Medaliści igrzysk olimpijskich w podnoszeniu ciężarów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lista medalistów letnich igrzysk olimpijskich w podnoszeniu ciężarów.

Konkurencje obecnie rozgrywane[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Waga kogucia[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Londyn 1948 Stany Zjednoczone Joseph Di Pietro Wielka Brytania Julian Creus Stany Zjednoczone Richard Tom
Helsinki 1952 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Iwan Udodow Dynastia Pahlawi Mahmud Namdżu Dynastia Pahlawi Ali Mirzaji
Melbourne 1956 Stany Zjednoczone Charles Vinci Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wladimir Stogow Dynastia Pahlawi Mahmud Namdżu
Rzym 1960 Stany Zjednoczone Charles Vinci Japonia Yoshinobu Miyake Dynastia Pahlawi Ismail Elmkhah
Tokio 1964 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksiej Wachonin Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Imre Földi Japonia Shiro Ishinoseki
Meksyk 1968 Dynastia Pahlawi Mohammad Nasiri Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Imre Földi Polska Henryk Trębicki
Monachium 1972 Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Imre Földi Dynastia Pahlawi Mohammad Nasiri Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Giennadij Czetin
Montreal 1976 Ludowa Republika Bułgarii Norair Nurikjan Polska Grzegorz Cziura Japonia Kenkichi Ando
Moskwa 1980 Kuba Daniel Núñez Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurik Sarkisjan Polska Tadeusz Dembończyk
Los Angeles 1984 Chińska Republika Ludowa Wu Shude Chińska Republika Ludowa Lai Runming Japonia Masahiro Kotaka
Seul 1988 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Oksen Mirsojan Chińska Republika Ludowa He Yingqiang Chińska Republika Ludowa Liu Shoubin
Barcelona 1992 Korea Południowa Chun Byung-kwan Chińska Republika Ludowa Liu Shoubin Chińska Republika Ludowa Luo Jianming
Atlanta 1996 Chińska Republika Ludowa Tang Lingsheng Grecja Leonidas Sambanis Bułgaria Nikołaj Peczałow
Sydney 2000 Turcja Halil Mutlu Chińska Republika Ludowa Wu Wenxiong Chińska Republika Ludowa Zhang Xiangxiang
Ateny 2004 Turcja Halil Mutlu Chińska Republika Ludowa Wu Meijin Turcja Sedat Artuç
Pekin 2008 Chińska Republika Ludowa Long Qingquan Wietnam Hoàng Anh Tuấn Indonezja Eko Yuli Irawan
Londyn 2012 Korea Północna Om Yun-chol Chińska Republika Ludowa Wu Jingbiao Azerbejdżan Walentin Christow
Rio de Janeiro 2016 Chińska Republika Ludowa Long Qingquan Korea Północna Om Yun-chol Tajlandia Sinphet Kruaithong

