Mike Delfino

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Michael "Mike" Delfino
Postać z Gotowe na wszystko
Ilustracja
James Denton
Pierwsze wystąpienie 1.01 "Pilot"
Ostatnie wystąpienie 8.17 "Women and Death"
(jako główna postać)
oraz
8.23 "Finishing the Hat"
(jako postać gościnna)
Grany przez James Denton
Liczba odcinków 158
Dane biograficzne
Data urodzenia 12 sierpnia 1967
Data i miejsce śmierci 2017
Fairview, 4353 Wisteria Lane
Rodzina Adele Delfino (matka)

Nick Delfino (ojciec)
Laura Delfino (siostra)
James Delfino (dziadek)[1]
James Delfino (kuzyn)[1]
Maynard (dziadek – nie żyje)[1]
Pani Delfino (babcia)[2]
Pani Delfino (żona – nie żyje)[3]
Susan Delfino (wdowa)
Zachary Young (syn z Deirdre)
Julie Mayer (pasierbica od Susan)
Maynard James „M.J.” Delfino (syn)
Sophie Bremmer-Flickman (teściowa)
Troje byłych przybranych teściów[4]
Morty Flickman (czwarty przybrany teść)
Carol Prudy (przybrana teściowa)
Addison Prudy (teść)
Szwagrowie/szwagierki od małżeństwa Prudy[5]
Tim Bremmer (spowinowacony kuzyn)
Frank Bremmer (spowinowacony wujek)[6]
Ella Bremmer (spowinowacona ciotka)[2]
Regina Bremmer (spowinowacona ciotka – nie żyje)[7]
Claire Bremmer (spowinowacona ciotka)
Lynette Sophie Scavo (przybrana wnuczka od Julie i Portera)
Porter Scavo (niespowinowacony ojciec dziecka Julie)

Inne informacje
Wiek 20 (gdy poszedł do więzienia)
25 lub 26 (gdy wyszedł na wolność)
37 – 38 (sezon 1)
38 – 39 (sezon 2)
40 (sezon 3)
40 – 41 (sezon 4)
46 – 47 (sezon 5)
47 – 48 (sezon 6)
48 – 49 (sezon 7)
49 – 50 (sezon 8)
50 (w chwili zgonu)
Zajęcie Hydraulik

Michael[8] "Mike" Delfino – postać fikcyjna, bohater serialu Gotowe na wszystko. Grał go James Denton.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Szczerze? Byłeś tajemniczy, zamknięty w sobie, nikt Cię dobrze nie znał.
— Carlos Solis na pytanie Mike'a jaki był przed śpiączką (odc. 3x09)
Kłamiesz gorzej niż ja.
— Susan Delfino do męża (odc. 8x09)
Wiesz, kiedy sparzysz się na mężczyznach tyle razy, co ja, przestajesz wierzyć w bajki o facecie na białym koniu, który przybędzie, by cię ocalić. Ale... Gdy poznałam Mike'a i zobaczyłam, jakim jest mężem, ojcem i przyjacielem... On przywrócił mi tę wiarę. Susan... To dobry człowiek.
— Renee Perry (odc. 8x16)

Przeszłość[edytuj | edytuj kod]

Michael[8] "Mike" Delfino urodził się 12 sierpnia 1967[9]. Syn i zarazem drugie dziecko Adele i Nicka Delfino. Był zaręczony z Deirdre Taylor. Niestety ona wpadła w narkomanię a Mike, broniąc kobiety przed policjantem, zabił go w obronie własnej[4]. Został przez to skazany w 1987 roku na 5 i pół roku więzienia[10] w Kansas[11]. We wrześniu 1988 roku, jego dziewczyna Deirdre odwiedziła go w więzieniu i podczas spotkania począł się jego syn[12][13] Deirdre skłamała mu potem, że przeprowadziła usunięcie ciąży[14] , po czym zniknęła z jego życia. W 1992 roku przeprowadził się do Los Angeles, po czym ożenił się. Kobieta zmarła w 2003 roku. Nie mieli dzieci ale zostawiła mu w spadku psa nazwany Bongo. Przyjechał do Fairview bo tam dręczyły go koszmary[3].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Sezon 1[edytuj | edytuj kod]

Mike Delfino wprowadził się do domu przy 4356 Wisteria Lane krótko po tym jak Mary Alice Young się zastrzeliła. Oficjalnie był miłym i skromnym hydraulikiem. Na zlecenie schorowanego już Noah Taylora, szukał jego córki i jednocześnie swojej ex-narzeczonej Deirdre. Zniknęła ona w Fairview na początku lat 90. XX wieku. Sporządził nawet mapę, gdzie zaznaczeni byli wszyscy mieszkańcy, łącznie z ich wiekiem. Pozostałości kobiety odkryto w skrzyni na zabawki, która przebywała przez 11 lat pod dnem basenu rodziny Young.

Pomijając śledztwo, które prowadził, stał się obiektem zainteresowań dwóch sąsiadek: rozwiedzionych Susan Mayer i Edie Britt. Pierwsze spotkanie u Mike'a obydwu kobiet zakończyło się niemalże tragedią. Pies mężczyzny prawie udusił się od kolczyka Susan. Matka Julie Mayer przyjechała do kliniki i na miejscu dowiedziała się, że serce Mike'a należało jeszcze do zmarłej żony. Pomimo tego, Mike zaprosił Susan do kina. W wizycie przeszkodziła jednak Martha Huber, wścibska sąsiadka. Odkryła ona, że Susan podpaliła dom Edie. Zaszantażowała ją, ale Susan wykradła kubek, który stanowił o jej winie z domu Marthy. Niestety musiała oddać swą randkę z Mikiem Edie.

Paul Young zabił Marthę Huber. Paul próbował w to morderstwo wrobić Mike'a i jego sąsiad został za to aresztowany. Wypuszczono go jednak po tym jak Susan potwierdziła, że był z mężczyzną tamtego wieczora. Odkryła przy tym, że jej ukochany był przez pięć lat w więzieniu za zabójstwo i handel narkotykami. Zdruzgotana, Susan zakończyła związek a Mike napisał jej list, w którym miała być wyjaśniona jego przeszłość. Susan już mu nie ufała i zwróciła list. Poprzez prywatnego detektywa, Shawa, zbadała przeszłość mężczyzny. Następnie skierowała się do Kendry Taylor, którą wcześniej poznała, i jej ojca Noah, po odpowiedź. Kendra wyjaśniła dopiero w jej aucie, że Mike i Deirdre, jej siostra, byli uzależnieni od narkotyków, ale Mike szybko wyrwał się z nałogu. Delfino stanął w obronie Deirdre, kiedy policjant przyłapał ją na handlu narkotykami i w zamian za wolność, miała z nim się przespać. Walczyli na balkonie, aż w końcu spadli. Tylko Mike przeżył. Susan i Mike wrócili do siebie, kiedy ta dowiedziała się, że to była obrona własna.

Sam hydraulik wkrótce dowiedział się, że Paul Young był zaangażowany w morderstwo Deirdre. Wziął Paula jako zakładnika i planował go zabić dopóki Paul nie opowiedział mu historii, która miała swój początek w Salt Lake City a bezpłodność Mary Alice zawiodła ich do Fairview. Mike pozwolił odejść Paulowi bo sam zrozumiał, że Youngowie wychowali jego biologicznego syna. Tymczasem Susan stała się zakładnikiem Zacha Younga po tym jak dowiedział się od Felicii Tilman, że Mike porwał Paula z intencją pozbawienia go życia.

