Merrick Mayfair

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Merrick Mayfair – postać fikcyjna z serii Kroniki wampirów Anny Rice.

Merrick narodziła się Nowym Orleanie w II połowie XX wieku, a jej imię wymawiano Merrique. Jej babkę i opiekunką była Wielka Nannane, legendarna czarownica. Merrick była potomkinią "kolorowego" odłamu rodziny czarowników, Mayfairów i po przodkach odziedziczyła zarówno afrykańskie rysy twarzy jak i zdolności magiczne.

W wieku 14 lat jej babka wysłała ją do Talamaski, której została członkiem. Wszyscy członkowie organizacji, a zwłaszcza David Talbot, podziwiali jej urodę, której zdawała się być nieświadoma. Gdy wyrusza wraz z Davidem do Gwatemali, w celu odkrycia tajemnic Inków, zostają kochankami.

Po aferze Złodzieja Ciał Merrick przestaje widywać Davida. Spotykają się ponownie dopiero w roku 1999, kiedy to David prosi ją o przysługę w imieniu Louisa. Tą przysługą jest wywołanie ducha Claudii. Merrick zgadza się spełnić prośbę, lecz jeszcze tego samego wieczoru, gdy przybył do niej David, rzuca na niego urok. Później próbuje zachować także Louisa dla siebie, również korzystając ze swoich magicznych zdolności.

Gdy Louis, po spotkaniu ducha Claudii, przebywa załamanie duchowe, zamienia Merrick w wampira, tuż przed swoją próbą samobójczą. Jako wampir i czarodziej jednocześnie Merrick była wyjątkowo potężna. Gdy na prośbę Quinna Blackwooda egzorcyzmuje złego ducha goblina, ginie w płomieniach, w trzy lata po przyjęciu mrocznego daru.