Might and Magic: Heroes VII

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Might and Magic: Heroes VII
Producent Limbic Entertainment
Wydawca Ubisoft
Seria gier Heroes of Might and Magic
Silnik Unreal Engine 3[1]
Data wydania 29 września 2015[1]
Gatunek strategiczna gra turowa
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Teen
PEGI: 16
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows
Kontrolery mysz, klawiatura
Poprzednik Heroes VI

Might and Magic: Heroes VIIstrategiczna gra turowa stworzona przez Limbic Entertainment. Została wydana 29 września 2015 roku na systemy Windows. Gra korzysta z silnika Unreal Engine 3.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Heroes VII to strategiczna gra turowa. Wszystkie podstawowe mechaniki są podobnej do poprzednich odsłon z serii. W grze zawarto sześć frakcji. Każdy gracz posiada swoje miasta, które może rozbudowywać. Kupienie nowych budynków lub jednostek wymaga odpowiedniej ilości surowców. Bohater przemieszczając się po mapie może znaleźć skarby, złoża surowców i neutralne jednostki. Podczas walk gra przenosi się do mapy bitewnej podzielonej na kwadratowe pola, a jednostki poruszają się w systemie turowym. W grze dostępny jest edytor map[1].

Odbiór[edytuj | edytuj kod]

Redaktor z Gry-Online skrytykował oprawę graficzną i animacje postaci. Określił je jako gorsze od tych z Heroes VI. Mieszane uczucia wzbudziły dwuwymiarowe ekrany miast, które przypominają gry przeglądarkowe. Inną bolączką gry okazały się problemy techniczne. Liczba klatek na sekundę jest niska na wydajnym sprzęcie, a ekrany wczytywania zbyt długie[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Might & Magic: Heroes VII PC (pol.). Gry-Online. [dostęp 2018-04-13].
  2. Recenzja gry Might & Magic: Heroes VII - krajobraz po becie (pol.). Gry-Online, 2015-10-09. [dostęp 2018-04-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-13)].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]