Sezon 2[edytuj | edytuj kod]

Kiedy Mike wrócił do domu, po krótkiej szamotaninie to Susan przejęła broń a Zach uciekł. Powiedział policjantowi, który ich przesłuchiwał, że nie che wnieść oskarżenia. Sama Susan była w szoku, kiedy odkryła, że Zach jest synem Mike'a. Powiedział jej o tym, gdy wizytowali kostnicę, w której na szczęście, nie było zwłok chłopca. Susan bała się zachowania Zacha, zwłaszcza od czasu, gdy zakazała mu widywać się z Julie. Chcąc ochronić córkę, zachęciła Zacha, którego odnalazła, do poszukania Paula w stanie Utah. Dała mu też w tym celu pieniądze. Kiedy Mike dowiedział się o tym od Paula, zakończył swój związek z Susan.

Zach nie pojechał wcale do Utah, tylko wrócił na Wisteria Lane do adopcyjnego ojca. Mike tymczasem, w sekrecie przed Paulem, próbował lepiej poznać Zacha, czym sam chłopak był początkowo zainteresowany. Bronił też go przed szkodliwymi wpływami biologicznego dziadka, od strony matki, Noah Taylor. Paul jednak wyraźnie uświadomił chłopcu, że jest zmęczony jego obsesją na temat ludzi, którzy nie kochali go na tyle, by chcieli go utrzymać. W trakcie wizyty u Noah, Zach, który sam dowiedział się prawdy, stwierdził, że Paul a nie Mike jest dla niego jak ojciec.

Po tym jak Edie kompletnie spaliła dom Susan, Mike pomógł Susan założyć urządzenie nagrywające by wydusić z agentki nieruchomości prawdę. Spytał też Susan, czy by nie chciała na ten czas mieszkać u niego. Była to propozycja kusząca, ale odrzuciła ją, by zamieszkać w samochodzie kempingowym przed domem. Mike odwiedził dom Monique Polier ale zapomniał jedne z części i po nią pojechał. Gdy wrócił na miejsce, zastał tam tylko Orsona Hodge, który zapłacił mężczyźnie za usługę i zobowiązał się naprawić rury. Kilka miesięcy później panowie się ponownie spotkali ale Orson, obawiając się rozpoznania, celowo go potrącił w noc kiedy miał się oświadczyć Susan.

Sezon 3[edytuj | edytuj kod]

Mija 6 miesięcy o ostatnich wydarzeń 2 sezonu.
Mike leżał w śpiączce. Przez ten czas troskliwie opiekowała się nim Susan Mayer. Zabrakło jej jednak gdy się obudził bo była w górach z Ianem Hainsworthem. W przeciwieństwie do Edie, która, wykorzystując jego amnezję wsteczną (nie pamiętał wydarzeń z ostatnich dwóch lat) okłamała go. Mówiła, że Susan źle go traktowała gdy chodzili oni ze sobą. Uwierzył w to, więc Susan pogłębiła swój romans z Ianem a Edie związała się z Mikiem.

Zerwała z nim gdy aresztowano go za zabójstwo Monique Polier. Susan i Ian starali się wydostać go z więzienia. Mężczyzna spotkał tam Paula Younga, którego zamknięto za "morderstwo" Felicii Tilman. Próbował on się zaprzyjaźnić z Mikiem, by Zach, teraz milioner po dziadku, pomógł mu odnaleźć Felicię. Zach pomógł tylko swemu biologicznemu ojcu wyjść na wolność, bo wpłacił za niego kaucję w wysokości miliona dolarów. Już jako wolny człowiek, Mike odwiedził psychoterapeutkę, Maggie Berman. Dzięki niej spotkał męża Bree na dachu szpitala, ponieważ ten odwiedził żonę, która spadła z drabiny. Zaczęli walczyć, aż Orson spadł. Dentysta przeżył, ponieważ upadek został osłabiony przez gałęzie drzewa. Tymczasem Mike'a oczyszczono z zarzutów, gdy policja znalazła martwą Almę oraz jej list samobójczy i zęby Monique.

Mike nie był zachwycony kiedy Ian i Susan się zaręczyli. Odkrył jednak, że Ian wiedział o planowanych oświadczynach Mike'a sprzed wypadku. Wyzwał Iana do pokera o Susan. Jeśli by wygrał to mógł jej powiedzieć co czuje, w przeciwnym razie miał się odsunąć na boczny tor. Ian wygrał partię i rzeczywiście Mike nabrał dystansu do Susan i Iana. Wkrótce Ian musiał podziękować za uratowanie mu życia przed utonięciem. Susan próbowała zeswatać go z Maggie Gilroy (Peri Gilpin), organizatorką wesel. Nic z tego nie wyszło, bo Mike wyjawił jej swą całą kryminalną przeszłość. Podczas kłótni Iana i Mike'a, kobieta dowiedziała się o grze w karty o nią. Odwołała całe wesele i zadeklarowała, że nie chciała widzieć żadnego z nich. Krótko potem, dzięki spotkaniu na terapii z dr Brody (Judyann Elder), zdała sobie sprawę, że strata obu będzie, najdelikatniej ujmując, życiową pomyłką. Przyjęła więc Iana z powrotem. Ten wkrótce orzekł jej, że nie chce spędzić życia z nią, zastanawiając się, czy kocha Mike'a, po czym wyjechał do Londynu. Mike tymczasem udał się do gorących źródeł w Palmwood Valley. Susan udała się tam i po tym jak ją odnalazł ze zwichniętą kostką, wrócili do siebie.

Hydraulik sprowadził prawdopodobnie ten sam wóz kempingowy na podjazd Susan i zamienił złe wspomnienie w dobre. Przyklęknął przed Susan ale kobieta nie wytrzymała i sama spytała się czy za nią wyjdzie. Mężczyzna zrezygnował z mowy jaką przygotował i zgodził się. Ich ślub miał być taki sam jak z Ianem, czyli gustowny i drogi z wielką suknią oraz fontanną czekolady. Na weselu Gabi i Victora, Susan zauważyła, że jej narzeczony przysnął z przepracowania. Wraz z Julie zrezygnowała z blichtru na rzecz romantyczności. Jej córka, podając się za klientkę, zwabiła Mike'a do lasu, gdzie Susan przygotowała scenerię ołtarza, lamp i kwiatów. Julie była jedynym świadkiem i gościem ceremonii. Tam też odbył się ich ślub, poprowadzony przez pastora (Steve Tyler).

Sezon 4[edytuj | edytuj kod]

Miesiąc po swoim ślubie, na Wisteria Lane, wróciła Katherine Mayfair, po 12 latach nieobecności. Jej mąż, dr Adam Mayfair po przebadaniu Susan, stwierdził, że jest ona w ciąży, co bardzo ucieszyło mężczyznę.

Problemy narosły wokół Julie, która chciała iść na imprezę Matta Johnsona (Tahj Mowry). Poszła za pozwoleniem matki, ale Susan sama po nią pojechała, gdy usłyszała od Mike'a, że zabawa skręca w złym kierunku. Mike czekał na nie za drzwiami i nie był zły. Zgodził się na to by Susan decydowała o Julie, ale ich wspólne dziecko miało być wychowywane wspólnie.

Wkrótce też wyszedł na jaw fakt, że ojciec Mike'a, Nick Delfino żyje. Razem z Susan odwiedzili go w więzieniu.

Pewnego dnia na początku jesieni Mike nadwerężył sobie bark w piwnicy domu Karen McCluskey. Lekarz przepisał mu nieodpowiednie tabletki przeciwbólowe, które były skuteczne, lecz silnie uzależniały. Bree znalazła jedną, gdy państwo Delfino odwiedzili ich dom. Po sprawdzeniu jej w książce, powiedziała o tym interesującym fakcie Susan. Ta uwierzyła jej, ale przeszukała też cały dom. Odkryła, że Mike ukrył tabletki w wielkiej latarce. Między małżonkami doszło do starcia i Mike wyrzucił tabletki do zlewu. Gdy Susan spała, rozkręcił rury i wyciągnął je.

