou atakuje, nacierając na oponenta.