Medaliści igrzysk olimpijskich w gimnastyce

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Lista medalistów letnich igrzysk olimpijskich w gimnastyce w konkurencjach mężczyzn.

Konkurencje obecnie rozgrywane[edytuj]

Wielobój indywidualny[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Paryż 1900 Francja Gustave Sandras Francja Noël Bas Francja Lucien Démanet
Saint Louis 1904 Stany Zjednoczone Julius Lenhart Cesarstwo Niemieckie Wilhelm Weber Szwajcaria Adolf Spinnler
Londyn 1908 Zjednoczone Królestwo Włoch Alberto Braglia Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Walter Tysall Francja Louis Ségura
Sztokholm 1912 Zjednoczone Królestwo Włoch Alberto Braglia Francja Louis Ségura Zjednoczone Królestwo Włoch Adolfo Tunesi
Antwerpia 1920 Zjednoczone Królestwo Włoch Giorgio Zampori Francja Marco Torrès Francja Jean Gounot
Paryż 1924 Królestwo Serbów, Chorwatów i Słoweńców Leon Štukelj Pierwsza Republika Czechosłowacka Robert Pražák Pierwsza Republika Czechosłowacka Bedřich Šupčík
Amsterdam 1928 Szwajcaria Georges Miez Szwajcaria Hermann Hänggi Królestwo Serbów, Chorwatów i Słoweńców Leon Štukelj
Los Angeles 1932 Zjednoczone Królestwo Włoch Romeo Neri Królestwo Węgier (1920–1946) István Pelle Finlandia Heikki Savolainen
Berlin 1936 III Rzesza Alfred Schwarzmann Szwajcaria Eugen Mack III Rzesza Konrad Frey
Londyn 1948 Finlandia Veikko Huhtanen Szwajcaria Walter Lehmann Finlandia Paavo Aaltonen
Helsinki 1952 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Czukarin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Hrant Szahinian Szwajcaria Josef Stalder
Melbourne 1956 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Czukarin Japonia Takashi Ono Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Titow
Rzym 1960 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Boris Szachlin Japonia Takashi Ono Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Titow
Tokio 1964 Japonia Yukio Endō Japonia Shūji Tsurumi
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Boris Szachlin
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Lisicki
-
Meksyk 1968 Japonia Sawao Katō Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Michaił Woronin Japonia Akinori Nakayama
Monachium 1972 Japonia Sawao Katō Japonia Eizo Kenmotsu Japonia Akinori Nakayama
Montreal 1976 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Andrianow Japonia Sawao Katō Japonia Mitsuo Tsukahara
Moskwa 1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Ditiatin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Andrianow Ludowa Republika Bułgarii Stojan Dełczew
Los Angeles 1984 Japonia Kōji Gushiken Stany Zjednoczone Peter Vidmar Chińska Republika Ludowa Li Ning
Seul 1988 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Artiomow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walerij Lukin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dmitrij Biłozierczew
Barcelona 1992 Wspólnota Niepodległych Państw Wital Szczerba Wspólnota Niepodległych Państw Hryhorij Misiutin Wspólnota Niepodległych Państw Walerij Bielenki
Atlanta 1996 Chińska Republika Ludowa Li Xiaoshuang Rosja Aleksiej Niemow Białoruś Wital Szczerba
Sydney 2000 Rosja Aleksiej Niemow Chińska Republika Ludowa Yang Wei Ukraina Ołeksandr Beresz
Ateny 2004 Stany Zjednoczone Paul Hamm Korea Południowa Kim Dae-eun Korea Południowa Yang Tae-young
Pekin 2008 Chińska Republika Ludowa Yang Wei Japonia Kōhei Uchimura Francja Benoît Caranobe
Londyn 2012 Japonia Kōhei Uchimura Niemcy Marcel Nguyen Stany Zjednoczone Danell Leyva