Barrett (Armie Hammer), student medycyny i dealer narkotyków został poproszony przez Mike'a o załatwienie kolejnej partii medykamentu. Zażądał on jednak pieniędzy. Mike zaszantażował Adama po tym, jak naprawił jego rury, ponieważ zobaczył, że odwiedziła go Sylvia Greene. Adam, wspominając o ciąży Danielle, zaszantażował Orsona a dentysta dał mu odpowiednie leki. Mike wyznał zaniepokojonemu sąsiadowi, że bierze je bo musi pracować na dziecko i wszystkie potrzeby Susan. Wkrótce Barrett odwiedził dom Delfino i Susan chciała go zeswatać z córką. Został wyrzucony z domu po tym, jak usłyszała od Mike'a, że jest dealerem. Wieczorem odkryła też tabletki w samochodzie męża z wypisanym nazwiskiem Orsona.

Nad Wisteria Lane miało nadciągnąć tornado. Tymczasem Susan zaliczyła scysję na temat leków z Orsonem i mężem. Ten drugi, przypadkowo popchnął ciężarną Susan ze schodów i oboje pojechali do szpitala z obawy o dziecko. Obsługa odmówiła badań ze względu na nawał pracy przy innych przypadkach. Mike rzucił się na jednego z pracowników medycznych i został przykuty do krzesła. Dziecku nic się nie stało a kostka Susan była tylko zwichnięta. Mike poprosił żonę o jeszcze jedną tabletkę przeciwbólową, ale ona powiedziała dość. Zagroziła, że zabierze dziecko i odejdzie od niego, jeśli nie pójdzie na odwyk. Zgodził się i terapia potrwała 30 dni.

Orson został przeproszony przez Mike'a za przepisanie mu leków bez przewidzenia konsekwencji. Orsona dotknęło przemożne poczucie winy, odkąd zamieszkał wraz z Bree u Susan po tym, jak tornado zostawiło dziurę w dachu ich własnego domu. Lunatykował po domu i w końcu wyznał przez sen Julie, że przeprasza, za przejechanie Mike'a.

Państwo Hodge wrócili do swojego domu a Mike przyjechał z centrum odwykowego. Julie powiedziała ojczymowi co usłyszała od Orsona a nazajutrz, dentysta potwierdził historię, szczerze przy tym płacząc. Poprosił też o wybaczenie. Zmartwiony Mike przekazał to Susan a ta wpadła wieczorem do Bree i wykrzyczała jej w twarz całą prawdę. Mike wybaczył Orsonowi, ale mężczyzna opuścił dom Bree, ponieważ jego żona nie była w stanie wybaczyć tego przestępstwa.

Susan, będąca już w mocno zaawansowanej ciąży, udała się do szkoły rodzenia. Tam spotkała swego byłego męża Karla i jego nową żonę Marissę. Zabrała Mike'a by udawał, że ich życie jest równie pomyślne. Mike przyznał się Marissie, że był lekomanem, ale już jest czysty. Susan miała pretensje do męża, ale on pouczył ją, że nie obchodzi go co mówi Karl, bo będzie musiał walczyć do końca życia z uzależnieniem. Karl natomiast, pomimo początkowych sarkastycznych docinek, docenił, że Mike jest szczery, w przeciwieństwie do niego.

Po wizycie swej matki a teściowej Susan, Adele Delfino, na świat przyszedł syn Susan i Mike'a. Oboje nie wiedzieli jak mu nadać na imię. Początkowo wybrali na imię "Connor, ale zmienili decyzję, gdy Mike otrzymał wiadomość, że jego dziadek, Maynard, właśnie zmarł. Susan miała uczcić jego pamięć nadając swojemu synowi jego imię. Chciała cofnąć swą zgodę, gdy usłyszała, że był to ojciec Adele, z którą się nie polubiła. W końcu przystała na to, gdy usłyszała, że Maynard zaopiekował się Adele i Mikiem, gdy Nick poszedł do więzienia. Chłopczyk dostał na drugie imię "James" od ojca teścia Susan. W skrócie imię brzmiało "M.J.". Po tym ja Julie dostała się do Princeton University, Mike zaoferował swej pasierbicy spadek po dziadku Maynardzie by mogła tam studiować.

Pięcioletni przeskok[edytuj | edytuj kod]

Trzy lata po odkryciu sekretu Katherine, Susan i Mike pojechali świętować swą czwartą rocznicę ślubu. W tym samym czasie Lila i Paige Dash także wyjechały z domu kupić lody. Dzięki przewróconemu snaku STOP, oba samochody zderzyły się na skrzyżowaniu Canterbury Road i ulicy dwunastej w Mount Pleasant. Lila i Paige zmarły na miejscu[15]. Susan prowadziła auto i po wypadku nie mogła znaleźć prawa jazdy, dlatego Mike wziął winę na siebie[16].

Susan i Mike z czasem coraz gwałtowniej zaczęli się kłócić o to czy są winni ich śmierci. Mike nie mógł wytrzymać tego napięcia i wyprowadził się od Susan[15]. Sąd ogłosił separację a 16 miesięcy później, Mike zakończył rozwodem swoje małżeństwo, podpisując odpowiednie dokumenty jako pierwszy[17]. Zostawił też syna pod opieką swojej byłej żony[18].

Sezon 5[edytuj | edytuj kod]

Na Wisteria Lane wróciła Edie z 5-letniego wygnania, wraz z nowym mężem Davidem Williamsem. Mike poznał Jacksona i polubił go nawet, pomimo tego, że związek jego byłej żony i malarza miał pozostać w ukryciu.

Po wizycie w szkole syna MJ-a, Mike zobaczył, że Jackson został namalowany jako większy od niego. Zrozumiał, że jest za daleko od rodziny i zdecydował zamieszkać gdzieś bliżej syna. W tym samym czasie rodzina Addams sprzedała swój dom przy 4352 Wisteria Lane. Kupił go Dave Williams i kazał swej żonie, agentce nieruchomości, by wynajęła tę nieruchomość Mike'owi, bez wyjawiania do kogo należy.

Wkrótce Mike związał się z również rozwiedzioną Katherine Mayfair. Nie podobało się to jego synowi i Susan, ale obaj, w odwrotnej kolejności, pogodzili się z tym. Dave prowadził natomiast dziwną grę wobec Mike'a a po uratowaniu życia hydraulika w klubie "biały koń", stał się jego przyjacielem.

Mike wprowadził się do Katherine. Nie wiedział jednak o tym, że Dave był wdowcem po Lily i Page, osobach, które zginęły 2,5 roku wcześniej w wypadku samochodowym. Mąż Edie chciał się zemścić zabijając Katherine, ale po śmierci drugiej żony, załamał się. Susan wyjawiła wtedy, że to tak naprawdę ona prowadziła samochód, niemal 3 lata wcześniej.

Dave zmienił plany a Mike zaręczył się pod wpływem specyficznych zaręczyn Susan i Jacksona, o czym nikt miał nie wiedzieć. Dave, wkrótce pozbył się Jacksona, zgłaszając urzędowi jego nielegalny pobyt w kraju. Zaplanował też zamordowanie MJ-a Delfino i dał kasetę z nagraniem motywów zbrodni Mike'owi. Miał ją odtworzyć po podróży poślubnej z Katherine. Kaseta odtworzyła się na lotnisku, tuż przed wylotem i Mike przejrzał na oczy. Opuścił Kath i chciał ocalić syna oraz eks-żonę, ale to Dave uległ wyrzutom sumienia. Wypuścił MJ-a z samochodu, tuż przed zderzeniem z samochodem Mike'a. Po wszystkim, Mike i Susan pocałowali się Dave udał się od szpitala psychiatrycznego w Bostonie. Dwa miesiące później Mike ożenił się, ale z kim?

