Memrise

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Memrise
społeczność internetowa
Data powstania wrzesień 2010
Autor Greg Detre, Ed Cooke
Rejestracja Tak (wersja demonstracyjna dostępna bez rejestracji)
Strona internetowa

Memrise – edukacyjna strona internetowa wykorzystująca fiszki w połączeniu z mnemotechnikami – częściowo zgromadzonymi przez crowdsourcing – i powtarzanie informacji w odpowiednich odstępach czasu dla zwiększenia łatwości i szybkości zapamiętywania. Służy głównie do nauki języków obcych, ale jest wykorzystywana również do zapamiętywania prostych informacji z innych dziedzin – dat, symboli, nazw itp.

Strona została założona przez Eda Cooke'a (autora poradników poświęconych zapamiętywaniu, posiadacza tytułu Grand Master of Memory) i Grega Detre (neurobiologa z Uniwersytetu Princeton specjalizującego się w badaniach pamięci i zapominania).

Zamknięta wersja beta Memrise została uruchomiona po wygraniu zawodów 2009 TigerLaunch organizowanych przez działający na Uniwersytecie Princeton Entrepreneurship Club[1].

W lipcu 2010 Memrise wybrano jednym ze zwycięzców zawodów London Mini-Seedcamp[2]. W listopadzie 2010 został jednym z finalistów w wyborach "Europas Start-up of the Year" serwisu Techcrunch[3]. W marcu 2011 Memrise został wybrany na jeden ze startupów TechStars Boston[4].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]