Wielobój drużynowy[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Saint Louis 1904  Stany Zjednoczone
John Grieb
Anton Heida
Max Hess
Philipp Kassel
Julius Lenhart
Ernst Reckeweg
 Stany Zjednoczone
Emil Beyer
John Bissinger
Arthur Rosenkampf
Julian Schmitz
Otto Stoffen
Max Wolf
 Stany Zjednoczone
John Duha
Charles Krause
Robert Mayack
George Meyer
Edward Siegler
Philip Schuster
Londyn 1908  Szwecja
Gösta Åsbrink, Carl Bertilsson, Hjalmar Cedercrona, Andreas Cervin, Rudolf Degermark, Carl Folcker, Sven Forssman, Erik Granfelt, Carl Hårlemann, Hugo Jahnke, Johan Jarlén, Nils Robert Hellsten, Gunnar Höjer, Arvid Holmberg, Carl Holmberg, Osvald Holmberg, Gustaf Johnsson, Rolf Johnsson, Sven Landberg, Olle Lanner, Axel Ljung, Nils von Kantzow, Osvald Moberg, Carl Norberg, Erik Norberg, Tor Norberg, Axel Norling, Daniel Norling, Gustaf Olson, Leonard Peterson, Sven Rosén, Gustaf Rosenquist, Axel Sjöblom, Birger Sörvik, Haakon Sörvik, Karl-Johan Svensson, Karl-Gustaf Vingqvist, Nils Widforss
 Norwegia
Arthur Amundsen, Carl Andersen, Otto Authen, Hermann Bohne, Trygve Bøyesen, Oskar Bye, Conrad Carlsrud, Sverre Grøner, Harald Halvorsen, Peter Hol, Eugen Ingebretsen, Ole Iversen, Per Jespersen, Sigurd Johannesen, Nicolai Kiær, Carl Klæth, Thor Larsen, Rolf Lefdahl, Hans Lem, Anders Moen, Frithjof Olsen, Carl Petersen, Paul Pedersen, Sigvard Sivertsen, John Skrataas, Harald Smedvik, Andreas Strand, Olaf Syvertsen, Thomas Thorstensen
 Wlk. Ks. Finlandii
Eino Forsström, Otto Granström, Johan Kemp, Iivari Kyykoski, Heikki Lehmusto, Johan Lindroth, Edvard Linna, Yrjö Linko, Edvard Linna, Matti Markkanen, Kaarlo Mikkolainen, Veli Nieminen, Kaarlo Paasia, Arvi Pohjanpää, Aarne Pohjonen, Eino Railio, Heikki Riipinen, Arno Saarinen, Einar Sahlsten, Arne Salovaara, Karl Sandelin, Eljas Sipilä, Viktor Smeds, Kaarlo Soinio, Kurt Stenberg, Väinö Tiiri, Karl Wegelius
Sztokholm 1912  Włochy
Pietro Bianchi, Guido Boni, Alberto Braglia, Giuseppe Domenichelli, Alfredo Gollini, Francesco Loi, Luigi Maiocco, Giovanni Mangiante, Lorenzo Mangiante, Serafino Mazzarochi, Carlo Pregosi, Guido Romano, Paolo Salvi, Luciano Savorini, Adolfo Tunesi, Giorgio Zampori, Umberto Zanolini, Angelo Zorzi
 Węgry
József Bittenbinder, Imre Erdődy, Samu Fóti, Imre Gellért, Győző Haberfeld, Ottó Hellmich, István Herczeg, József Keresztessy, Lajos Kmetykó, János Krizmanich, Elemér Pászti, Árpád Pédery, Jenõ Rittich, Sigurd Ferenc Szüts, Ödön Téry, Géza Tuli
 Wielka Brytania
Albert Betts, William Cowhig, Sidney Cross, Harry Dickason, Herbert Drury, Bernard Franklin, Leonard Hanson, Samuel Hodgetts, Charles Luck, William MacKune, Ronald McLean, Alfred Messenger, Henry Oberholzer, Edward Pepper, Edward Potts, Reginald Potts, George Ross, Charles Simmons, Arthur Southern, William Titt, Charles Vigurs, Samuel Walker, John Whitaker
Antwerpia 1920  Włochy
Arnaldo Andreoli, Ettore Bellotto, Pietro Bianchi, Fernando Bonatti, Luigi Cambiaso, Luigi Contessi, Carlo Costigliolo, Luigi Costigliolo, Giuseppe Domenichelli, Roberto Ferrari, Carlo Fregosi, Romualdo Ghiglione, Ambrogio Levati, Francesco Loi, Vittorio Lucchetti, Luigi Maiocco, Ferdinando Mandrini, Lorenzo Mangiante, Antonio Marovelli, Michele Mastromarino, Giuseppe Paris, Manlio Pastorini, Ezio Roselli, Paolo Salvi, Giovanni Tubino, Giorgio Zampori, Angelo Zorzi
 Belgia
Eugenius Auwerkerken, Théophile Bauer, François Claessens, Augustus Cootmans, Frans Gibens, Albert Haepers, Dominique Jacobs, Félicien Kempeneers, Jules Labéeu, Hubert Lafortune, Auguste Landrieu, Charles Lannie, Constant Loriot, Nicolas Maerloos, Ferdinand Minnaert, Louis Stoop, Jean Van Guysse, Alphonse Van Mele, François Verboven, Jean Verboven, Julien Verdonck, Joseph Verstraeten, Georges Vivex, Julianus Wagemans
 Francja
Georges Berger, Emile Bouchès, René Boulanger, Alfred Buyenne, Eugène Cordonnier, Léon Delsarte, Lucien Démanet, Paul Durin, Georges Duvant, Fernand Fauconnier, Arthur Hermann, Albert Hersoy, André Higelin, Auguste Hoël, Louis Kempe, Georges Lagouge, Paulin Lemaire, Ernest Lespinasse, Emile Martel, Jules Pirard, Eugène Pollet, Georges Thurnherr, Marcos Torrès, François Walker, Julien Wartelle, Paul Wartelle
Paryż 1924  Włochy
Luigi Cambiaso
Mario Lertora
Vittorio Lucchetti
Luigi Maiocco
Ferdinando Mandrini
Francesco Martino
Giuseppe Paris
Giorgio Zampori
 Francja
Eugène Cordonnier
Léon Delsarte
François Gangloff
Jean Gounot
Arthur Hermann
André Higelin
Joseph Huber
Albert Séguin
 Szwajcaria
Hans Grieder
August Güttinger
Jean Gutweniger
Georges Miez
Otto Pfister
Antoine Rebetez
Karl Widmer
Josef Wilhelm
Amsterdam 1928  Szwajcaria
Hans Grieder
August Güttinger
Hermann Hänggi
Eugen Mack
Georges Miez
Otto Pfister
Eduard Steinemann
Melchior Wezel
 Czechosłowacja
Josef Effenberger
Jan Gajdoš
Jan Koutný
Emanuel Löffler
Bedřich Šupčík
Ladislav Tikal
Ladislav Vácha
Václav Veselý
 Królestwo SHS
Edvard Antonijevič
Dragutin Ciotti
Stane Derganc
Boris Gregorka
Anton Malej
Janez Porenta
Jože Primožič
Leon Štukelj
Los Angeles 1932  Włochy
Oreste Capuzzo
Savino Guglielmetti
Mario Lertora
Romeo Neri
Franco Tognini
 Stany Zjednoczone
Frank Cumiskey
Frank Haubold
Al Jochim
Frederick Meyer
Michael Schuler
 Finlandia
Mauri Nyberg-Noroma
Veikko Pakarinen
Heikki Savolainen
Einari Teräsvirta
Martti Uosikkinen
Berlin 1936  III Rzesza
Franz Beckert
Konrad Frey
Alfred Schwarzmann
Willi Stadel
Innozenz Stangl
Walter Steffens
Matthias Volz
Ernst Winter
 Szwajcaria
Walter Bach
Albert Bachmann
Walter Beck
Eugen Mack
Georges Miez
Michael Reusch
Eduard Steinemann
Josef Walter
 Finlandia
Mauri Nyberg-Noroma
Aleksanteri Saarvala
Heikki Savolainen
Esa Seeste
Veikko Pakarinen
Einari Teräsvirta
Eino Tukiainen
Martti Uosikkinen
Londyn 1948  Finlandia
Paavo Aaltonen
Veikko Huhtanen
Kalevi Laitinen
Olavi Rove
Aleksanteri Saarvala
Sulo Salmi
Heikki Savolainen
Einari Teräsvirta
 Szwajcaria
Karl Frei
Christian Kipfer
Walter Lehmann
Robert Lucy
Michael Reusch
Josef Stalder
Emil Studer
Melchior Thalmann
 Węgry
László Baranyai
Jozsef Fekete
Gyözö Mogyorosi
János Mogyorósy-Klencs
Ferenc Pataki
Lajos Sántha
Lajos Tóth
Ferenc Várkõi
Helsinki 1952  ZSRR
Wiktor Czukarin
Hrant Szahinian
Walentin Muratow
Jewgienij Korolkow
Władimir Bielakow
Josif Berdijew
Michaił Perlman
Dmitrij Leonkin
 Szwajcaria
Josef Stalder
Hans Eugster
Jean Tschabold
Jack Günthard
Melchior Thalmann
Ernst Gebendinger
Hans Schwarzentruber
Ernst Fivian
 Finlandia
Onni Lappalainen
Berndt Lindfors
Paavo Aaltonen
Kaino Lempinen
Heikki Savolainen
Kalevi Laitinen
Kalevi Viskari
Olavi Rove
Melbourne 1956  ZSRR
Albert Azarian
Walentin Muratow
Boris Szachlin
Pawieł Stołbow
Jurij Titow
Wiktor Czukarin
 Japonia
Nobuyuki Aihara
Akira Kono
Masami Kubota
Takashi Ono
Masao Takemoto
Shinsaku Tsukawaki
 Finlandia
Raimo Heinonen
Onni Lappalainen
Olavi Leimuvirta
Berndt Lindfors
Martti Mansikka
Kalevi Suoniemi
Rzym 1960  Japonia
Nobuyuki Aihara
Yukio Endō
Takashi Mitsukuri
Takashi Ono
Masao Takemoto
Shūji Tsurumi
 ZSRR
Albert Azarian
Walerij Kerdemelidi
Nikołaj Miligulo
Władimir Portnoj
Boris Szachlin
Jurij Titow
 Włochy
Giovanni Carminucci
Pasquale Carminucci
Gianfranco Marzolla
Franco Menichelli
Orlando Polmonari
Angelo Vicardi
Tokio 1964  Japonia
Yukio Endō
Takuji Hayata
Takashi Mitsukuri
Takashi Ono
Shūji Tsurumi
Haruhiro Yamashita
 ZSRR
Siergiej Diomidow
Wiktor Leontjew
Wiktor Lisicki
Boris Szachlin
Jurij Titow
Jurij Capienko
 Niemcy
Siegfried Fülle
Philipp Fürst
Günter Lyhs
Erwin Koppe
Klaus Köste
Peter Weber
Meksyk 1968  Japonia
Yukio Endō
Sawao Katō
Takashi Katō
Eizō Kenmotsu
Akinori Nakayama
Mitsuo Tsukahara
 ZSRR
Siergiej Diomidow
Walerij Iljinych
Walerij Karasiow
Wiktor Klimienko
Wiktor Lisicki
Michaił Woronin
 NRD
Günter Beier
Matthias Brehme
Gerhard Dietrich
Siegfried Fülle
Klaus Köste
Peter Weber
Monachium 1972  Japonia
Sawao Katō
Eizō Kenmotsu
Shigeru Kasamatsu
Akinori Nakayama
Teruichi Okamura
Mitsuo Tsukahara
 ZSRR
Nikołaj Andrianow
Wiktor Klimienko
Aleksandr Malejew
Eduard Mikaeljan
Władimir Szuchin
Michaił Woronin
 NRD
Matthias Brehme
Wolfgang Klotz
Klaus Köste
Jürgen Paeke
Reinhard Rychly
Wolfgang Thüne
Montreal 1976  Japonia
Shuniji Fujimoto
Hisato Igarashi
Hiroshi Kajityama
Sawao Katō
Eizō Kenmotsu
Mitsuo Tsukahara
 ZSRR
Nikołaj Andrianow
Aleksandr Ditiatin
Gienadij Krysin
Władimir Markiełow
Władimir Marczenko
Władimir Tichonow
 NRD
Roland Brückner
Rainer Hanschke
Bernd Jäger
Wolfgang Klotz
Lutz Mack
Michael Nikolay
Moskwa 1980  ZSRR
Nikołaj Andrianow
Eduard Azarian
Aleksandr Ditiatin
Bohdan Makuc
Władimir Markiełow
Aleksandr Tkaczow
 NRD
Andreas Bronst
Roland Brückner
Ralf-Peter Hemmann
Lutz Hoffmann
Lutz Mack
Michael Nikolay
 Węgry
Ferenc Donáth
György Guczoghy
Zoltán Kelemen
Péter Kovács
Zoltán Magyar
István Vámos
Los Angeles 1984  Stany Zjednoczone
Bart Conner
Tim Daggett
Mitch Gaylord
Jim Hartung
Scott Johnson
Peter Vidmar
 Chiny
Li Ning
Li Xiaoping
Li Yuejiu
Lou Yun
Tong Fei
Xu Zhiqiang
 Japonia
Kōji Gushiken
Noritoshi Hirata
Nobuyuki Kajitani
Shinji Morisue
Koji Sotomura
Kyoji Yamawaki
Seul 1988  ZSRR
Władimir Artiomow
Dmitrij Biłozierczew
Siergiej Charkow
Władimir Gogoladze
Walerij Lukin
Władimir Nowikow
 NRD
Holger Behrendt
Ralf Büchner
Ulf Hoffmann
Sylvio Kroll
Sven Tippelt
Andreas Wecker
 Japonia
Yukio lketani
Hiroyuki Konishi
Koichi Mizushima
Daisuke Nishikawa
Toshiharu Sato
Takahiro Yamada
Barcelona 1992  WNP
Walerij Bielenki
Ihor Korobcziński
Hryhorij Misiutin
Rustam Szaripow
Wital Szczerba
Aleksiej Woropajew
 Chiny
Guo Linyao
Li Chunyang
Li Dashuang
Li Ge
Li Jing
Li Xiaoshuang
 Japonia
Yutaka Aihara
Takashi Chinen
Yoshiaki Hatakeda
Yukio Iketani
Masayuki Matsunaga
Daisuke Nishikawa
Atlanta 1996  Rosja
Nikołaj Kriukow
Aleksiej Niemow
Jewgienij Podgorny
Dmitrij Trusz
Siergiej Czarkow
Dmitrij Wasilenko
Aleksiej Woropajew
 Chiny
Fan Bin
Fan Hongbin
Huang Huadong
Huang Liping
Li Xiaoshuang
Shen Jian
Zhang Jinjing
 Ukraina
Jurij Jermakow
Ihor Korobcziński
Ołeh Kosiak
Hryhorij Misiutin
Wołodymyr Szamenko
Rustam Szaripow
Ołeksandr Switłyczny
Sydney 2000  Chiny
Huang Xu
Li Xiaopeng
Xiao Junfeng
Xing Aowei
Yang Wei
Zheng Lihui
 Ukraina
Ołeksandr Beresz
Wałerij Honczarow
Ruslan Mezencew
Wałerij Pereszkura
Roman Zozula
Ołeksandr Switłyczny
 Rosja
Maksim Aloszin
Aleksiej Bondarienko
Dmitrij Driewin
Nikołaj Kriukow
Aleksiej Niemow
Jewgienij Podgorny
Ateny 2004  Japonia
Takehiro Kashima
Hisashi Mizutori
Daisuke Nakano
Hiroyuki Tomita
Naoya Tsukahara
Isao Yoneda
 Stany Zjednoczone
Jason Gatson
Morgan Hamm
Paul Hamm
Brett McClure
Blaine Wilson
Guard Young
 Rumunia
Marian Drăgulescu
Ilie Daniel Popescu
Dan Nicolae Potra
Răzvan Dorin Şelariu
Ioan Silviu Suciu
Marius Urzică
Pekin 2008  Chiny
Chen Yibing
Huang Xu
Li Xiaopeng
Xiao Qin
Yang Wei
Zou Kai
 Japonia
Takehiro Kashima
Takuya Nakase
Makoto Okiguchi
Kōki Sakamoto
Hiroyuki Tomita
Kōhei Uchimura
 Stany Zjednoczone
Alexander Artemev
Raj Bhavsar
Joey Hagerty
Jonathan Horton
Justin Spring
Kevin Tan
Londyn 2012  Chiny
Chen Yibing
Feng Zhe
Guo Weiyang
Zhang Chenglong
Zou Kai
 Japonia
Ryōhei Katō
Kazuhito Tanaka
Yūsuke Tanaka
Kōhei Uchimura
Kōji Yamamuro
 Wielka Brytania
Sam Oldham
Daniel Purvis
Louis Smith
Kristian Thomas
Max Whitlock