Sezon 6[edytuj | edytuj kod]

Mike, kilka dni po przykrym incydencie z Dave'em, zerwał z Katherine, bo zdał sobie sprawę, że wciąż kocha byłą żonę, którą poprosił ponownie o rękę. Susan zgodziła się a Mike się wprowadził. Nawet Julie wróciła do matki oraz nowego-starego ojczyma, na Wisteria Lane.
W noc poślubną państwa Delfino, Julie niemal uduszono. O ten czyn podejrzewano Danny'ego Bolena, syna nowych sąsiadów, który podrywał Julie. Po wielu insynuacjach i upokorzeniu jakie rodzina Bolen przeżyła, Mike powiedział Susan, że w tym czasie chłopak pił piwo w lokalnym barze a kamera zarejestrowała jego twarz.

W tym samym czasie Katherine nie przeszła do porządku dziennego po druzgocącej nowinie. Ubzdurała sobie, że był narzeczony ją kocha i nadal próbowała o niego rywalizować. Zrobiła scenę w kościele, wymuszając na Susan przeprosiny i próbowała pocałować Mike'a, gdy przyniosła jedzenie po tym jak Julie zapadła w śpiączkę. Susan przez przypadek postrzeliła nawet Katherine w ramię. Angie Bolen, która chciała uniknąć kontaktu z policją, ponieważ rewolwer, który zranił kobietę, należał do niej, przekonała Katherine, że Mike cały czas jest w niej zakochany.

Mayfair próbowała uwieść Mike'a czekoladkami i seksownym strojem. Susan wtrąciła się i broniąc swego małżeństwa, stoczyła walkę w wannie pełnej wody z "przyjaciółką". Susan i wkrótce Katherine, dzięki śledztwu Denise Lapery (Kathy Najimy), zostały skazane na roboty publiczne. Kath wyznała, że brakuje jej Mike'a i seksu 5 razy dziennie. Mike natomiast wytłumaczył to Susan tak, że nie miał wspólnych tematów z Katherine i dlatego uprawiali tylko seks.

Była narzeczona Mike'a wmówiła małemu Delfino, że jego matka ukradła jej chłopaka. Hydraulik, który dotychczas dzielnie odpierał podchody Katherine, był wściekły. Przyszedł do jej domu i powiedział wyraźnie, że gdy był nią, ciągle myślał o Susan. Katherine dźgnęła się nożem w podbrzusze i oskarżyła o to Mike'a. Jak sama mówiła, nie mógł znieść, że znalazła kogoś innego i mężczyzna trafił on do aresztu. Dopiero ponowny przyjazd Dylan sprowadzonej tu przez Susan, oraz umieszczenie Katherine przez córkę w szpitalu psychiatrycznym, zakończyło jego odsiadkę.

Krótko potem pierwszy mąż Susan zmarł a Julie wyjechała do kuzynostwa na wschód. Karl zostawił Susan w spadku klub ze striptizem. Susan odwiedziła to miejsce i jedna z tancerek, Jennifer (Brianne Davis) zdradziła, że Mike zaglądał już tu kilka razy. Susan musiała wystąpić na rurze, by przekonać Mike'a do nieuczęszczania do klubu. Pani Delfino zapewniła natomiast jedną ze striptizerek, Robin Gallagher do rzucenia pracy w klubie. Dzięki Susan zatrudniono ją w szkole, ale jeden z ojców ją rozpoznał. Ponownie bezrobotna Robin zamieszkała z nimi, ale chcąc zachować przyjaźń z Susan, wyprowadziła się do Katherine.

Razem, jako dwie lesbijki, wkrótce wyjechały do Paryża. Mike natomiast popadł w kłopoty finansowe. Wziął kredyt na rozkręcenie biznesu, ale niestety nie mógł go spłacić. Komornik przejął jego samochód i Susan zaoferowała swoje pieniądze ze sprzedaży klubu Karla. Mike nie chciał ich przyjąć, ale poprosił o pożyczkę od Carlosa. Susan, poprzez swą latynoską przyjaciółkę, dowiedziała się o umowie swoich mężów. Razem wymusiły na nich podczas wspólnej kolacji, by wyjawili co razem zrobili. Zgodnie z planem Susan, Mike poczuł jak to jest być oszukiwanym przez ukochaną osobę. Dlatego też pokazał wszystkie rachunki żonie.

Susan wkrótce ściągnęła niektóre zaległości, ale były one tak duże, że zdecydowała się wynająć własny dom na Wisteria Lane. Sprzedała kilka przedmiotów i miała pretensje do Mike'a, że musi oddać tymczasowo miejsce, w którym wychowywała dwójkę swoich dzieci. Znalazła wkrótce lokatora. Okazał się nim być sam Paul Young.

Sezon 7[edytuj | edytuj kod]

Susan, Mike i MJ przenieśli się do kompleksu mieszkań którego właścicielką była Maxine Rosen. Wieczorem powiedział jej, że myśli o pracy na Alasce, gdzie znajomy umożliwi mu pracę na platformie wiertniczej. Susan się nie zgodziła i przekonała go, że dadzą sobie radę. Sama zatrudniła się u Maxine jako tancerka erotyczna w jej serwisie "Va Va Va Broom Ladies".

Jej praca polegała na tańczeniu w kusej bieliźnie przed kamerą dołączoną do laptopa. Zdołała ukryć ten fakt przed mężem, gdy niespodziewanie wrócił do domu i zastał ją w takim stroju. Wieczorem przyniósł jej żółte róże z okazji spłacenia przez nią samochodu. Mike nie był zwolennikiem pomysłu Susan by uczcić ich rocznicę ślubu w drogim lokalu "Chez Naomi". Zgodził się, ale gdy jego żona porozmawiała z Stacy Strauss, wycofała się z tego pomysłu by zaoszczędzić pieniądze na powrót do uliczki. Zjedli razem chińskie jedzenie w domu.

Wkrótce Susan wpłaciła 9000 dolarów z małżeńskiego konta firmie wywieszającej plakaty promującej serwis by tego nie robili. Aby to zatuszować, zgodziła się na prywatny występ przed dwoma klientami. Drugim by Paul Young, który zaczął jej grozić ujawnieniem sekretu. Mike odwiedził bank by wpłacić pieniądze a po stanie konta zauważył brak 9000 dolarów. Domagał się wyjaśnienia od żony ale Lynette, która ją odwiedziła, skłamała, że je pożyczyła. W zamian, po wyjściu Mike'a, usłyszała czym zajmowała się jej przyjaciółka.

W dzień Halloween, prawdę zobaczył za to Mike na laptopie. Usłyszał też, że powodem decyzji był Paul i dlatego chciał mu zrobić dotkliwą krzywdę, ale Susan go powstrzymała. Do wieczora tego samego dnia, Paul doprowadził do wyrzucenia Susan z pracy w prywatnej szkole w Oak Ridge. Mike, w obliczu takiej sytuacji, zdecydował, że wyjedzie na Alaskę.

Podczas jego nieobecności na Wisteria Lane wybuchły zamieszki z powodu polityki prowadzonej przez Paula. W noc po tym jak zostały rozpędzone, postrzelono jej inicjatora. Mike powrócił do miasta i odwiedził żonę, która straciła prawidłowo działającą nerkę. Felicia Tilman dowiedziała się o zranieniu swojego wroga od córki, Beth. Dlatego zadzwoniła do Mike'a, który nie chcąc rozmawiać z nią przy policjantach, złożył jej wizytę w więzieniu. Tam przyznał się, że on nie oddał strzału.

Po kilkudniowej wizycie pasierbicy, teściowej Sophie i jej siostry Claire, Susan udała się na dializy. Natomiast Mike'a odwiedził Paul, który domyślił się, że Zachary Young strzelił do niego. Mike nie chciał mu podać adresu swojego biologicznego syna, ale po tym jak zauważył, że pogrąża go narkomania, oboje umieścili go w ośrodku odwykowym.