Waga piórkowa[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Antwerpia 1920 Belgia Frans de Haes Republika Estońska (1918–1940) Alfred Schmidt Szwajcaria Eugène Ryther
Paryż 1924 Królestwo Włoch (1861–1946) Pierino Gabetti Republika Austriacka Andreas Stadler Szwajcaria Arthur Reinmann
Amsterdam 1928 Republika Austriacka Franz Andrysek Królestwo Włoch (1861–1946) Pierino Gabetti Republika Weimarska Hans Wölpert
Los Angeles 1932 Francja Raymond Suvigny Republika Weimarska Hans Wölpert Stany Zjednoczone Anthony Terlazzo
Berlin 1936 Stany Zjednoczone Anthony Terlazzo Królestwo Egiptu Salih Sulajman Królestwo Egiptu Ibrahim Szams
Londyn 1948 Królestwo Egiptu Mahmud Fajjad Trynidad i Tobago Rodney Wilkes Dynastia Pahlawi Dżafar Salmasi
Helsinki 1952 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Rafael Czimiszkjan Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Saksonow Trynidad i Tobago Rodney Wilkes
Melbourne 1956 Stany Zjednoczone Isaac Berger Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jewgienij Minajew Polska Marian Zieliński
Rzym 1960 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jewgienij Minajew Stany Zjednoczone Isaac Berger Włochy Sebastiano Mannironi
Tokio 1964 Japonia Yoshinobu Miyake Stany Zjednoczone Isaac Berger Polska Mieczysław Nowak
Meksyk 1968 Japonia Yoshinobu Miyake Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dito Szanidze Japonia Yoshiyuki Miyake
Monachium 1972 Ludowa Republika Bułgarii Norair Nurikjan Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dito Szanidze Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Janos Benedek
Montreal 1976 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Kolesnikow Ludowa Republika Bułgarii Georgi Todorow Japonia Kazumasa Hirai
Moskwa 1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Masin Ludowa Republika Bułgarii Stefan Dimitrow Polska Marek Seweryn
Los Angeles 1984 Chińska Republika Ludowa Chen Weiqiang Rumunia w epoce komunizmu Gelu Radu Chińskie Tajpej Tsai Wen-yee
Seul 1988 Turcja Naim Süleymanoğlu Ludowa Republika Bułgarii Stefan Topurow Chińska Republika Ludowa Ye Huanming
Barcelona 1992 Turcja Naim Süleymanoğlu Bułgaria Nikołaj Peczałow Chińska Republika Ludowa He Yingqiang
Atlanta 1996 Turcja Naim Süleymanoğlu Grecja Walerios Leonidis Chińska Republika Ludowa Xiao Jiangang
Sydney 2000 Chorwacja Nikołaj Peczałow Grecja Leonidas Sambanis Białoruś Hienadź Alaszczuk
Ateny 2004 Chińska Republika Ludowa Shi Zhiyong Chińska Republika Ludowa Le Maosheng Wenezuela Israel José Rubio
Pekin 2008 Chińska Republika Ludowa Zhang Xiangxiang Kolumbia Diego Salazar Indonezja Triyatno
Londyn 2012 Korea Północna Kim Un-guk Kolumbia Óscar Figueroa Indonezja Eko Yuli Irawan
Rio de Janeiro 2016 Kolumbia Óscar Figueroa Indonezja Eko Yuli Irawan Kazachstan Farkhad Kharki