Ćwiczenia na poręczach[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Ateny 1896 Cesarstwo Niemieckie Alfred Flatow Szwajcaria Louis Zutter -
Saint Louis 1904 Stany Zjednoczone George Eyser Stany Zjednoczone Anton Heida Stany Zjednoczone John Duha
Paryż 1924 Szwajcaria August Güttinger Pierwsza Republika Czechosłowacka Robert Pražák Szwajcaria Hermann Hänggi
Amsterdam 1928 Pierwsza Republika Czechosłowacka Ladislav Vácha Królestwo Serbów, Chorwatów i Słoweńców Jože Primožič Szwajcaria Eugen Mack
Los Angeles 1932 Zjednoczone Królestwo Włoch Romeo Neri Królestwo Węgier (1920–1946) István Pelle Finlandia Heikki Savolainen
Berlin 1936 III Rzesza Konrad Frey Szwajcaria Michael Reusch III Rzesza Alfred Schwarzmann
Londyn 1948 Szwajcaria Michael Reusch Finlandia Veikko Huhtanen Szwajcaria Christian Kipfer
Szwajcaria Josef Stalder
Helsinki 1952 Szwajcaria Hans Eugster Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Czukarin Szwajcaria Josef Stalder
Melbourne 1956 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Czukarin Japonia Masami Kubota Japonia Takashi Ono
Japonia Masao Takemoto
Rzym 1960 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Boris Szachlin Włochy Giovanni Carminucci Japonia Takashi Ono
Tokio 1964 Japonia Yukio Endō Japonia Shūji Tsurumi Włochy Franco Menichelli
Meksyk 1968 Japonia Akinori Nakayama Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Michaił Woronin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Klimienko
Monachium 1972 Japonia Sawao Katō Japonia Shigeru Kosamatsu Japonia Eizo Kenmotsu
Montreal 1976 Japonia Sawao Katō Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Andrianow Japonia Mitsuo Tsukahara
Moskwa 1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Tkaczow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Ditiatin Niemiecka Republika Demokratyczna Roland Brückner
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Bart Conner Japonia Nobuyuki Kajitani Stany Zjednoczone Mitch Gaylord
Seul 1988 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Artiomow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walerij Lukin Niemiecka Republika Demokratyczna Sven Tippelt
Barcelona 1992 Wspólnota Niepodległych Państw Wital Szczerba Chińska Republika Ludowa Li Jing Wspólnota Niepodległych Państw Ihor Korobcziński
Japonia Masayuki Matsunaga
Chińska Republika Ludowa Guo Linyao
Atlanta 1996 Ukraina Rustam Szaripow Stany Zjednoczone Jair Lynch Białoruś Wital Szczerba
Sydney 2000 Chińska Republika Ludowa Li Xiaopeng Korea Południowa Lee Joo-hyung Rosja Aleksiej Niemow
Ateny 2004 Ukraina Wałerij Honczarow Japonia Hiroyuki Tomita Chińska Republika Ludowa Li Xiaopeng
Pekin 2008 Chińska Republika Ludowa Li Xiaopeng Korea Południowa Yoo Won-chul Uzbekistan Anton Fokin
Londyn 2012 Chińska Republika Ludowa Feng Zhe Niemcy Marcel Nguyen Francja Hamilton Sabot