Wyniki zdrowia Susan zaczęły się pogarszać. Lekarka (Alison Martin) doradziła jej tylko by żyła normalnie i zrealizowała plany które obmyśliła. Wpadła na pomysł by razem uczcili dziewiątą rocznicę ślubu przed lipcowym terminem. Udali się do lasu, w miejsce ich pierwszego ślubu. Mike był zły to na przeszkadzającego im ptaka, zapomniany kosz z jedzeniem, który spadł z auta czy uczestników rekonstrukcji (Vaughn Armstrong i Joey Nader) pierwszej lub drugiej bitwy pod Fredericksburgiem z czasów wojny secesyjnej. Wkrótce po tym jak skończyła im się benzyna w aucie i skręcił kostkę wybuchł przed żoną, że umiera i nic nie potrafi zrobić. Czuł jak by się żegnała i już się poddała. Zaprzeczyła wszystkiemu i zapewniła go, że chce się cieszyć każdą chwilą dopóki walczy.

Rozwiązaniem jednego z ich problemów stała się Beth. Mogła zostać dawcą, dlatego zanim się zastrzeliła, podpisała zgodę na oddanie nerki Susan. Paul próbował zablokować jej decyzję a Mike był gotowy ciągnąć go po sądach za taką decyzję. Susan zabroniła tego mężowi. Paul, po rozmowie z matką Beth, Felicią, zezwolił na wypełnienie ostatniej woli swej drugiej zmarłej żony. Tilman, w związku z tragedią w najbliższej rodzinie, została zwolniona warunkowo z więzienia. Zamieszkała w domu przy 4356 Wisteria Lane.

Po przeszczepie nerki Susan Delfino dostała zakaz uprawiania seksu przez 6 tygodni. W tym czasie sama zaczęła mieć sny erotyczne z Paulem o czym nie powiedziała mężowi. Za radą swojej pani doktor, udała się do Paula by mu pomóc. Mike, który na sam koniec abstynencji seksualnej, zauważył żonę u Paula, był na nią wściekły. Zakazał jej by do niego nie przychodziła. Chciał ją zabrać do domu, ale Susan sprzeciwiła się i wróciła do Paula. Gdy wróciła do domu, uznał, że nie może się gniewać na nią za to, że jest taka dobra.

Felicia skorzystała na tym i udając przyjaźń z Susan, zaczęła dolewać i wstrzykiwać do dań Paula odmrażacz samochodowy. Mężczyzna trafił do szpitala i lekarz podsunął mu taką diagnozę. Paul oskarżył o to Susan, ale Mike wybronił ją przyznaniem się do niezrealizowanego spisku na życie Paula, podsuniętego przez Felicię i nagranego podczas jego wizyty w więzieniu. Pokazał też Paulowi kto rzeczywiście stał za jego podupadnięciem na zdrowiu, gdy razem wkroczyli do pustego domu Felicii.

Paul wręczył Susan klucze do domu, który mu wynajęła. Dzięki temu ocaliła życie Paula przed Felicią, który przyznał się jej i policji, że zabił Marthę Huber. Nazajutrz Mike, Susan i MJ wrócili do swojego domu, dokładnie w rok od momentu opuszczenia go. Po przyjęciu powitalnym urządzonym dla uczczenia tej chwili, Susan wraz z Bree, Carlosem, Lynette i Gabi pochowały ojczyma tej ostatniej, Alejandra.

Sezon 8[edytuj | edytuj kod]

Mike o tym nie wiedział, ale w ciągu miesiąca jaki minął od ich powrotu zauważył, że Susan zamknęła się w sobie i nie chciała odwiedzać przyjaciółek. Sama nie chciała mu wyjawić prawdy, ale gdy zmieniła zdanie, dziewczyny wymusiły na nią zatrzymanie tajemnicy.
Mike pomógł Tomowi wyprowadzić się z jego domu. Sam został też zatrudniony przez Bena Faulknera w jego projekcie budowlanym.

W międzyczasie Susan i Carlos zaczęli przeżywać to co się stało z Alejandrem. Zbliżyło ich to do siebie, przez co Mike podejrzewał, że mają oni romans. Uderzył nawet sąsiada, gdy Susan odpracowywała karę za napaść na policjanta. Wieczorem Susan odkryła przed nim wszystkie karty, ale Mike wyszedł tylko z pokoju.

Ochłonął i doradził jej tylko by zaakceptowała to co zrobiła bo jeśli będzie to dusić w sobie, wszystko powróci ze zdwojoną siłą. Sama skupiła się na lekcjach malarstwa u Andre Zellera. Mike czuł, że Carlosowi, w przeciwieństwie do Susan z którą rozmawiał, jest znacznie lżej na sercu gdy rozmawiał o straszliwej nocy. Dlatego poprosił by nie poruszali już tego tematu. Było to jednym z powodów dlaczego Latynoski sąsiad popadł na krótki okres w alkoholizm.

Krótko potem pracownicy Bena wykopali ciało Alejandra, którego grób dziwnym trafem znajdował się dokładnie w miejscu budowy jego projektu. Bree przyznała się mu, że nie popełniła zbrodni ale ją tuszuje. Ben zgodził się, gdy zobaczył jak mściwy jest były chłopak Bree, detektyw Chuck Vance, który prowadził sprawę poszukiwania zamordowanego. Mike zgodził się pochować na nowo zwłoki ojczyma Gabi pod domem budowanym przez Bena. Nazajutrz nadzorował zalewanie miejsca betonem.

Tymczasem Chuck zaczął przesłuchiwać Susan, Lynette i Gabrielle w sprawie Alejandra. Gdy otrzymała ofertę wyjazdu do Nowego jorku od mentora Andre, Felixa Bergmana (Leslie Jordan), bardzo chciała z niej skorzystać. Mike natomiast chciał zostać na Wisteria, nawet będąc sam. Chuck został poturbowany ze skutkiem śmiertelnym. Natomiast Susan chciała wyjechać, ale Mike zabrał jej torbę. Wtedy usłyszała o tym co się przydarzyło detektywowi a Mike uznał, że skoro tak się stało, mogą wrócić do normalności bo był zmęczony szaloną jazdą na emocjach, trwającą od kilku miesięcy.

Na pogrzebie Chucka, Susan uznała, że uspokoi swe sumienie tylko wtedy gdy zobaczy co stało się z drugą rodziną Alejandra. Zdobyła błogosławieństwo męża na wyjazd do Oklahoma City, do Claudii Sanchez. Osiągnęła tym swój cel.

Natomiast Mike'a zajęły problemy finansowe Bena, który chciał wziąć pieniądze od lichwiarza Donniego. Mike mu w tym przeszkodził, ale wkrótce Ben i tak zaciągnął pożyczkę od tego samego mężczyzny bez wiedzy męża Susan.

Do domu Delfino przyjechała Julie, będąca w szóstym miesiącu ciąży. Było to szokiem dla matki jak i ojczyma kobiety. Pomimo to Mike, w opozycji do Susan, zaakceptował decyzję Julie oddania dziecka. Sam zapewnił Julie, że wszystkie decyzje jej matki są podyktowane miłością.

Następnie hydraulik był świadkiem jak Ben podpalił plac budowy. Chciał przez to spłacić lichwiarza z pieniędzy wypłaconych przez ubezpieczyciela. Delfino był wzburzony i w trakcie ostrego upominania swojego szefa, Ben zasłabł z powodu silnego stresu w pracy. Mąż Susan udał się do Renee, której to powiedział o bardzo poważnych kłopotach Faulknera z finansami i zdrowiem. Spłata długu zaciągniętego przez Bena przez Renee Perry wciągnęła Mike'a w jej ochronę.

Mike powiedział Susan z kim zadarł i zaczął nawet nosić broń. Oboje udali się jednak na policję, która nie mogła im pomóc. Nie zapewniła mu ona, mężczyźnie który sam podawał innym pomocną dłoń i starał się chronić ludzi wokół siebie, należytego bezpieczeństwa. Donnie przyjechał pod jego dom i oddał do niego strzał. Mike zdążył tylko odepchnąć żonę na podłogę.

