Memrise

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Memrise
Typ strony społeczność internetowa
Data powstania wrzesień 2010
Autor Greg Detre, Ed Cooke
Rejestracja Tak (wersja demonstracyjna dostępna bez rejestracji)
Strona internetowa

Memrise – edukacyjna strona internetowa wykorzystująca fiszki w połączeniu z mnemotechnikami – częściowo zgromadzonymi przez crowdsourcing – i powtarzanie informacji w odpowiednich odstępach czasu dla zwiększenia łatwości i szybkości zapamiętywania. Służy głównie do nauki języków obcych, ale jest wykorzystywana również do zapamiętywania prostych informacji z innych dziedzin – dat, symboli, nazw itp.

Strona została założona przez Eda Cooke'a (autora poradników poświęconych zapamiętywaniu, posiadacza tytułu Grand Master of Memory) i Grega Detre (neurobiologa z Uniwersytetu Princeton specjalizującego się w badaniach pamięci i zapominania).

Zamknięta wersja beta Memrise została uruchomiona po wygraniu zawodów 2009 TigerLaunch organizowanych przez działający na Uniwersytecie Princeton Entrepreneurship Club[1].

W lipcu 2010 Memrise wybrano jednym ze zwycięzców zawodów London Mini-Seedcamp[2]. W listopadzie 2010 został jednym z finalistów w wyborach "Europas Start-up of the Year" serwisu Techcrunch[3]. W marcu 2011 Memrise został wybrany na jeden ze startupów TechStars Boston[4].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]