Michael C. Maronna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Michael C. Maronna
Imię i nazwisko Michael C. Maronna
Data i miejsce urodzenia 27 września 1977
Nowy Jork, Stany Zjednoczone
Zawód aktor
Lata aktywności od 1990

Michael C. Maronna (ur. 27 września 1977 w Nowym Jorku) – amerykański aktor i operator filmowy.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Michael C. Maronna urodził się w nowojorskiej Brooklyn jako najstarszy z trójki dzieci syn strażaka i doradcy zawodowego. Ma on w połowie włoskie, jednej trzeciej irlandzkie i jednej ośmiej holendrskie korzenie.

Debiut na dużym ekranie zaliczył w 1990 roku w filmie Chrisa Columbusa w filmie pt. Kevin sam w domu, gdzie wcielił się w postać brata głównego bohatera, Jeffa McCallistera. W 1992 roku wystąpił również w drugiej części tego filmu - Kevin sam w Nowym Jorku.

Potem grał w filmach i serialach, dzięki którym zyskał popularność m.in.: Przygody Piotrków (1993-2005), Prawo i porządek (1997), Luzacy (2002 - reż. Dewey Nicks), 40 dni i 40 nocy (2002 - reż. Michael Lehmann).

Występował w w spotach reklamowych: reklama Ameritrade - strony internetowej pośrednictwa pracy[1], oraz w 2000 roku w komediowym spocie z udziałem prezydenta USA Billa Clintona[2]

Potem Maronna od 1996 roku pracował jako operator filmowy do filmów i seriali pt. Seks w wielkim mieście, Be Kind Rewind (2008 - reż. Michel Gondry).

Pojawił się również w tedyskach zespołu Nada Surf - Whose Authority oraz zespołu The XYZ Affair - All My Friends.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Filmy[edytuj | edytuj kod]

Seriale[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]