Przypomniał sobie też jak poznał Susan na stypie po Mary Alice, zobaczył ją nagą w krzakach, ślubował jej wierność w lesie, usłyszał o ciąży, urodził mu się syn i wiele innych wydarzeń po czym kula dosięgła go w sam środek klatki piersiowej. Zabójca odjechał a ofiara nie dawała oznak życia. Susan na kolanach podeszła do niego i położyła lewą rękę na jego krwawiącej klatce piersiowej. Próbowała go obudzić, ale widząc, że to nie daje rezultatów, rozpłakała się i zaczęła krzyczeć "Mike, nie".

Po śmierci[edytuj | edytuj kod]

Susan wybrała trumnę, nagrobek i garnitur dla zmarłego męża. Pogrzeb Mike'a zebrał wszystkich mieszkańców Wisteria Lane, bez Adele Delfino, Sophie Bremmer-Flickman, Zacha Younga oraz Katherine Mayfair. Za to Lynette, Gabrielle i Susan przemyślały swoje życie.

Gabrielle przetwarzała w swej pamięci to jakie było jej małżeństwo z Carlosem. On przez ich całe wspólne czymś ją obdarowywał i gdy trafił na odwyk alkoholowy Mike go odwiedził. Chciał z nim porozmawiać bo wiedział przez co przechodzi. Gabi obraziła się i wyszła, ale mąż Susan pobiegł za nią i przekazał jej, że sam czuje, iż Carlos się boi, że ona go opuści gdy przestanie jej wszystko dawać. Latynoska pozwoliła Carlosowi rzucić pracę której zaczął nie lubić po tym jak wrócił z odwyku.

Lynette wróciła myślą do pierwszej randki z Tomem, dnia kiedy kupił jej dom przy 4355 Wisteria Lane oraz momentu, gdy Mike pomógł Tomowi załadować jego rzeczy na swoją ciężarówkę. Gdy Tom pobiegł po odtwarzacz CD, Mike zwyczajnie powiedział jej, że każdy na ulicy sądzi, że ona i Tom powinni być razem. Rozłąka nic im nie da bo za każdym razem jest tak samo. Jeden z partnerów w końcu przeprasza i błaga by drugi go przyjął. Najtrudniejszą sprawą jest podjęcie pierwszego kroku, ale skoro sama nie mogła go zrobić, dodał, żeby nie czekała za długo bo będzie za późno. Lynette patrzyła na Toma siedzącego z jego dziewczyną Jane, gdy podeszła do niej Karen McCluskey ze słowami by się nie zamartwiała nimi. Lynette powiadomiła ją, że podjęła decyzję, iż ich związek długo nie potrwa.

Susan siedziała w pierwszej ławce wraz z dziećmi, gdy dotarła do niej prawda o stracie. Wiedziała, że ludzie będą ją chcieli usłyszeć, ale nie wiedziała co powiedzieć. Przywołała noc kiedy po raz pierwszy wzięła ślub z Mikiem. Była prze szczęśliwa ale on miał problem z wyrażeniem swojego stanu. Zażądała od niego by stworzył jej wiersz. Powiedział jej jeden zapamiętany z dzieciństwa.

Kocham Cię raz,

Kocham Cię dwa razy,

Kocham Cię bardziej niż fasolę i ryż[19]

Bardzo się ucieszyła i w nagrodę go pocałowała. Dziewięć miesięcy później, tuż po tornadzie, gdy Susan była w trzecim trymestrze ciąży, Mike przekonał Susan by podpisała testament podsunięty przez prawnika Boba Huntera z inicjatywy Mike'a. Chciał być pewny, że po śmierci wszystko będzie prawnie zabezpieczone i nic im się nie stanie. Kilka lat później, rodzina Delfino udała się do baru na cheeseburgery. Juanita powiedziała Maynardowi Jamesowi, że chłopak pani Van De Kamp został pozbawiony życia przez samochód. Chłopak powiedział o tym rodzicom i zaczął zadawać pytania gdzie pójdą po śmierci. Susan zapewniła go, że wszyscy, nawet zwierzęta i pluskwy, znajdą się w niebie i nie będzie tam tłoku bo jest ono idealne. Gdy chciał wiedzieć w jaki sposób jest idealne, jego ojciec, na życzenie matki, włączył się do rozmowy i zmienił jej przesłanie. Niebem może nazwać wszystkie miejsca gdzie chce lub uwielbia przebywać, począwszy od rodzinnego obiadu w restauracji, oglądania meczu w telewizji czy wędkowaniu w jeziorze obok wodospadu. Susan wstała z ławki, gdy pastor Lawson (Ned Schmidtke) skończył mówić. Podeszła do ambonki i powiedziała wszystkim, że nigdy nie rozmawiała z mężem jak ma go pożegnać, pewnie dlatego, że był małomówny. Zapewniła ich, że jest w lepszym miejscu. W karczmie, gdzie jada z rodziną, wędkuje w jeziorze obok jeziora i ogląda football z synem. Skoro tam przebywa, powiedziała, że się z nim pożegna, po czym z jej ust padło "żegnaj". Susan podeszła do trumny i wyszeptała słowa.

Kocham Cię raz,

Kocham Cię dwa razy,

Kocham Cię bardziej niż niż fasolę i ryż[19].

Gdy Tom Scavo, Ben Faulkner, Carlos Solis i Bob Hunter wraz z dodatkową dwójką mężczyzn wynosili trumnę z kościoła, Renee Perry pożegnała go hymnem "Amazing Grace". Na cmentarzu Susan położyła na trumnie męża bordową różę, syn rękawicę baseballową a pasierbica wrzuciła garść ziemi gdy opuszczono ją na dół. Bree, Lynette i Gabi zapewniły natomiast, że będą się opiekować wdową po Mike'u i ich synem.

Kilka tygodni później duch drugiego męża Susan pojawił się gdy wdowa po Mike'u zostawiła sprzedany dom przy 4353 Wisteria Lane kobiecie o imieniu Jennifer.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Marc Cherry powiedział, że pierwotnie to Mike i Katherine mieli się pobrać na początku szóstego sezonu a Susan będzie mieć załamanie nerwowe, jednakże fani produkcji zdecydowali, że lepiej będzie jak zastosuje sytuację odwrotną, czyli ślub byłych małżonków i załamanie Katherine[20].
 • W sezonach 1 − 5 Mike jeździł pojazdem marki Nissan Titan z 2004 roku.
 • Zarówno Mike i Zach ma grupę krwi ABRh-[21].
 • Mike, w momencie zgonu, był 56. postacią uśmierconą przez scenarzystów.
 • Mike, ze względu na swoją datę urodzenia, był zodiakalnym lwem.
 • Jest to też jedyna postać, która nie zmieniła wykonywanego zawodu w trakcie swego życia na Wisteria Lane.

Powiązane z postacią[edytuj | edytuj kod]

Adele Delfino[edytuj | edytuj kod]

Adele Delfino (Celia Weston) to matka Mike'a. Związała się z Nickiem Delfino, któremu urodziła najpierw córkę, Laurę. Lekarze stwierdzili u niej autyzm, którego leczenie było wówczas zbyt drogie jak na zarobki małżeństwa. Życiem z mężem też nie należało do łatwych, dlatego oboje zdecydowali się oddać Laurę do adopcji[22]. Kobieta była też poddawana przemocy ze strony męża, gdy Mike, ich drugie dziecko, miał 10 lat[23]. Gdy jego ojciec poszedł do więzienia, kobietą z synem zaopiekował się teść Nicka, Maynard[1].

Sezon 4

Adele pochodziła z południa co zdradzał jej akcent. Typowa teściowa, która krytykowała Susan za prowadzenie kuchni, brak pracy czy chrapanie. ZA pierwszym razem Susan pozbyła się jej towarzystwa gdy udała, że wody płodowe odeszły jej w restauracji. Zmusiła męża by przeciwstawił się matce w jej fali krytycyzmu. Susan zaczęła jednak rodzić. Adele widziała wnuka w szpitalu po czym wyjechała.