Waga lekka[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Antwerpia 1920 Republika Estońska (1918–1940) Alfred Neuland Belgia Louis Williquet Belgia Georges Florimond Rooms
Paryż 1924 Francja Edmond Decottignies Austria Anton Zwerina Pierwsza Republika Czechosłowacka Bohumil Durdys
Amsterdam 1928 Republika Austriacka Hans Haas
Republika Weimarska Kurt Helbig
Francja Fernand Arnout
Los Angeles 1932 Francja René Duverger Republika Austriacka Hans Haas Królestwo Włoch (1861–1946) Gastone Pierini
Berlin 1936 Federalne Państwo Austriackie Robert Fein
Królestwo Egiptu Anwar Misbah
III Rzesza Karl Jansen
Londyn 1948 Królestwo Egiptu Ibrahim Szams Królestwo Egiptu Atijja Hammuda Wielka Brytania James Halliday
Helsinki 1952 Stany Zjednoczone Thomas Kono Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jewgienij Łopatin Australia Verdi Barberis
Melbourne 1956 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Igor Rybak Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Rawił Chabutdinow Korea Południowa Kim Chang-hui
Rzym 1960 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Buszujew Singapur Tan Howe Liang Irak Abdul Wahid Aziz
Tokio 1964 Polska Waldemar Baszanowski Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Kapłunow Polska Marian Zieliński
Meksyk 1968 Polska Waldemar Baszanowski Dynastia Pahlawi Parwiz Dżalajer Polska Marian Zieliński
Monachium 1972 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Mucharbi Kirżinow Ludowa Republika Bułgarii Mładen Kuczew Polska Zbigniew Kaczmarek
Montreal 1976 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Petro Korol Francja Daniel Senet Polska Kazimierz Czarnecki
Moskwa 1980 Ludowa Republika Bułgarii Janko Rusew Niemiecka Republika Demokratyczna Joachim Kunz Ludowa Republika Bułgarii Minczo Paczow
Los Angeles 1984 Chińska Republika Ludowa Yao Jingyuan Rumunia w epoce komunizmu Andrei Socaci Finlandia Jouni Grönman
Seul 1988 Niemiecka Republika Demokratyczna Joachim Kunz Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Israjel Militosjan Chińska Republika Ludowa Li Jinhe
Barcelona 1992 Wspólnota Niepodległych Państw Israel Militosjan Bułgaria Joto Jotow Niemcy Andreas Behm
Atlanta 1996 Chińska Republika Ludowa Zhan Xugang Korea Północna Kim Myong-nam Węgry Attila Feri
Sydney 2000 Bułgaria Gyłybin Boewski Bułgaria Georgi Markow Białoruś Siarhiej Łaurenau
Ateny 2004 Chińska Republika Ludowa Zhang Guozheng Korea Południowa Lee Bae-yeong Chorwacja Nikołaj Peczałow
Pekin 2008 Chińska Republika Ludowa Liao Hui Francja Vencelas Dabaya Kuba Yordanis Borrero
Londyn 2012 Chińska Republika Ludowa Lin Qingfeng Indonezja Triyatno Rumunia Răzvan Martin
Rio de Janeiro 2016 Chińska Republika Ludowa Shi Zhiyong Turcja Daniýar Ismailow Kolumbia Luis Javier Mosquera

Waga średnia[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Antwerpia 1920 Francja Henri Gance Królestwo Włoch (1861–1946) Pietro Bianchi Szwecja Albert Pettersson
Paryż 1924 Królestwo Włoch (1861–1946) Carlo Galimberti Republika Estońska (1918–1940) Alfred Neuland Republika Estońska (1918–1940) Jaan Kikas
Amsterdam 1928 Francja Roger François Królestwo Włoch (1861–1946) Carlo Galimberti Holandia August Scheffer
Los Angeles 1932 Republika Weimarska Rudolf Ismayr Królestwo Włoch (1861–1946) Carlo Galimberti Republika Austriacka Karl Hipfinger
Berlin 1936 Królestwo Egiptu Chadr at-Tuni III Rzesza Rudolf Ismayr III Rzesza Adolf Wagner
Londyn 1948 Stany Zjednoczone Frank Spellman Stany Zjednoczone Peter George Korea Południowa Kim Seong-jip
Helsinki 1952 Stany Zjednoczone Peter George Kanada Gerard Gratton Korea Południowa Kim Seong-jip
Melbourne 1956 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Fiodor Bogdanowski Stany Zjednoczone Peter George Włochy Ermanno Pignatti
Rzym 1960 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Kurynow Stany Zjednoczone Thomas Kono Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Győző Veres
Tokio 1964 Czechosłowacja Hans Zdražila Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Kurencow Japonia Masushi Ōuchi
Meksyk 1968 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Kurenzow Japonia Masushi Ōuchi Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Karoly Bakos
Monachium 1972 Ludowa Republika Bułgarii Jordan Bikow Liban Mohamed Tarabulsi Włochy Anselmo Silvino
Montreal 1976 Ludowa Republika Bułgarii Jordan Mitkow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wartan Militosjan Niemiecka Republika Demokratyczna Peter Wenzel
Moskwa 1980 Ludowa Republika Bułgarii Asen Złatew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ołeksandr Perwij Ludowa Republika Bułgarii Nedeltscho Kolew
Los Angeles 1984 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Karl-Heinz Radschinsky Kanada Jacques Demers Rumunia w epoce komunizmu Dragomir Cioroslan
Seul 1988 Ludowa Republika Bułgarii Borisław Gidikow Niemiecka Republika Demokratyczna Ingo Steinhöfel Ludowa Republika Bułgarii Aleksandyr Warbanow
Barcelona 1992 Wspólnota Niepodległych Państw Tudor Casapu Kuba Pablo Lara Korea Północna Kim Myong-nam
Atlanta 1996 Kuba Pablo Lara Bułgaria Joto Jotow Korea Północna Chon Chol-ho
Sydney 2000 Chińska Republika Ludowa Zhan Xugang Grecja Wiktor Mitrou Armenia Arsen Melikjan
Ateny 2004 Turcja Taner Sağır Kazachstan Siergiej Filimonow Turcja Reyhan Arabacıoğlu
Pekin 2008 Korea Południowa Sa Jae-hyouk Chińska Republika Ludowa Li Hongli Armenia Gework Dawtian
Londyn 2012 Chińska Republika Ludowa Lü Xiaojun Chińska Republika Ludowa Lu Haojie Kuba Iván Cambar
Rio de Janeiro 2016 Kazachstan Nicat Rəhimov Chińska Republika Ludowa Lü Xiaojun Egipt Mohamed Mahmud

