Midea Group

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logo przedsiębiorstwa

Midea Group (chiń. 美的集团) – chińskie przedsiębiorstwo z branży HVAC, zostało założone w 1968 r. w Guangdong. W 2016 roku Midea Group znalazła się w Fortune Global 500, zajmując 447[1] pozycję pod względem przychodów. Przedsiębiorstwo posiada większość udziałów KUKA (95%)[2].

Corocznie 3% zysków przeznaczanych jest na badania i rozwój. Midea posiada centra badawcze, gdzie sprawdzana jest praca urządzeń w warunkach ekstremalnych (laboratoria do badania: dźwięku, długości pracy, warunków pracy w pomieszczeniach, transportu urządzeń. zewnętrznych warunków pracy). Jest wiodącą marką na rynku HVAC, czego potwierdzeniem są liczne certyfikaty, nagrody i referencje z całego świata. Midea może poszczycić się tysiącami prestiżowych projektów, wśród nich np. Stadion Piłkarski Beira-Rio w Brazylii, Międzynarodowe Lotnisko w Pekinie, Pałac Prezydencki w Tiranie czy stacje metra w Dubaju. Firma w swoich 6 fabrykach wytwarza 1/4 klimatyzatorów typu split na świecie[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Midea Group on the Forbes World’s Best Employers List, „Forbes” [dostęp 2017-10-29] (ang.).
  2. Welcome to Midea Global, midea.com [dostęp 2017-10-29] (ang.).
  3. Midea – informacje o marce, klimatyzacja, klimatyzatory, panklimatyczny.pl [dostęp 2017-10-29] [zarchiwizowane z adresu 2017-11-07] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]