Ćwiczenia wolne[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Los Angeles 1932 Królestwo Węgier (1920–1946) István Pelle Szwajcaria Georges Miez Zjednoczone Królestwo Włoch Mario Lertora
Berlin 1936 Szwajcaria Georges Miez Szwajcaria Josef Walter III Rzesza Konrad Frey
Szwajcaria Eugen Mack
Londyn 1948 Królestwo Węgier (1920–1946) Ferenc Pataki Królestwo Węgier (1920–1946) János Mogyorósi-Klencs Czechosłowacja Zdeněk Růžička
Helsinki 1952 Szwecja William Thoresson Japonia Tadao Uesako
Polska Jerzy Jokiel
-
Melbourne 1956 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walentin Muratow Japonia Nobuyuki Aihara
Szwecja William Thoresson
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Czukarin
-
Rzym 1960 Japonia Nobuyuki Aihara Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Titow Włochy Franco Menichelli
Tokio 1964 Włochy Franco Menichelli Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Lisicki
Japonia Yukio Endō
-
Meksyk 1968 Japonia Sawao Katō Japonia Akinori Nakayama Japonia Takeshi Katō
Monachium 1972 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Andrianow Japonia Akinori Nakayama Japonia Shigeru Kasamatsu
Montreal 1976 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Andrianow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Marczenko Stany Zjednoczone Peter Kormann
Moskwa 1980 Niemiecka Republika Demokratyczna Roland Brückner Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Andrianow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Ditiatin
Los Angeles 1984 Chińska Republika Ludowa Li Ning Chińska Republika Ludowa Lou Yun Japonia Koji Sotomura
Francja Philippe Vatuone
Seul 1988 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Charkow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Artiomow Chińska Republika Ludowa Lou Yun
Japonia Yukio Iketani
Barcelona 1992 Chińska Republika Ludowa Li Xiaoshuang Wspólnota Niepodległych Państw Hryhorij Misiutin
Japonia Yukio Iketani
-
Atlanta 1996 Grecja Joanis Melisanidis Chińska Republika Ludowa Li Xiaoshuang Rosja Aleksiej Niemow
Sydney 2000 Łotwa Igors Vihrovs Rosja Aleksiej Niemow Bułgaria Jordan Jowczew
Ateny 2004 Kanada Kyle Shewfelt Rumunia Marian Drăgulescu Bułgaria Jordan Jowczew
Pekin 2008 Chińska Republika Ludowa Zou Kai Hiszpania Gervasio Deferr Rosja Anton Gołocuckow
Londyn 2012 Chińska Republika Ludowa Zou Kai Japonia Kōhei Uchimura Rosja Dienis Ablazin