Waga średniociężka[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Helsinki 1952 Stany Zjednoczone Norbert Schemansky Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Grigorij Nowak Trynidad i Tobago Lennox Kilgour
Melbourne 1956 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Arkadij Worobjow Stany Zjednoczone Dave Sheppard Francja Jean Debuf
Rzym 1960 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Arkadij Worobjow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Trofim Łomakin Wielka Brytania Louis Martin
Tokio 1964 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Gołowanow Wielka Brytania Louis Martin Polska Ireneusz Paliński
Meksyk 1968 Finlandia Kaarlo Kangasniemi Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jaan Talts Polska Marek Gołąb
Monachium 1972 Ludowa Republika Bułgarii Andon Nikołow Ludowa Republika Bułgarii Atanas Szopow Szwecja Hans Bettembourg
Montreal 1976 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dawid Rigert Stany Zjednoczone Lee James Ludowa Republika Bułgarii Atanas Szopow
Moskwa 1980 Węgry Péter Baczakó Ludowa Republika Bułgarii Rumen Aleksandrow Niemiecka Republika Demokratyczna Frank Mantek
Los Angeles 1984 Rumunia w epoce komunizmu Nicu Vlad Rumunia w epoce komunizmu Dumitru Petre Wielka Brytania David Mercer
Seul 1988 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anatolij Chrapaty Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nail Muchamedjarow Polska Sławomir Zawada
Barcelona 1992 Wspólnota Niepodległych Państw Akakios Kachiaswilis Wspólnota Niepodległych Państw Siergiej Syrcow Polska Sergiusz Wołczaniecki
Atlanta 1996 Rosja Aleksiej Pietrow Grecja Leonidas Kokas Niemcy Oliver Caruso
Sydney 2000 Grecja Akakios Kachiaswilis Polska Szymon Kołecki Rosja Aleksiej Pietrow
Ateny 2004 Bułgaria Milen Dobrew Rosja Chadżimurat Akkajew Rosja Eduard Tiukin
Pekin 2008 Polska Szymon Kołecki Rosja Chadżimurat Akkajew Gruzja Arsen Kasabijew
Londyn 2012 Iran Saeid Mohammadpourkarkaragh Korea Południowa Kim Min-jae Polska Tomasz Zieliński
Rio de Janeiro 2016 Iran Sohrab Moradi Białoruś Wadzim Stralcou Litwa Aurimas Didžbalis

