Melanie Munch

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Melanie Münch (Mell) (ur. 4 sierpnia 1981 w Monachium) - niemiecka wokalistka, współtworząca zespół Groove Coverage. Jej nazwisko panieńskie to Melanie Schaffer. Jest wykonawczynią wszystkich piosenek Groove Coverage, z wyjątkiem "Rock" i "Lullaby for Love", które są śpiewane przez Verenę Rehm.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Jej pasja śpiewania zaczęła się już w przedszkolu, ale tak naprawdę nie był to dobry początek. Całymi dniami trenowała swój głos, co męczyło całą rodzinę i znajomych. Jednak Mell krok po kroku zbliżała się do swoich marzeń zostania piosenkarką. W szkole zamiast się uczyć, wolała śpiewać ulubione piosenki, więc nauczyciele zapisali ją do chóru. Później przez dwa lata brała lekcje śpiewu i przyłączyła się do chóru "Gospel and chaber". Czasem dochodziło do śmiesznych sytuacji, gdyż włoska muzyka renesansowa nie była zbyt ciekawa, ale mimo to Melanie starała przykładać się do nauki.

Później Melanie imała się różnych zajęć: była kucharką, następnie modelką i wielkim odkryciem karaoke, co stało się punktem zwrotnym w jej życiu. Wtedy też poznała trzech mężczyzn, którzy odegrali największą rolę w jej późniejszym życiu. Za jednego z nich - Tely'ego, wyszła za mąż i ma z nim dwójkę dzieci: Celine-Michelle i Nico-Juliana. Dwie pozostałe osoby to Axel Konrad i Ole Wierk, znani producenci niemieccy, którzy zaprosili Mell do Suprime Music Studio w Ingolstadt i zaproponowali współpracę. Pierwszą piosenką, którą nagrała był utwór "Monlight Shadow" - nowa wersja wielkiego przeboju Mike'a Oldfielda - która w Niemczech osiągnęła status złotego singla. Kolejny rozdział w życiu Mell to okres macierzyństwa, kiedy to zdecydowała się ona zrezygnować na jakiś czas z występów na rzecz rodziny. Rozwiązaniem była współpraca z Vereną Rehm, która udzieliła Mell dużego wsparcia podczas koncertów i prac promocyjnych. Obecnie wokalistka mieszka wraz z rodziną w małej miejscowości nieopodal Ingolstadt i znów tworzy dla Groove Coverage.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]