Skok przez konia[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Ateny 1896 Cesarstwo Niemieckie Carl Schuhmann Szwajcaria Louis Zutter Cesarstwo Niemieckie Hermann Weingärtner
Saint Louis 1904 Stany Zjednoczone Anton Heida
Stany Zjednoczone George Eyser
- Stany Zjednoczone William Merz
Paryż 1924 Stany Zjednoczone Frank Kriz Pierwsza Republika Czechosłowacka Jan Koutný Pierwsza Republika Czechosłowacka Bohumil Mořkovský
Amsterdam 1928 Szwajcaria Eugen Mack Pierwsza Republika Czechosłowacka Emanuel Löffler Królestwo Serbów, Chorwatów i Słoweńców Stane Derganc
Los Angeles 1932 Zjednoczone Królestwo Włoch Savino Guglielmetti Stany Zjednoczone Al Jochim Stany Zjednoczone Ed Carmichael
Berlin 1936 III Rzesza Alfred Schwarzmann Szwajcaria Eugen Mack III Rzesza Matthias Volz
Londyn 1948 Finlandia Paavo Aaltonen Finlandia Olavi Rove Węgry János Mogyorósi-Klencs
Węgry Ferenc Pataki
Czechosłowacja Leo Sotorník
Helsinki 1952 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Czukarin Japonia Masao Takemoto Japonia Tadao Uesako
Japonia Takashi Ono
Melbourne 1956 Wspólna Reprezentacja Niemiec Helmut Bantz
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walentin Muratow
- Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Titow
Rzym 1960 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Boris Szachlin
Japonia Takashi Ono
- Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Portnoj
Tokio 1964 Japonia Haruhiro Yamashita Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Lisicki Finlandia Hannu Rantakari
Meksyk 1968 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Michaił Woronin Japonia Yukio Endō Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Diomidow
Monachium 1972 Niemiecka Republika Demokratyczna Klaus Köste Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Klimienko Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Andrianow
Montreal 1976 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Andrianow Japonia Mitsuo Tsukahara Japonia Hiroshi Kajiyma
Moskwa 1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Andrianow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Ditiatin Niemiecka Republika Demokratyczna Roland Brückner
Los Angeles 1984 Chińska Republika Ludowa Lou Yun Chińska Republika Ludowa Li Ning
Japonia Kōji Gushiken
Stany Zjednoczone Mitch Gaylord
Japonia Shinji Morisue
-
Seul 1988 Chińska Republika Ludowa Lou Yun Niemiecka Republika Demokratyczna Sylvio Kroll Korea Południowa Park Jong-hoon
Barcelona 1992 Wspólnota Niepodległych Państw Wital Szczerba Wspólnota Niepodległych Państw Hryhorij Misiutin Korea Południowa Yoo Ok-ryul
Atlanta 1996 Rosja Aleksiej Niemow Korea Południowa Yeo Hong-chul Białoruś Wital Szczerba
Sydney 2000 Hiszpania Gervasio Deferr Rosja Aleksiej Bondarienko Polska Leszek Blanik
Ateny 2004 Hiszpania Gervasio Deferr Łotwa Jevgēņijs Saproņenko Rumunia Marian Drăgulescu
Pekin 2008 Polska Leszek Blanik Francja Thomas Bouhail Rosja Anton Gołocuckow
Londyn 2012 Korea Południowa Yang Hak-seon Rosja Dienis Ablazin Ukraina Ihor Radiwiłow