Waga ciężka[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Antwerpia 1920 Królestwo Włoch (1861–1946) Filippo Bottino Luksemburg Jos Alzin Francja Louis Bernot
Paryż 1924 Królestwo Włoch (1861–1946) Giuseppe Tonani Republika Austriacka Franz Aigner Republika Estońska (1918–1940) Harald Tammer
Amsterdam 1928 Republika Weimarska Josef Strassberger Republika Estońska (1918–1940) Arnold Luhaäär Pierwsza Republika Czechosłowacka Jaroslav Skobla
Los Angeles 1932 Pierwsza Republika Czechosłowacka Jaroslav Skobla Pierwsza Republika Czechosłowacka Václav Pšenička Republika Weimarska Josef Strassberger
Berlin 1936 III Rzesza Josef Manger Pierwsza Republika Czechosłowacka Václav Pšenička Republika Estońska (1918–1940) Arnold Luhaäär
Londyn 1948 Stany Zjednoczone John Davis Stany Zjednoczone Norbert Schemansky Holandia Abraham Charité
Helsinki 1952 Stany Zjednoczone John Davis Stany Zjednoczone James Bradford Argentyna Humberto Selvetti
Melbourne 1956 Stany Zjednoczone Paul Anderson Argentyna Humberto Selvetti Włochy Alberto Pigaiani
Rzym 1960 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Własow Stany Zjednoczone James Bradford Stany Zjednoczone Norbert Schemansky
Tokio 1964 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Leonid Żabotynski Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Własow Stany Zjednoczone Norbert Schemansky
Meksyk 1968 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Leonid Żabotynski Belgia Serge Reding Stany Zjednoczone Joe Dube
Monachium 1972 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jaan Talts Ludowa Republika Bułgarii Aleksandyr Krajczew Niemiecka Republika Demokratyczna Stefan Grützner
Montreal 1976 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Zajcew Ludowa Republika Bułgarii Krystju Semerdżiew Polska Tadeusz Rutkowski
Moskwa 1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Leonid Taranienko Ludowa Republika Bułgarii Walentin Christow Węgry György Szalai
Los Angeles 1984 Włochy Norberto Oberburger Rumunia w epoce komunizmu Stefan Tasnadi Stany Zjednoczone Guy Carlton
Seul 1988 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Zachariewicz Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) József Jacsó Niemiecka Republika Demokratyczna Ronny Weller
Barcelona 1992 Niemcy Ronny Weller Wspólnota Niepodległych Państw Artur Akojew Bułgaria Stefan Botew
Atlanta 1996 Ukraina Timur Tajmazow Rosja Siergiej Syrcow Rumunia Nicu Vlad
Sydney 2000 Iran Hossein Tawakoli Bułgaria Ałan Cagajew Katar Said Saif Asaad
Ateny 2004 Rosja Dmitrij Bieriestow Ukraina Ihor Razoronow Rosja Gleb Pisarewski
Pekin 2008 Białoruś Andrej Aramnau Rosja Dmitrij Kłokow Polska Marcin Dołęga
Londyn 2012 Ukraina Ołeksij Torochtij Iran Navab Nasirshelal Polska Bartłomiej Bonk
Rio de Janeiro 2016 Uzbekistan Ruslan Nurudinov Armenia Simon Martirosjan Kazachstan Aleksandr Zajczikow