Sezon 8

Osiem lat później Adele wyznała Mike'owi w liście, że ma siostrę. Nie chciała tylko by Susan, Julie i Maynard wiedzieli o niej. Bała się tego co o niej by pomyślały.

Detektyw Copeland[edytuj | edytuj kod]

Detektyw Copeland (Connor O'Farrel) to funkcjonariusz, który prowadził śledztwo w sprawie śmierci Marthy Huber. Czterokrotnie żonaty w przeszłości[10].

Sezon 1

Przewodniczył spotkaniu przed domem Paula Younga. Był też w domu Mike'a, gdy Susan przybiegła do niego, wyznając mu miłość. Gdy znaleziono ciało Marthy Huber, funkcjonariusz zidentyfikował zwłoki. Przekazał też złe nowiny jej siostrze, Felicii. Pytał też ją o jakiekolwiek zapiski siostry, które by wyjaśniły jej śmierć. Wierzył, że to Mike był winny. Zakwestionował słowa Susan, która powiedziała, że spała z nim w noc śmierci pani Huber. Uzasadniał to tym, że ludzie robią różne głupstwa, gdy są zakochani i pokazał Susan kartotekę Mike'a.

Detektyw Sulivan[edytuj | edytuj kod]

Detektyw Sulivan (Nick Chinlund) to skorumpowany oficer policji, opłacany przez Noah Taylor.

Sezon 1

Prowadził sprawy zgonów Marthy Huber, dlatego też był obecny przy przesłuchaniu Susan Mayer przez detektywa Copelanda. Spytany przez niego, czy jej wierzy, zaprzeczył i trafnie określił ją jako "naiwniaczkę". Wieczorem, tego samego dnia, dał się przekupić Noah Taylorowi. Gdy ten dowiedział się o śmierci Deirdre, zlecił Sullivanowi by wydał Mike'owi teczkę ze sprawą Deirdre. Usunął też nazwisko Mike'a z listy podejrzanych o zabójstwo Marthy.

Sezon 2

Prawie rok później Noah dowiedział się od Felicii, że ma wnuka. Detektyw nakłonił Mike'a by ten wyjawił mu prawdę. Sullivan odkrył też tajemnicę rodzinną Youngów i dostał zadanie zabicia Paula. Odprowadził go też osobiście najpierw do aresztu i do ciężarówki z przestępcami, którzy mieli go zabić. Paul przeżył i Zach zapewnił mu nietykalność.

Kendra Taylor[edytuj | edytuj kod]

Kendra Taylor (Heather Stephens) to starsza siostra Deirdre i córka milionera Noah.

Sezon 1

Kendra została wysłana do Mike'a, by sprawdzić na jakim etapie jest jego śledztwo w sprawie Deirdry. Susan i Edie myślały jednak, że to jego była dziewczyna. Gdy wróciła do ojca, mając dość rozmów na temat zniknięcia siostry, powiedziała Mike'owi, żeby zakończył śledztwo. Sprzeciwiając się woli ojca, porozmawiała z Susan o uzależnieniu Deirdre z Mikiem i jego obronie własnej, gdy chciał bronić Deirdre, przed policjantem. Zakończyła się ona jego śmiercią, za co Mike poszedł do więzienia.

Laura Delfino[edytuj | edytuj kod]

Laura Delfino (Stephanie Jones) to siostra Mike'a, nieco starsza od niego. Cierpi na autyzm i brak mowy. Adele z mężem oddała ją do adopcji, ponieważ dla niej życie z jej ojcem i tak było trudne. Także wychowanie dziewczynki było by obciążone dodatkowymi, niezbędnymi kosztami, na których małżeństwo Delfino nie było stać. Mike nie wiedział o jej istnieniu do czasu, gdy dwa lata po ślubie z Susan (osiem lat przed jego śmiercią) Adele wyznała synowi prawdę w liście. Zawarła w nim swój ból, wstyd i codzienne poczucie winy z tego powodu. Prosiła go by nie wyjawiał swej nowej, pięknej rodzinie najgorszego sekretu. Nie chciała by wiedzieli jaką osobą była teściowa Susan. Mike zachował listy i dotrzymał słowa. Kłamiąc Susan, że jedzie na softball, udawał się co tydzień przez te osiem lat do Mount Pleasant do siostry, którą opiekowała się Jennie Hernandez (Sarah Zimmerman). Założył nawet specjalne − ukryte przed żoną − konto na które wpłacał pieniądze dla Laury[22].

Sezon 8

Susan dowiedziała się o wszystkim dopiero po śmierci męża, po tym jak Lee McDermott otworzył czarną skrzynkę Mike'a w ich szafie. Zawierała m.in. rysunki Laury i adres Jennie. Susan sądziła, że Jennie to matka drugiego dziecka jej zmarłego męża. Po odwiedzeniu ośrodka i przeczytaniu listów od byłej teściowej, Susan zgodziła się dalej wysyłać pieniądze i włączyć Laurę do swojego życia. Dzięki temu Julie zdecydowała, że nie odda swej córki do adopcji.

Maynard James Delfino[edytuj | edytuj kod]

Maynard James „M.J.” Delfino (Mason Vale Cotton) to syn Susan i Mike'a, a także przyrodni brat Julie Mayer i Zachary'ego Young. Ma imiona „Maynard” po ojcu Adele i „James” po ojcu Nicka[1].

Sezon 4

Urodził się 11 maja 2008 roku, w trakcie ósmego miesiąca ciąży. Na początku Susan chciała mu dać imię Connor. Mike jednak potem wspomniał, że zmarł mu dziadek (ojciec Adele) i chciałby go upamiętnić, nadając to imię synowi. Susan dodała drugie imię zaczęła do niego wołać „M.J.”

Pięcioletni przeskok czasowy
Gdy Maynard miał trzy lata, jego rodzice mieli wypadek samochodowy z Lilą i Paige Dash, z którego tylko oni wyszli żywi. Rok później rozwiedli się.

Sezon 5

Mike, dzięki Davidowi Williamsowi wprowadził się do 4352 Wisteria Lane. Kiedy zaczął się spotykać z Katherine Mayfair, M.J. nie zaakceptował tego i rzucił kulą do kręgli w jej stopę. Susan zaprowadziła M.J − a do prywatnej szkoły, Oak Ridge. Tam zatrudnił ją dyrektor by płacili mniejsze czesne. Mike natomiast miał zamiar wprowadzić się do Katherine, dlatego on zaczął przyprowadzać do niej chłopca. Mayfair wykorzystała też M.J-a by zapytał ojca kiedy ją poślubi. Tymczasem Bree dobiła targu z M.J − em, że zaprosi Evana na jego zabawę za makaroniki. Równolegle do wydarzeń, Dave Williams próbował zabić M.J − a, ale plan, na szczęście dla Susan, nie został zrealizowany

Sezon 6

Maynard James przyjął z radością ponowny ślub jego rodziców. Zdruzgotana Katherine powiedziała chłopcu, że jego matka jest złą osoba, przez co Mike u niej interweniował. w szkole M.J − a doszło do niespodziewanego konfliktu. Gabi wraz z Susan, desperacko rozpracowała które z ich dzieci należy do jakiej grupy zaawansowania. Okazało się, że Juanita jest na wyższym poziomie i doprowadziło to do starcia między matkami. On i Juanita rywalizowali też w szkole kto sprzeda więcej czekolad. M.J. nigdy nic nie wygrał a Juanita nie miała przyjaciół. Wygrała Juanita, ale M.J. okazał się na tyle bystry, że Gabi pogratulowała mu moralnego zwycięstwa. Jakiś czas później kłopoty finansowe rodziców chłopca zmusiły ich do wynajęcia swojego domu na Wisteria Lane.