Ćwiczenia na drążku[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Ateny 1896 Cesarstwo Niemieckie Hermann Weingärtner Cesarstwo Niemieckie Alfred Flatow -
Saint Louis 1904 Stany Zjednoczone Anton Heida
Stany Zjednoczone Edward Hennig
- Stany Zjednoczone George Eyser
Paryż 1924 Królestwo Serbów, Chorwatów i Słoweńców Leon Štukelj Szwajcaria Jean Gutweniger Francja André Higelin
Amsterdam 1928 Szwajcaria Georges Miez Zjednoczone Królestwo Włoch Romeo Neri Szwajcaria Eugen Mack
Los Angeles 1932 Stany Zjednoczone Dallas Bixler Finlandia Heikki Savolainen Finlandia Einari Teräsvirta
Berlin 1936 Finlandia Aleksanteri Saarvala III Rzesza Konrad Frey III Rzesza Alfred Schwarzmann
Londyn 1948 Szwajcaria Josef Stalder Szwajcaria Walter Lehmann Finlandia Veikko Huhtanen
Helsinki 1952 Szwajcaria Jack Günthard Szwajcaria Josef Stalder
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Alfred Schwarzmann
-
Melbourne 1956 Japonia Takashi Ono Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Titow Japonia Masao Takemoto
Rzym 1960 Japonia Takashi Ono Japonia Masao Takemoto Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Boris Szachlin
Tokio 1964 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Boris Szachlin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Titow Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Miroslav Cerar
Meksyk 1968 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Michaił Woronin
Japonia Akinori Nakayama
- Japonia Eizo Kenmotsu
Monachium 1972 Japonia Mitsuo Tsukahara Japonia Sawao Katō Japonia Shigeru Kasamatsu
Montreal 1976 Japonia Mitsuo Tsukahara Japonia Eizo Kenmotsu Francja Henry Boério
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Eberhard Gienger
Moskwa 1980 Ludowa Republika Bułgarii Stojan Dełczew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Ditiatin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Andrianow
Los Angeles 1984 Japonia Shinji Morisue Chińska Republika Ludowa Tong Fei Japonia Kōji Gushiken
Seul 1988 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Artiomow
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walerij Lukin
- Niemiecka Republika Demokratyczna Holger Behrendt
Barcelona 1992 Stany Zjednoczone Trent Dimas Wspólnota Niepodległych Państw Hryhorij Misiutin
Niemcy Andreas Wecker
-
Atlanta 1996 Niemcy Andreas Wecker Bułgaria Krasimir Dunew Rosja Aleksiej Niemow
Białoruś Wital Szczerba
Chińska Republika Ludowa Fan Bin
Sydney 2000 Rosja Aleksiej Niemow Francja Benjamin Varonian Korea Południowa Lee Joo-hyung
Ateny 2004 Włochy Igor Cassina Stany Zjednoczone Paul Hamm Japonia Isao Yoneda
Pekin 2008 Chińska Republika Ludowa Zou Kai Stany Zjednoczone Jonathan Horton Niemcy Fabian Hambüchen
Londyn 2012 Holandia Epke Zonderland Niemcy Fabian Hambüchen Chińska Republika Ludowa Zou Kai

Ćwiczenia na kółkach[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Ateny 1896 Grecja Joanis Mitropulos Cesarstwo Niemieckie Hermann Weingärtner Grecja Petros Persakis
Saint Louis 1904 Stany Zjednoczone Herman Glass Stany Zjednoczone William Merz Stany Zjednoczone Emil Voigt
Paryż 1924 Zjednoczone Królestwo Włoch Francesco Martino Pierwsza Republika Czechosłowacka Robert Pražák Pierwsza Republika Czechosłowacka Ladislav Vácha
Amsterdam 1928 Królestwo Serbów, Chorwatów i Słoweńców Leon Štukelj Pierwsza Republika Czechosłowacka Ladislav Vácha Pierwsza Republika Czechosłowacka Emanuel Löffler
Los Angeles 1932 Stany Zjednoczone George Gulack Stany Zjednoczone Tom Denton Zjednoczone Królestwo Włoch Giovanni Lattuada
Berlin 1936 Pierwsza Republika Czechosłowacka Alois Hudec Królestwo Serbów, Chorwatów i Słoweńców Leon Štukelj III Rzesza Matthias Volz
Londyn 1948 Szwajcaria Karl Frei Szwajcaria Michael Reusch Czechosłowacja Zdeněk Růžička
Helsinki 1952 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Hrant Szahinian Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Czukarin Szwajcaria Hans Eugster
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dmitrij Leonkin
Melbourne 1956 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Albert Azarian Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walentin Muratow Japonia Masao Takemoto
Japonia Masami Kubota
Rzym 1960 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Albert Azarian Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Boris Szachlin Japonia Takashi Ono
Ludowa Republika Bułgarii Welik Kapsazow
Tokio 1964 Japonia Takuji Hayata Włochy Franco Menichelli Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Boris Szachlin
Meksyk 1968 Japonia Akinori Nakayama Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Michaił Woronin Japonia Sawao Katō
Monachium 1972 Japonia Akinori Nakayama Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Michaił Woronin Japonia Mitsuo Tsukahara
Montreal 1976 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Andrianow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Ditiatin Rumunia w epoce komunizmu Dan Grecu
Moskwa 1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Ditiatin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Tkaczow Czechosłowacja Jiří Tabák
Los Angeles 1984 Japonia Kōji Gushiken
Chińska Republika Ludowa Li Ning
- Stany Zjednoczone Mitch Gaylord
Seul 1988 Niemiecka Republika Demokratyczna Holger Behrendt
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dmitrij Biłozierczew
- Niemiecka Republika Demokratyczna Sven Tippelt
Barcelona 1992 Wspólnota Niepodległych Państw Wital Szczerba Chińska Republika Ludowa Li Jing Niemcy Andreas Wecker
Chińska Republika Ludowa Li Xiaoshuang
Atlanta 1996 Włochy Jury Chechi Rumunia Dan Burinca
Węgry Szilveszter Csollány
-
Sydney 2000 Węgry Szilveszter Csollány Grecja Dimostenis Tampakos Bułgaria Jordan Jowczew
Ateny 2004 Grecja Dimostenis Tampakos Bułgaria Jordan Jowczew Włochy Jury Chechi
Pekin 2008 Chińska Republika Ludowa Chen Yibing Chińska Republika Ludowa Yang Wei Ukraina Ołeksandr Worobjow
Londyn 2012 Brazylia Arthur Zanetti Chińska Republika Ludowa Chen Yibing Włochy Matteo Morandi

