Michał Kwiatkowski (gitarzysta)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Michał Kwiatkowski
Ilustracja
Michał Kwiatkowski w czasie podpisywania płyty Bar La Curva / Plamy na słońcu zespołu Kazik na Żywo 5 grudnia 2011 roku w warszawskim Teatrze Rozmaitości
Imię i nazwisko Michał Jerzy[a] Kwiatkowski
Pseudonim Kwiatek, Flower Power
Data i miejsce urodzenia 15 października 1968
Warszawa
Instrumenty gitara basowa
Gatunki rock
Zawód muzyk
Powiązania Kazik na Żywo
Zespoły
Kazik na Żywo

Michał Jerzy[a] Kwiatkowski, pseud. Kwiatek, Flower Power (ur. 15 października 1968 w Warszawie) – polski muzyk, basista, autor muzyki. Znany przede wszystkim z działalności w polskiej grupie rockowej Kazik na Żywo (od 1991), której był jednym z założycieli.

W latach 1983–1988 uczęszczał do Technikum Elektronicznego w Warszawie przy ulicy Generała Zajączka 7.

Z zespołem KNŻ nagrał wszystkie sześć albumów: Na żywo, ale w studio, Porozumienie ponad podziałami, Las Maquinas de la Muerte, koncertowy Występ oraz Bar La Curva / Plamy na słońcu i Ostatni koncert w mieście. Współtworzył album Melodie Kurta Weill'a i coś ponadto.

Jest liderem zespołu Ur – wspólnego projektu muzyków T.Love: Jarosława Polaka i Pawła Nazimka oraz Kazik na Żywo: Adama Burzyńskiego i Michała Kwiatkowskiego, założonego w 2001 roku.

Razem z Adamem Burzyńskim byli członkami zespołu Kobranocka, z którym nagrał album Niech popłyną łzy (1994).

W 2000 został zaproszony przez Kazika Staszewskiego do udziału w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w programie z piosenkami Kurta Weilla. W marcu grupa zagrała na przeglądzie.

Wiosną 2018 roku założył wraz z Adamem Burzyńskim i Marcinem Siatkowskim gitarowe trio Honky Tonk Men wykonujące akustyczne wersje popularnych utworów.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Na stronie internetowej ZAiKS (online.zaiks.org.pl) w wyszukiwarce utworów M. Kwiatkowskiego.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]