Meeting Areva 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Meeting Areva 2016mityng lekkoatletyczny, który odbył się w 27 sierpnia w Paryżu. Zawody były dwunastą odsłoną prestiżowej Diamentowej Ligi w sezonie 2016.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Wybrzeże Kości Słoniowej Ben-Youssef Meïté 9,96 =NR Południowa Afryka Akani Simbine 10,00 Holandia Churandy Martina 10,01 =SB
Bieg na 800 m Kenia Alfred Kipketer 1:42,87 PB Algieria Taoufik Makhloufi 1:42,98 Kenia Jonathan Kitilit 1:43,05 PB
Bieg na 3000 m Etiopia Yomif Kejelcha 7:28,19 WU20R, WL Maroko Abdalaati Iguider 7:30,09 PB Etiopia Hagos Gebrhiwet 7:30,45
Bieg na 400 m przez płotki Kenia Nicholas Bett 48,01 SB Stany Zjednoczone Kerron Clement 48,19 Turcja Yasmani Copello 48,24
Trójskok Stany Zjednoczone Chris Carter 16,92 Kuba Alexis Copello 16,90 Kolumbia John Murillo 16,90
Skok o tyczce Francja Renaud Lavillenie 5,93 Stany Zjednoczone Sam Kendricks 5,81 Czechy Jan Kudlička 5,71
Pchnięcie kulą Nowa Zelandia Tomas Walsh 22,00 AR, MR Stany Zjednoczone Ryan Crouser 21,99 Stany Zjednoczone Kurt Roberts 20,78
Rzut oszczepem Czechy Jakub Vadlejch 88,02 PB Niemcy Julian Weber 87,39 Niemcy Thomas Röhler 84,16

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 200 m Holandia Dafne Schippers 22,13 Wielka Brytania Desiree Henry 22,46 PB Stany Zjednoczone Jenna Prandini 22,48
Bieg na 400 m Stany Zjednoczone Natasha Hastings 50,06 Jamajka Stephenie Ann McPherson 50,33 Jamajka Christine Day 50,75
Bieg na 1500 m Wielka Brytania Laura Muir 3:55,22 WL, MR, NR Kenia Faith Kipyegon 3:56,72 Holandia Sifan Hassan 3:57,13 SB
Bieg na 100 m przez płotki Stany Zjednoczone Kendra Harrison 12,44 Stany Zjednoczone Dawn Harper-Nelson 12,65 SB Wielka Brytania Cindy Ofili 12,66
Bieg na 3000 m z przeszkodami Bahrajn Ruth Jebet 8:52,78 WR Kenia Hyvin Kiyeng 9:01,96 Stany Zjednoczone Emma Coburn 9:10,19
Skok w dal Serbia Ivana Španović 6,90 Wielka Brytania Lorraine Ugen 6,80 SB Estonia Ksenija Balta 6,75
Skok wzwyż Hiszpania Ruth Beitia 1,98 =SB Saint Lucia Levern Spencer 1,96 SB Włochy Alessia Trost 1,93
Rzut dyskiem Chorwacja Sandra Perković 67,62 Francja Mélina Robert-Michon 64,36 Kuba Denia Caballero 61,98

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas mityngu ustanowiono: 1 rekord świata, 2 rekordy kontynentu oraz 2 rekordy krajowe a także wyrównano jeden rekord krajowy.

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Ruth Jebet Female.png  Bahrajn Bieg na 3000 metrów z przeszkodami 8:52,78 WR
Tomas Walsh Male.png  Nowa Zelandia Pchnięcie kulą 22,00 [1]
Genevieve LaCaze Female.png  Australia Bieg na 3000 metrów z przeszkodami 9:14,28 [1]
Albert Rop Male.png  Bahrajn Bieg na 3000 metrów 7:32,02 NR
Laura Muir Female.png  Wielka Brytania Bieg na 1500 metrów 3:55,22 NR
Ben-Youssef Meïté Male.png  Wybrzeże Kości Słoniowej Bieg na 100 metrów 9,96 =NR

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Rekord kontynentu

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]