Ćwiczenia na koniu z łękami[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Ateny 1896 Szwajcaria Louis Zutter Cesarstwo Niemieckie Hermann Weingärtner -
Saint Louis 1904 Stany Zjednoczone Anton Heida Stany Zjednoczone George Eyser Stany Zjednoczone William Merz
Paryż 1924 Szwajcaria Josef Wilhelm Szwajcaria Jean Gutweniger Szwajcaria Antoine Rebetez
Amsterdam 1928 Szwajcaria Hermann Hänggi Szwajcaria Georges Miez Finlandia Heikki Savolainen
Los Angeles 1932 Królestwo Węgier (1920–1946) István Pelle Zjednoczone Królestwo Włoch Omero Bonoli Stany Zjednoczone Frank Haubold
Berlin 1936 III Rzesza Konrad Frey Szwajcaria Eugen Mack Szwajcaria Albert Bachmann
Londyn 1948 Finlandia Paavo Aaltonen
Finlandia Veikko Huhtanen
Finlandia Heikki Savolainen
- -
Helsinki 1952 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Czukarin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jewgienij Korolkow
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Hrant Szahinian
-
Melbourne 1956 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Boris Szachlin Japonia Takashi Ono Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Czukarin
Rzym 1960 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Boris Szachlin
Finlandia Eugen Ekman
- Japonia Shūji Tsurumi
Tokio 1964 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Miroslav Cerar Japonia Shūji Tsurumi Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Capienko
Meksyk 1968 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Miroslav Cerar Finlandia Olli Laiho Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Michaił Woronin
Monachium 1972 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Klimienko Japonia Sawao Katō Japonia Eizo Kenmotsu
Montreal 1976 Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Zoltán Magyar Japonia Eizo Kenmotsu Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Andrianow
Moskwa 1980 Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Zoltán Magyar Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Ditiatin Niemiecka Republika Demokratyczna Michael Nikolay
Los Angeles 1984 Chińska Republika Ludowa Li Ning
Stany Zjednoczone Peter Vidmar
- Stany Zjednoczone Tim Daggett
Seul 1988 Ludowa Republika Bułgarii Lubomir Geraskow
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Zsolt Borkai
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dmitrij Biłozierczew
- -
Barcelona 1992 Wspólnota Niepodległych Państw Wital Szczerba
Korea Północna Pae Gil-su
- Niemcy Andreas Wecker
Atlanta 1996 Szwajcaria Donghua Li Rumunia Marius Urzică Rosja Aleksiej Niemow
Sydney 2000 Rumunia Marius Urzică Francja Éric Poujade Rosja Aleksiej Niemow
Ateny 2004 Chińska Republika Ludowa Teng Haibin Rumunia Marius Urzică Japonia Takehiro Kashima
Pekin 2008 Chińska Republika Ludowa Xiao Qin Chorwacja Filip Ude Wielka Brytania Louis Smith
Londyn 2012 Węgry Krisztián Berki Wielka Brytania Louis Smith Wielka Brytania Max Whitlock

Konkurencje już nie rozgrywane[edytuj]

Trójbój gimnastyczny[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Saint Louis 1904 Szwajcaria Adolf Spinnler Stany Zjednoczone Julius Lenhart Cesarstwo Niemieckie Wilhelm Weber

Maczugi[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Los Angeles 1932 Stany Zjednoczone George Roth Stany Zjednoczone Phil Erenberg Stany Zjednoczone Bill Kuhlemeier

Ćwiczenia z maczugami[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Saint Louis 1904 Stany Zjednoczone Edward Hennig Stany Zjednoczone Emil Voigt Stany Zjednoczone Ralph Wilson

Skok przez konia wszerz[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Paryż 1924 Francja Albert Séguin Francja Jean Gounot
Francja François Gangloff
-

Wspinaczka po linie[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Ateny 1896 Grecja Nikolaos Andriakopulos Grecja Tomas Ksenakis Cesarstwo Niemieckie Fritz Hofmann
Saint Louis 1904 Stany Zjednoczone George Eyser Stany Zjednoczone Charles Krause Stany Zjednoczone Emil Voigt
Paryż 1924 Pierwsza Republika Czechosłowacka Bedřich Šupčík Francja Albert Séguin Pierwsza Republika Czechosłowacka Ladislav Vácha
Szwajcaria August Güttinger
Los Angeles 1932 Stany Zjednoczone Benny Bass Stany Zjednoczone Jack Galbraith Stany Zjednoczone Tom Connelly

Skoki na ścieżce[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Los Angeles 1932 Stany Zjednoczone Rowland Wolfe Stany Zjednoczone Ed Gross Stany Zjednoczone Bill Hermann

Czwórbój[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Saint Louis 1904 Stany Zjednoczone Anton Heida Stany Zjednoczone George Eyser Stany Zjednoczone William Merz

Ćwiczenia na drążku (drużynowo)[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Ateny 1896  Cesarstwo Niemieckie
Fritz Hofmann
Konrad Böcker
Alfred Flatow
Gustav Flatow
Georg Hillmar
Fritz Manteuffel
Karl Neukirch
Richard Röstel
Gustav Schuft
Carl Schuhmann
Hermann Weingärtner
 Grecja
Sotirios Atanasopulos
Nikolaos Andriakopulos
Petros Persakis
Tomas Ksenakis
 Grecja
Joanis Chrysafis
Joanis Mitropulos
Filipos Karwelas
Dimitrios Lundras

Ćwiczenia na poręczach (drużynowo)[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Ateny 1896  Cesarstwo Niemieckie
Fritz Hofmann
Konrad Böcker
Alfred Flatow
Gustav Flatow
Georg Hillmar
Fritz Manteuffel
Karl Neukirch
Richard Röstel
Gustav Schuft
Carl Schuhmann
Hermann Weingärtner
- -

