Michel Courtemanche

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Michel Courtemanche
Data i miejsce urodzenia 11 grudnia 1964
Kanada, Laval (Quebec)

Michel Courtemanche (ur. 11 grudnia 1964 w Laval (Quebec) w Kanadzie) – artysta komediowy i aktor.

Wystawił wiele sztuk dla jednego aktora w Quebecu, Francji, Belgii i Szwajcarii. Jego debiutancka sztuka dla jednego aktora "Nowy Komik urodzi się" kandydowała na więcej niż pięćset przedstawień i dwa razy była nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej "Felix". Po raz pierwszy została wykonana w Montrealu, w 1989 roku.

Jego drugą sztukę "Nowe Przygody Michel Courtemanche" wykonał po raz pierwszy w 1992 roku. Wypełniał teatry w Ameryce Północnej i Europie, swój drugi międzynarodowy przebój video nagrał w 1993 roku. Courtemanche na całym świecie wypełniał ogromne sale zazwyczaj odwiedzane przez gwiazdy rocka, (pomimo że takie widowiska są całkiem powszechne dla artystów komediowych w Quebecu). Wydał książkę dla komików one-of-a-kind. Zagrał główne role w filmach La Nuit de Noces i Karmina 2.

Wystąpił również w serialu telewizyjnym Tajemnicze przygody Juliusza Verne'a, na Sci-Fi Channel (Stany Zjednoczone). Jego styl komedii najlepiej może być podsumowany jako mim połączony z efektami dźwiękowymi, najczęściej można zobaczyć go z niewidocznymi przedmiotami lub jako kilka różnych osób w jednej scenie. Jest również szczególnie uzdolniony w robieniu niezwykłych grymasów i min.

Linki zewnętrzne[edytuj]