Michał Śledziński

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Michał Śledziński
Śledziu
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

31 lipca 1978
Bydgoszcz

Narodowość

polska

Dziedzina sztuki

komiks

Ważne dzieła
Strona internetowa

Michał Śledziński, pseud. Śledziu (ur. 31 lipca 1978 w Bydgoszczy) – polski rysownik i twórca komiksowy. Zamieszkały w Warszawie[1].

Zadebiutował na łamach magazynu o grach komputerowych „Secret Service”, a następnie publikował na łamach miesięcznika „Świat Gier Komputerowych” komiksy z serii Fido i Mel[2].

Współtwórca i redaktor naczelny magazynu komiksowego Produkt, P Lux oraz zina Azbest; autor serii komiksowej Osiedle Swoboda. W 2006 roku wydawnictwo Mandragora postanowiło wznowić serię komiksową o komisarzu Żbiku (tym razem w roli głównej miał wystąpić wnuk słynnego komisarza, kapitan Michał Żbik). Śledziński został zaproszony do narysowania całej serii, ale współpraca zakończyła się już po pierwszym zeszycie pt. Kim jest „Biała Mewa"?. Od grudnia 2006 roku tworzy w Internecie komiksową parodię gry Gears of War pt. „Bears of War”. W 2008 roku rozpoczął nową serię komiksową, zwaną Wartości rodzinne, wydawaną nakładem Kultury Gniewu, której pierwszy zeszyt zatytułowany Nie wszyscy są zadowoleni ukazał się w grudniu 2008 roku.

Pracuje jako reżyser oraz rysownik storyboardów w studiu animacji Human Ark, w ramach którego współtworzył serial Kacperiada na podstawie opowiadań Grzegorza Kasdepke[1].

Od 2015 roku członek Partii Razem[1].

Wybrany dorobek[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]