Wielobój drużynowy w systemie wolnym[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sztokholm 1912  Norwegia
Isak Abrahamsen, Hans Anton Beyer, Hartmann Bjørnsen, Alfred Engelsen, Bjarne Johnsen, Sigurd Jørgensen, Knud Leonard Knudsen, Alf Lie, Rolf Lie, Tor Lund, Petter Martinsen, Per Mathiesen, Jacob Opdahl, Nils Opdahl, Bjarne Pettersen, Frithjof Sælen, Øistein Schirmer, Georg Selenius, Sigvard Sivertsen, Robert Sjursen, Einar Strøm, Gabriel Thorstensen, Thomas Thorstensen, Nils Voss
 Wlk. Ks. Finlandii
Kaarlo Ekholm, Eino Forsström, Eero Hyvärinen, Mikko Hyvärinen, Tauno Ilmoniemi, Ilmari Keinänen, Jalmari Kivenheimo, Karl Lund, Aarne Pelkonen, Ilmari Pernaja, Arvid Rydman, Eino Saastamoinen, Aarne Salovaara, Heikki Sammallahti, Hannes Sirola, Klaus Suomela, Lauri Tanner, Väinö Tiiri, Kaarlo Vähämäki, Kaarlo Vasama
 Dania
Axel Andersen, Hjalmart Andersen, Halvor Birch, Wilhelm Grimmelmann, Arvor Hansen, Christian Hansen, Marius Hansen, Charles Jensen, Hjalmar Peter Johansenm, Poul Jørgensen, Carl Krebs, Vigo Madsen, Lukas Nielsen, Rikard Nordstrøm, Steen Olsen, Oluf Olsson, Carl Pedersen, Oluf Pedersen, Niels Petersen, Christian Svendsen
Antwerpia 1920  Dania
Georg Albertsen, Rudolf Andersen, Viggo Dibbern, Fritz Eisenöe, Aage Frandsen, Hans Trier Hansen, Hugo Helsten, Harry Holm, Herold Jansson, Robert Johnsen, Christian Juhl, Vilhelm Lange, Svend Madsen, Peder Marcussen, Peder Møller, Lukas Nielsen, Niels Turin Nielsen, Oluf Olsen, Steen Olsen, Christian Pedersen, Hans Rønne, Harry Sørensen, Christian Thomas, Knud Vermehren
 Norwegia
Alf Aanning, Karl Aas, Jørgen Andersen, Gustav Bayer, Jørgen Bjørnstad, Asbjørn Bodahl, Eilert Bøhm, Trygve Bøyesen, Ingolf Davidsen, Håkon Endreson, Jacob Erstad, Harald Færstad, Hermann Helgesen, Petter Hol, Otto Johannessen, John Anker Johansen, Torbjørn Kristoffersen, Henrik Nielsen, Jacob Opdahl, Arthur Rydstrøm, Frithjof Sælen, Bjørn Skjærpe, Wilhelm Steffensen, Olav Sundal, Reidar Tønsberg, Lauritz Wigand-Larsen
-

Wielobój drużynowy w systemie szwedzkim[edytuj]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sztokholm 1912  Szwecja
Per Bertilsson, Carl-Ehrenfried Carlberg, Nils Granfelt, Curt Hartzell, Oswald Holmberg, Anders Hylander, Axel Janse, Boo Kullberg, Sven Landberg, Per Nilsson, Benkt Norelius, Axel Norling, Daniel Norling, Sven Rosén, Nils Silfverskiöld, Carl Silfverstrand, John Sörenson, Yngve Stiernspetz, Carl-Erik Svensson, Karl-Johan Svensson, Knut Torell, Edward Wennerholm, Claes Wersäll, David Wiman
 Dania
Peter Andersen, Valdemar Bøggild, Søren Peter Christensen, Ingvald Eriksen, George Falcke, Torkild Garp, Hans Trier Hansen, Johannes Hansen, Rasmus Hansen, Jens Kristian Jensen, Søren Alfred Jensen, Karl Kirk, Jens Kirkegaard, Olaf Kjems, Carl Larsen, Jens Peter Laursen, Marius Lefèrve, Povl Mark, Einar Olsen, Hans Pedersen, Hans Eiler Pedersen, Olaf Pedersen, Peder Larsen Pedersen, Aksel Sørensen, Martin Thau, Søren Thorborg, Kristen Vadgaard, Johannes Vinther
 Norwegia
Arthur Amundsen, Jørgen Andersen, Trygve Bøyesen, Georg Brustad, Conrad Christensen, Oscar Engelstad, Marius Eriksen, Axel Henry Hansen, Petter Hol, Eugen Ingebretsen, Olaf Ingebretsen, Olof Jacobsen, Erling Jensen, Thor Jensen, Frithjof Olsen, Oscar Olstad, Edvin Paulsen, Carl Alfred Pedersen, Paul Pedersen, Rolf Robach, Sigurd Smebye, Torleif Torkildsen
Antwerpia 1920  Szwecja
Fausto Acke, Albert Andersson, Arvid Andersson, Helge Bäckander, Bengt Bengtsson, Fabian Biörck, Erik Charpentier, Sture Ericsson, Konrad Granström, Helge Gustafsson, Åke Häger, Ture Hedman, Sven Johnson, Sven-Olof Jonsson, Karl Lindahl, Edmund Lindmark, Bengt Morberg, Frans Persson, Klas Särner, Curt Sjöberg, Gunnar Söderlindh, John Sörenson, Alf Svensén, Gösta Törner
 Dania
Johannes Birk, Frede Hansen, Frederik Hansen, Kristian Hansen, Hans Jakobsen, Aage Jørgensen, Alfred Frøkjær Jørgensen, Alfred Ollerup Jørgensen, Arne Jørgensen, Knud Kirkeløkke, Jens Lambæk, Kristian Larsen, Kristian Madsen, Niels Erik Nielsen, Niels Kristian Nielsen, Dynes Pedersen, Hans Pedersen, Johannes Pedersen, Peter Dorf Pedersen, Rasmus Rasmussen, Hans Christian Sørensen, Hans Laurids Sørensen, Søren Sørensen, Georg Vest, Aage Walther
 Belgia
Paul Arets, Léon Bronckaert, Léopold Clabots, Jean-Baptiste Claessens, Léon Darrien, Lucien Dehoux, Ernest Deleu, Émile Duboisson, Ernest Dureuil, Joseph Fiems, Marcel Hansen, Louis Henin, Omer Hoffman, Félix Logiest, Charles Maerschalck, René Paenhuijsen, Arnold Pierret, René Pinchart, Gaspard Pirotte, Augustien Pluys, Léopold Son, Édouard Taeymans, Pierre Thiriar, Henri Verhavert