Waga superciężka[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Monachium 1972 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wasilij Aleksiejew Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Rudolf Mang Niemiecka Republika Demokratyczna Gerd Bonk
Montreal 1976 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wasilij Aleksiejew Niemiecka Republika Demokratyczna Gerd Bonk Niemiecka Republika Demokratyczna Helmut Losch
Moskwa 1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Sułtan Rachmanow Niemiecka Republika Demokratyczna Jürgen Heuser Polska Tadeusz Rutkowski
Los Angeles 1984 Australia Dean Lukin Stany Zjednoczone Mario Martinez Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Manfred Nerlinger
Seul 1988 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Alaksandr Kurłowicz Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Manfred Nerlinger Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Martin Zawieja
Barcelona 1992 Wspólnota Niepodległych Państw Alaksandr Kurłowicz Wspólnota Niepodległych Państw Leonid Taranienko Niemcy Manfred Nerlinger
Atlanta 1996 Rosja Andriej Czemierkin Niemcy Ronny Weller Australia Stefan Botew
Sydney 2000 Iran Hosejn Rezazade Niemcy Ronny Weller Rosja Andriej Czemierkin
Ateny 2004 Iran Hosejn Rezazade Łotwa Viktors Ščerbatihs Bułgaria Weliczko Czołakow
Pekin 2008 Niemcy Matthias Steiner Rosja Jewgienij Czigaszew Łotwa Viktors Ščerbatihs
Londyn 2012 Iran Behdad Salimi Iran Sajjad Anoushiravani Rosja Rusłan Ałbiegow
Rio de Janeiro 2016 Gruzja Lasza Talachadze Armenia Gorr Minasjan Gruzja Irakli Turmanidze

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Waga kogucia[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sydney 2000 Stany Zjednoczone Tara Nott Indonezja Raema Lisa Rumbewas Indonezja Sri Indriyani
Ateny 2004 Turcja Nurcan Taylan Chińska Republika Ludowa Li Zhuo Tajlandia Aree Wiratthaworn
Pekin 2008 Chińska Republika Ludowa Chen Xiexia Chińskie Tajpej Chen Wei-ling Korea Południowa Im Jyoung-hwa
Londyn 2012 Chińska Republika Ludowa Wang Mingjuan Japonia Hiromi Miyake Korea Północna Ryang Chun-hwa
Rio de Janeiro 2016 Tajlandia Sopita Tanasan Indonezja Sri Wahyuni Agustiani Japonia Hiromi Miyake

Waga piórkowa[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sydney 2000 Chińska Republika Ludowa Yang Xia Chińskie Tajpej Li Fengying Indonezja Winarni Binti Slamet
Ateny 2004 Tajlandia Udomporn Polsak Indonezja Raema Lisa Rumbewas Kolumbia Mabel Mosquera
Pekin 2008 Tajlandia Prapawadee Jaroenrattanatarakoon Korea Południowa Yoon Jin-hee Białoruś Anastasija Nowikawa
Londyn 2012 Chińskie Tajpej Hsu Shu-ching Indie Citra Febrianti Ukraina Julija Paratowa
Rio de Janeiro 2016 Chińskie Tajpej Hsu Shu-ching Filipiny Hidilyn Diaz Korea Południowa Yoon Jin-hee

Waga lekka[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sydney 2000 Meksyk Soraya Jiménez Korea Północna Ri Song-hui Tajlandia Khassaraporn Suta
Ateny 2004 Chińska Republika Ludowa Chen Yanqing Korea Północna Ri Song-hui Tajlandia Wandee Kameaim
Pekin 2008 Chińska Republika Ludowa Chen Yanqing Korea Północna O Jong-ae Tajlandia Wandee Kameaim
Londyn 2012 Chińska Republika Ludowa Li Xueying Tajlandia Pimsiri Sirikaew Tajlandia Rattikan Gulnoi
Rio de Janeiro 2016 Tajlandia Sukanya Srisurat Tajlandia Pimsiri Sirikaew Chińskie Tajpej Kuo Hsing-chun

Waga średnia[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sydney 2000 Chińska Republika Ludowa Chen Xiaomin Rosja Walentina Popowa Grecja Joanna Chatziioannu
Ateny 2004 Ukraina Natalija Skakun Białoruś Hanna Baciuszka Białoruś Tacciana Stukaława
Pekin 2008 Korea Północna Pak Hyon-suk Kazachstan Irina Niekrasowa Chińskie Tajpej Lu Ying-chi
Londyn 2012 Rosja Swietłana Carukajewa Kanada Christine Girard Bułgaria Miłka Manewa
Rio de Janeiro 2016 Chińska Republika Ludowa Deng Wei Korea Północna Choe Hyo-sim Kazachstan Karina Goriczewa

