Metal Slug (seria)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Metal Slug
Producenci SNK Playmore
Wydawcy SNK Playmore
Pierwsza gra serii Metal Slug (1996)
Ostatnia gra serii Metal Slug Defense (2014)
Gatunek gra platformowa

Metal Slug (jap. メタルスラッグ Metaru Suraggu) – seria gier platformowych, stworzonych przez japońską firmę SNK Playmore.

Główni bohaterowie walczą z wrogą armią, kosmitami i innymi supernaturalnymi zagrożeniami, jak mumie, potwory czy zombie[1]. Głównymi bohaterami w większości gier serii byli Marco Rossi i Tarma Roving, od części drugiej regularnie wracają też Fio Germi i Eri Kasamoto. Poza nimi, bohaterami serii byli Nadia Cassel i Trevor Spacey (w Metal Slug 4) czy Walter Ryan i Tyra Elson. W Metal Slug 6 i 7 Jako grywalni bohaterowie pojawili się też Ralf Jones i Clark Steel, znani z serii Ikari Warriors.

W jej skład wchodzą następujące gry:

Ukazało się również kilka wydań zbiorczych, jak Metal Slug Anthology. Poza główną serią, gra doczekała się kilku spin-offów na konsole przenośne oraz jednej gry wykonanej w 3D:

W Japonii SNK Playmore kontynuowało wydawanie serii Metal Slug na telefony przenośne - wydało takie tytuły jak Metal Slug Mobile, Metal Slug STG, Metal Slug Mobile Impact Metal Slug Gaiden: Allen's Battle Chronicles, Metal Slug Survivors, Metal Slug Soldiers, Metal Slug 4th Mission, Metal Slug Warriors czy Metal Slug: Mars Panic[8].

Postacie z Metal Slug przewijały się również w innych grach SNK, jak SNK vs Capcom: SVC Chaos i Neo Geo Battle Coliseum.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]