Sezon 7

Młody Delfino wprowadził się wraz z matką i ojcem do mniej luksusowego mieszkania. Podczas Święta Dziękczynienia chłopiec wystąpił w szkolnym przedstawieniu jako jeden z XVII − wiecznych osadników amerykańskich. Dzięki Lynette Scavo został tez zaproszony wraz z matką do domu Renee Perry na świąteczny obiad. Kobieta jednak nie lubiła dzieci i wystawiła im osobny stolik na podwórku. Nie był zadowolony gdy jego ojciec wyjechał na platformę wiertniczą by polepszyć ich byt finansowy. Po zamieszkach na Wisteria Lane, Mike wrócił do Fairview a Susan straciła nerkę i trafiła do szpitala. Chłopiec przyszedł z ojcem do matki by ją odwiedzić. Poprosiła swe sąsiadki o przysługę. Miały by pomóc Mike'owi wychować Maynarda gdyby coś jej się stało a wszystkie się zgodziły. Susan otrzymała nerkę i po 6 − tygodniowym okresie rehabilitacji i abstynencji seksualnej, Karen McCluskey zaopiekowała się chłopcem by rodzice mogli to uczcić. Ostatecznie cała trójka Delfino wróciła na 4353 Wisteria Lane.

Sezon 8

Kilka miesięcy później Mike został zamordowany i pochowany na lokalnym cmentarzu. Oboje z matką musieli uporać się ze stratą. Nawet dzieci traktowały go gorzej, gdyż był bez ojca. Na nadchodzący za wyścig minikarów Susan zorganizowała pomoc wszystkich mężczyzn z Wisteria Lane i przyjaciół Mike'a by pomogli Maynardowi zbudować jego pojazd. Wkrótce też młody Delfino opuścił Wisteria Lane z matką i siostrzenicą by zamieszkać w domu przyrodniej siostry.

Maggie Berman[edytuj | edytuj kod]

Dr Maggie Berman (Miriam Flynn) to psychoterapeutka Mike'a Delfino.

Sezon 3

Pomogła hydraulikowi odzyskać pamięć po tym jak został potrącony i wybudził się z półrocznej śpiączki z 2-letnią amnezją wsteczną. Dzięki niej zobaczył we wspomnieniach, że to Orson Hodge był u Monique w wieczór kiedy zginęła. Także dzień gdy przysiągł Susan, że będzie z nią przez resztę życia jeść śniadania.

Nick Delfino[edytuj | edytuj kod]

Nick Delfino (Robert Forster) to ojciec Mike'a. Pojął on za żonę Adele i razem urodziło im się dwoje dzieci, Laura i Mike. Razem z żoną oddali starszą Laurę do adopcji ponieważ stwierdzono u niej autyzm a leczenie jej było by zbyt drogie[22]. Nick bił też swoją żonę[23]. Trafił do wiezienia, gdyż zabił swojego przełożonego, który wcześniej nakłamał na niego by zdobyć swoje stanowisko. Gdy doszło do konfrontacji między nimi, Arnie roześmiał mu się w twarz. Nick użył krawata by go udusić Wyrok był dożywotni bez prawa do ułaskawienia. Dorosły Mike skłamał potem Susan, że jego ojciec nie żyje[2].

Sezon 4

Podczas rozeznania genetycznego u ciężarnej Susan ta dowiedziała się, że jej teść żyje. Mike wyjawił jej, gdzie przebywa. Susan udała się do wiezienia i poznała jak zabił. Zauważyła, że on wcale nie żałował tego co uczynił, w przeciwieństwie do Mike'a. W prywatnej rozmowie w cztery oczy, Nick przekazał jej, że gdyby rozpamiętywał to co zrobił to by oszalał. Żałował tylko tego, że zhańbił rodzinę bo Mike był lubianym chłopcem. Stary Delfino ostrzegł ją by uważała na niego. Sam miał przyszłość, dopóki nie zniszczył sobie życia.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c d e Sezon 4 odcinek 16, „The Gun Song”, reżyseria: Bethany Rooney, scenariusz: Bob Daily & Matt Berry, [premiera:] 18 maja 2008
 2. a b c Sezon 4 odcinek 6, „Now I Know, Don't Be Scared”, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: Susan Nirah Jaffee & Dahvi Waller, [premiera:] 4 listopada 2007
 3. a b Sezon 1 odcinek 1, „Pilot”, reżyseria: Charles McDougall, scenariusz: Marc Cherry, [premiera:] 3 października 2004
 4. a b Sezon 1 odcinek 21, „Sunday In The Park With George”, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: Katie Ford, [premiera:] 8 maja 2005
 5. Sezon 2 odcinek 9, „That's Good, That's Bad”, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: Kevin Murphy, [premiera:] 27 listopada 2005
 6. Sezon 4 odcinek 4, „If There's Anything I Can't Stand”, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: Alexandra Cunningham & Lori Kirkland Baker, [premiera:] 21 października 2007
 7. Sezon 6 odcinek 21, „A Little Night Music”, reżyseria: David Warren, scenariusz: Matt Berry, [premiera:] 2 maja 2010
 8. a b Wspomniane dwa razy: w pierwszym odcinku czwartego sezonu i piątym odcinku sezonu siódmego
 9. Zdjęcie pamiątki z planu serialu, czyli prawa jazdy postaci, pinterest.com, [dodane] 27 maja 2013
 10. a b Sezon 1 odcinek 15, „Impossible”, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: Marc Cherry & Tom Spezialy, [premiera:] 20 lutego 2005
 11. Sezon 2 odcinek 24, „Remember Part II”, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: Marc Cherry, Jenna Bans, Alexandra Cunningham & Tom Spezialy, [premiera:] 21 maja 2006
 12. Sezon 1 odcinek 23, „One Wonderful Day”, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: John Pardee, Joey Murphy, Marc Cherry, Tom Spezialy & Kevin Murphy, [premiera:] 22 maja 2005
 13. Syn Mike'a i Deirdre począł się we wrześniu 1988 roku, urodził się w maju 1989 a Mary Alice uciekła z chłopcem w marcu 1990 roku, gdy miał on 10 miesięcy, jak powiedziała Felicia Tilman.
 14. Sezon 2 odcinek 1, „Next”, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: Jenna Bans & Kevin Murphy, [premiera:] 25 września 2005
 15. a b Sezon 5 odcinek 1, „You're Gonna Love Tomorrow”, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: Marc Cherry, [premiera:] 28 września 2008
 16. Sezon 5 odcinek 20, „Rose's Turn”, reżyseria: David Warren, scenariusz: Dave Flebotte, [premiera:] 26 kwietnia 2009
 17. Sezon 5 odcinek 5, „Mirror, Mirror”, reżyseria: David Grossman, scenariusz: Jeff Greenstein, [premiera:] 26 października 2008
 18. Sezon 5 odcinek 2, „We're So Happy You're So Happy”, reżyseria: David Grossman, scenariusz: Alexandra Cunningham, [premiera:] 5 października 2008
 19. a b Tłumaczenie dosłowe:
  I love you once,
  I love you twice,
  I love you more than beans and rice.
 20. ASK Desperate Housewives Season 6, Part 6, YouTube, 11 stycznia 2010
 21. Sezon 2 odcinek 12, „We're Gonna Be All Right”, reżyseria: David Grossman, scenariusz: Alexandra Cunningham, [premiera:] 15 stycznia 2006
 22. a b c Sezon 8 odcinek 19, „With So Little to Be Sure Of”, reżyseria: Tara Nicole Weyr, scenariusz: Marco Pennette, [premiera:] 1 kwietnia 2012
 23. a b Sezon 8 odcinek 16, „You Take for Granted”, reżyseria: Jeff Greenstein, scenariusz: Matt Berry, [premiera:] 11 marca 2012