Waga lekkociężka[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sydney 2000 Chińska Republika Ludowa Lin Weining Węgry Erzsébet Márkus-Peresztegi Indie Karnam Malleswari
Ateny 2004 Chińska Republika Ludowa Liu Chunhong Węgry Eszter Krutzler Rosja Zarema Kasajewa
Pekin 2008 Chińska Republika Ludowa Liu Chunhong Rosja Oksana Sliwienko Ukraina Natalija Dawydowa
Londyn 2012 Korea Północna Rim Jong-sim Rumunia Roxana Cocoș Kazachstan Anna Nurmuchambetowa
Rio de Janeiro 2016 Chińska Republika Ludowa Xiang Yanmei Kazachstan Żazira Żapparkuł Egipt Sara Ahmed

Waga średniociężka[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sydney 2000 Kolumbia María Urrutia Nigeria Ruth Ogbeifo Chińskie Tajpej Kuo Yi-Hang
Ateny 2004 Tajlandia Pawina Thongsuk Rosja Natalja Zabołotna Rosja Walentina Popowa
Pekin 2008 Kazachstan Ałła Ważenina Hiszpania Lidia Valentín Meksyk Damaris Aguirre
Londyn 2012 Hiszpania Lidia Valentín Egipt Abeer Abdelrahman Kamerun Madias Nzesso
Rio de Janeiro 2016 Korea Północna Rim Jong-sim Białoruś Darja Naumawa Hiszpania Lidia Valentín

Waga ciężka[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sydney 2000 Chińska Republika Ludowa Ding Meiyuan Polska Agata Wróbel Stany Zjednoczone Cheryl Haworth
Ateny 2004 Chińska Republika Ludowa Tang Gonghong Korea Południowa Jang Mi-ran Polska Agata Wróbel
Pekin 2008 Korea Południowa Jang Mi-ran Ukraina Olha Korobka Kazachstan Marija Grabowiecka
Londyn 2012 Chińska Republika Ludowa Zhou Lulu Rosja Tatjana Kaszyrina Korea Południowa Jang Mi-ran
Rio de Janeiro 2016 Chińska Republika Ludowa Meng Suping Korea Północna Kim Kuk-hyang Stany Zjednoczone Sarah Robles

Konkurencje nierozgrywane[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Waga musza[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Monachium 1972 Polska Zygmunt Smalcerz Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Lajos Szűcs Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Sándor Holczreiter
Montreal 1976 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Woronin Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) György Kõszegi Dynastia Pahlawi Mohammad Nasiri
Moskwa 1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Kanjbek Osmonalijew Korea Północna Ho Bong-chol Korea Północna Han Gyong-si
Los Angeles 1984 Chińska Republika Ludowa Zeng Guoqiang Chińska Republika Ludowa Zhou Peishun Japonia Kazushito Manabe
Seul 1988 Ludowa Republika Bułgarii Sewdalin Marinow Korea Południowa Chun Byung-kwan Chińska Republika Ludowa He Zhuoqiang
Barcelona 1992 Bułgaria Iwan Iwanow Chińska Republika Ludowa Lin Qisheng Rumunia Traian Cihărean
Atlanta 1996 Turcja Halil Mutlu Chińska Republika Ludowa Zhang Xiangsen Bułgaria Sewdalin Minczew

