Mettler Toledo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mettler-Toledo International, Inc.
Państwo  Szwajcaria
Siedziba Greifensee
Data założenia 1989 r. w wyniku połączenia Mettler Instrumente AG (Szwajcaria, 1945) i Toledo Scale (Columbus, Ohio, 1901)
Prezes Olivier Filliol, CEO
Zatrudnienie pon. 10 tys. (2008)
Dane finansowe
Przychody 1,797 mld USD
brak współrzędnych
Strona internetowa

Mettler-Toledo – producent wag i instrumentów analitycznych. Firma powstała z połączenia dwóch przedsiębiorstw: Mettler, z siedzibą w Szwajcarii, i Toledo Scale, z siedzibą w Columbus, Ohio, USA. Główna siedziba firmy mieści się obecnie w Szwajcarii. Firma posiada swoje przedstawicielstwa w ponad stu krajach.

Mettler-Toledo posiada również swój oddział w Polsce.

METTLER TOLEDO to nazwa marki, Mettler-Toledo (z kreską) jest natomiast nazwą przedsiębiorstwa.

Działy Mettler–Toledo[edytuj | edytuj kod]

Waga analityczna Mettler
Waga elektroniczna 8450

Mettler-Toledo Sp. z o.o.[edytuj | edytuj kod]

Mettler-Toledo Sp. z o.o. to oddział firmy dostarczający między innymi wagi na rynek polski. Dział obsługuje trzy różne sektory rynku, z których każdy posiada własny dział serwisu zapewniający usługi serwisowe i konserwacyjne sprzedawanych wag. Należą do nich:

  • Przemysł – wśród produktów przeznaczonych dla tego sektora rynku można wymienić wagi podłogowe, wagi stołowe, wagi liczące, wagi kontrolne wykonujące ważenie produktów będących w ruchu, wagi samochodowe oraz moduły wagowe stosowane do konwersji zbiorników i zasobników. W ofercie znajduje się także wyposażenie przeznaczone dla stref niebezpiecznych. Oferowane jest również oprogramowanie do statystycznej kontroli jakości, oprogramowanie recepturujące, oprogramowanie dla wag samochodowych oraz systemy porcjujące. Terminale wagowe są wyposażone w szereg opcji przeznaczonych do komunikacji z innymi urządzeniami (np. programowalnymi sterownikami logicznymi PLC).
  • Handel – potrzeby handlu detalicznego zaspokaja szeroka oferta wag przeznaczonych dla stoisk w delikatesach oraz strefach sprzedaży mięsa, wag etykietujących oraz wielofukcyjnych maszyn pakujących i etykietujących.

Mettler-Toledo Cargoscan[edytuj | edytuj kod]

Sprzedaż produktów Mettler-Toledo Cargoscan jest prowadzona przez przedstawicielstwa handlowe Mettler-Toledo na całym świecie. Oddział Cargoscan, (mieszący się w Oslo w Norwegii) specjalizuje się w wytwarzaniu systemów wymiarujących, ważących i skanujących przeznaczonych na potrzeby transportu i logistyki. Systemy te są wykorzystywane do określania masy wolumetrycznej (przestrzennej) paczek i palet. Systemy te przyczyniają się do wzrostu wydajności procesów oraz poprawy dokładności wystawianych faktur. Oferta Cargoscan obejmuje systemy manualne oraz rozwiązania w pełni zautomatyzowane, które można integrować z bardzo skomplikowanymi systemami sortującymi.

RAININ Instrument[edytuj | edytuj kod]

Grupa specjalizuje się w wytwarzaniu pipet i końcówek przeznaczonych dla laboratoriów. Oferta obejmuje pipety jednokanałowe i pipety wielokanałowe oraz kalibrację i serwisowanie pipet.

Mettler-Toledo AutoChem[edytuj | edytuj kod]

Oddział ten produkuje wyposażenie automatyczne usprawniające procesy produkcji realizowane w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. W ofercie można znaleźć reaktory laboratoryjne, kalorymetry oraz wyposażenie przeznaczone do śledzenia przebiegu reakcji.

Mettler-Toledo Hi-Speed[edytuj | edytuj kod]

Grupa zajmuje się produkcją systemów wagowych i przenośnikowych umożliwiających prowadzenie ważenia kontrolnego z dużą szybkością. Systemy tego typu są stosowane do kontroli produktów w trakcie realizacji procesów produkcyjnych, w tym między innymi do ważenia puszek i butelek.

Mettler-Toledo Safeline[edytuj | edytuj kod]

Oddział zajmuje się produkcją detektorów metalu i systemów kontroli rentgenowskiej przeznaczonych do kontroli produktów poruszających się na taśmie produkcyjnej.

Mettler-Toledo Vision[edytuj | edytuj kod]

Oddział specjalizuje się w produkcji systemów wizyjnych do obserwacji obiektów poruszających się na taśmie produkcyjnej. Oddział powstał po odkupieniu przez Mettler Toledo mającej swą siedzibę w stanie Illinois firmy CIVision bezpośrednio od jej założyciela Chucka Stone’a w dniu 31 grudnia 2009.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  1. 2008, strona internetowa firmy Mettler Toledo, www.mt.com. Informacje dostępne w dniu 6 października 2008.
  2. Mettler-Toledo GmbH, (2005), Values.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]