Miskolc Plaza

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wnętrze Miskolc Plaza

Miskolc Plaza – jedno z dwóch największych centrów handlowych w Miszkolcu, na Węgrzech. Stoi w centrum miasta, choć w przeciwieństwie do swojego głównego rywala, centrum Szinvapark, nie na ulicy Széchenyi (głównej ulic miasta). Do wybudowania Szinvapark, Miskolc Plaza był jedynym dużym centrum handlowym w Miszkolcu, a tutejsze kino było jedynym multipleksem kinowy w mieście.

Miskolc Plaza został zbudowany przez holenderską firmę na bazie Plaza Centers, jako 9 z szesnastu centrów handlowych na Węgrzech. Centrum handlowe zostało otwarte w dniu 13 czerwca 2000. Zajmuje obszar 35.351 m². Powierzchnia najmu wynosi 14.964 m² co daje 103 punkty handlowe, w tym Cinema City (8 sal, 1406 miejsc), McDonald’s, Rossmann, T-Mobile i Pannon GSM.

Kompleks centrum składa się z trzech budynków połączonych mostami. Budynek jest dwupiętrowy, większości sklepów - w tym supermarket - znajduje się wokół dużego placu centralnego. W budynku B znajduje się kino i kilka mniejszych sklepów. Kondygnacje podziemne stanowią parkingi i pięć mniejszych sklepów otwartych od strony ulicy. Budynek C to trzy kondygnacyjny parking.

Parking może pomieścić 500 samochodów.

Centrum odwiedziło 8 milionów użytkowników w pierwszym roku po otwarciu.


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]