Waga lekkociężka[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Antwerpia 1920 Francja Ernest Cadine Szwajcaria Fritz Hünenberger Szwecja Erik Pettersson
Paryż 1924 Francja Charles Rigoulot Szwajcaria Fritz Hünenberger Austria Leopold Friedrich
Amsterdam 1928 Królestwo Egiptu As-Sajjid Nusajr Francja Louis Hostin Holandia Johannes Verheyen
Los Angeles 1932 Francja Louis Hostin Dania Svend Olsen Stany Zjednoczone Henry Duey
Berlin 1936 Francja Louis Hostin III Rzesza Eugen Deutsch Królestwo Egiptu Ibrahim Wasif
Londyn 1948 Stany Zjednoczone Stanley Stanczyk Stany Zjednoczone Harold Sakata Szwecja Gösta Magnusson
Helsinki 1952 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Trofim Łomakin Stany Zjednoczone Stanley Stanczyk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Arkadij Worobjow
Melbourne 1956 Stany Zjednoczone Thomas Kono Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wasilij Stiepanow Stany Zjednoczone James George
Rzym 1960 Polska Ireneusz Paliński Stany Zjednoczone James George Polska Jan Bochenek
Tokio 1964 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Rudolf Plukfelder Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Géza Tóth Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Győző Veres
Meksyk 1968 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Boris Sielicki Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Bielajew Polska Norbert Ozimek
Monachium 1972 Norwegia Leif Jensen Polska Norbert Ozimek Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) György Horváth
Montreal 1976 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walerij Szary Ludowa Republika Bułgarii Trendafił Stojczew Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Péter Baczakó
Moskwa 1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurik Wardanjan Ludowa Republika Bułgarii Błagoj Błagojew Czechosłowacja Dušan Poliačik
Los Angeles 1984 Rumunia w epoce komunizmu Petre Becheru Australia Robert Kabbas Japonia Ryōji Isaoka
Seul 1988 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Israił Arsamakow Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) István Messzi Korea Południowa Lee Kyung-kun
Barcelona 1992 Grecja Piros Dimas Polska Krzysztof Siemion nie przyznano
Atlanta 1996 Grecja Piros Dimas Niemcy Marc Huster Polska Andrzej Cofalik
Sydney 2000 Grecja Piros Dimas Niemcy Marc Huster Gruzja Giorgi Asanidze
Ateny 2004 Gruzja Giorgi Asanidze Białoruś Andrej Rybakou Grecja Piros Dimas
Pekin 2008 Chińska Republika Ludowa Lu Yong Białoruś Andrej Rybakou Armenia Tigran Wardan Martirosjan
Londyn 2012 Polska Adrian Zieliński Iran Kianoush Rostami Egipt Tarek Abdelazim
Rio de Janeiro 2016 Iran Kianoush Rostami Chińska Republika Ludowa Tian Tao Ukraina Dienis Ułanow

Pierwsza waga ciężka[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Moskwa 1980 Czechosłowacja Ota Zaremba Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Igor Nikitin Kuba Alberto Blanco
Los Angeles 1984 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Rolf Milser Rumunia w epoce komunizmu Vasile Groapă Finlandia Pekka Niemi
Seul 1988 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Pawieł Kuzniecow Rumunia w epoce komunizmu Nicu Vlad Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Peter Immesberger
Barcelona 1992 Wspólnota Niepodległych Państw Wiktor Triegubow Wspólnota Niepodległych Państw Timur Tajmazow Polska Waldemar Malak
Atlanta 1996 Grecja Akakios Kachiaswilis Kazachstan Anatolij Chrapaty Ukraina Denys Hotfrid

Jednorącz[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Ateny 1896 Wielka Brytania Launceston Elliot Dania Viggo Jensen Królestwo Grecji (1832–1924) Aleksandros Nikolopulos

Dwubój jednorącz[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Saint Louis 1904 Stany Zjednoczone Oskar Osthoff Stany Zjednoczone Frederick Winters Cesarstwo Niemieckie Frank Kugler

Oburącz[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Ateny 1896 Dania Viggo Jensen Wielka Brytania Launceston Elliot Królestwo Grecji (1832–1924) Sotirios Wersis
Saint Louis 1904 Królestwo Grecji (1832–1924) Periklis Kakusis Stany Zjednoczone Oscar Osthoff Cesarstwo Niemieckie Frank Kugler

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]