Michał Kondrat

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Michał Kondrat
Data i miejsce urodzenia 13 września 1978
Warszawa
Zawód reżyser
scenarzysta
Lata aktywności od 2013
Strona internetowa

Michał Kondrat (ur. 13 września 1978 w Warszawie) – polski reżyser, scenarzysta i producent filmowy.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Zarządzania i Marketingu, z wykształcenia ekonomista. Pracował m.in. jako zastępca Dyrektora Biura Zarządu w Polskim Radiu. W latach 2010–2014 z ramienia PiS był radnym dzielnicy Żoliborz, a w 2014–2018 – radnym m.st. Warszawy[1][2]. Od 2013 r. prowadzi własną firmę Kondrat-Media, zajmującą się produkcją i dystrybucją filmów o tematyce chrześcijańskiej.

Pierwszy film dokumentalny, którego był reżyserem – Jak pokonać szatana – zdobył w maju 2014 r. Grand Prix XXIX Międzynarodowego Festiwalu Filmów w Niepokalanowie. W 2015 r. był konsultantem przy filmie Pilecki. W 2018 r. otrzymał Nagrodę im. Włodzimierza Pietrzaka za "Krzewienie wartości ewangelicznych w różnych aspektach życia publicznego"[3]. Również w 2018 r. film Dwie korony otrzymał Grand Prix XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Filmów w Niepokalanowie.

Film Dwie korony obejrzało w kinach ok. 250 tys. widzów, co sytuuje go na III miejscu w historii polskiej kinematografii (pod względem frekwencji w kategorii filmów dokumentalnych)[4].

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]