Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

10. Mistrzostwa Świata
Juniorów Młodszych
w Lekkoatletyce

Gospodarz Kenia Nairobi
Otwarcie 12 lipca 2017
Zamknięcie 16 lipca 2017
Stadion Moi International Sports Centre
Adres www http://wu18nairobi2017.com
1leftarrow.png Cali 2015

10. Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 18 (urodzonych w 2000 i 2001), które odbyły się między 12 a 16 lipca 2017 w Nairobi w Kenii[1].

Nairobi zostało wybrane gospodarzem mistrzostw przez Radę Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) 18 listopada 2014 w Monako – miasto było jedynym kandydatem do przeprowadzenia zawodów[2]

W imprezie nie brali udziału lekkoatleci m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanady, Nowej Zelandii oraz Włoch. Reprezentacje te wycofały się z udziału w mistrzostwach ze względów bezpieczeństwa[3].

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

PB – rekord życiowy | CR – rekord mistrzostw | WYR/WYBnieoficjalny rekord świata juniorów młodszych | WYL – najlepszy wynik na świecie w sezonie 2017 wśród juniorów młodszych | NYR/NYB – oficjalny/nieoficjalny rekord kraju juniorów młodszych | NR – rekord kraju | w – wynik uzyskany przy sprzyjającym wietrze o sile powyżej 2 m/s

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal world centered-2.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal world centered-2.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal world centered-2.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Południowa Afryka Tshenolo Lemao 10,57 Południowa Afryka Retshiditswe Mlenga 10,61 Jamajka Tyreke Wilson 10,65
Bieg na 200 m Południowa Afryka Retshiditswe Mlenga 21,03 SB Południowa Afryka Tshenolo Lemao 21,12 PB Niemcy Luis Brandner 21,23 =PB
Bieg na 400 m Jamajka Antonio Watson 46,59 PB Gujana Daniel Williams 46,72 PB Turks i Caicos Colby Jennings 46,77 NR
Bieg na 800 m Etiopia Melese Nberet 1:47,12 WYL Etiopia Tolesa Bodena 1:47,16 PB Kenia Japhet Kibiwott Toroitich 1:47,82 PB
Bieg na 1500 m Kenia George Meitamei Manangoi 3:47,53 Etiopia Abebe Dessassa 3:48,65 PB Etiopia Belete Mekonen 3:50,64
Bieg na 3000 m Etiopia Selemon Barega 7:47,16 PB Kenia Edward Pingua Zakayo 7:49,17 PB Kenia Stanley Mburu Waithaka 7:50,64 PB
Bieg na 2000 m z przeszkodami Kenia Leonard Kipkemoi Bett 5:32,52 Kenia Cleophas Kandie Meyan 5:33,07 PB Etiopia Alemu Kitessa 5:42,10
Bieg na 110 m przez płotki (91,4cm) Jamajka De'Jour Russell 13,04 CR Chińskie Tajpej Lu Hao-hua 13,41 Francja Thomas Wanaverbecq 13,55
Bieg na 400 m przez płotki (84,0cm) Południowa Afryka Sokwakhana Zazini 49,27 Kenia Moitalel Mpoke Naadokila 52,06 PB Francja Baptiste Christophe 52,21 PB
Sztafeta 4 × 400 (mieszana)  Brazylia
Bruno Benedito Da Silva
Giovana Rosalia Dos Santos
Jéssica Vitoria Moreira
Alison Brendom Dos Santos
3:21,71  Jamajka
Shaquena Foote
Anthony Cox
Sanique Walker
Antonio Watson
3:22,23  Południowa Afryka
Gontse Morake
Retshidisitswe Mlenga
Zeney van der Walt
Sokwakhana Zazini
3:24,45
Chód na 10 000 m Chińska Republika Ludowa Zhang Yao 41:12,01 WYL autoryzowani lekkoatleci neutralni Saławat Iłkajew 41:24,17 PB Kenia Dominic Samson Ndigiti 41:25,78 PB
Skok wzwyż Południowa Afryka Breyton Poole 2,24 WYL Niemcy Chima Ihenetu 2,14 PB Ukraina Władysław Ławski 2,11 PB
Skok o tyczce Francja Matthias Orban 5,00 Cypr Christos Tamanis 4,85 PB Ukraina Ilja Krawczenko 4,70 PB
Skok w dal Kuba Maykel Vidal 7,88 WYL Kuba Lester Lescay 7,79 PB Rumunia Andreas Samuel Bucsa 7,47
Trójskok Kuba Jordan A. Díaz 17,30 WYB Ekwador Frixon David Chila 15,92 PB Kolumbia Arnovis de Jesús Dalmero 15,89 PB
Pchnięcie kulą (5 kg) Niemcy Timo Northoff 20,72 WYL Białoruś Michaił Samuseu 19,99 Południowa Afryka Jonathan De Lacey 19,93 PB
Rzut dyskiem (1,5 kg) Chile Claudio Romero 64,33 WYL Ukraina Oleksij Kyrylin 63,98 PB Południowa Afryka Morne Brandon 58,34
Rzut młotem (5 kg) Ukraina Mychajło Kochan 82,31 Indie Damneet Singh 74,20 PB Niemcy Raphael Winkelvoss 71,78
Rzut oszczepem (700 g) Chińska Republika Ludowa Liu Zhekai 77,54 PB Południowa Afryka Johannes Schlebusch 75,68 PB Chińska Republika Ludowa Song Qingshu 73,64
Dziesięciobój Francja Steven Fauvel-Clinch 7559 pkt. Łotwa Olegs Kozjakovs 7377 pkt. Niemcy Leo Neugebauer 7204 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal world centered-2.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal world centered-2.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal world centered-2.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Turcja Mizgin Ay 11,62 Polska Magdalena Stefanowicz 11,62 PB Jamajka Kevona Davis 11,67
Bieg na 200 m Niemcy Talea Prepens 23,51 PB Hiszpania Jael Bestué 23,61 PB Turcja Mizgin Ay 23,76 PB
Bieg na 400 m Czechy Barbora Malíková 52,74 PB Kenia Mary Moraa 53,31 PB Brazylia Giovana Rosalia dos Santos 53,57 PB
Bieg na 800 m Kenia Jackline Wambui 2:01,46 WYL Kenia Lydia Jeruto Lagat 2:02,06 PB Etiopia Hirut Meshesha 2:06,32
Bieg na 1500 m Etiopia Lemlem Hailu 4:20,80 Etiopia Sindu Girma 4:22,14 Kenia Edina Jebitok 4:23,16
Bieg na 3000 m Etiopia Abersh Minsewo 9:24,62 Kenia Emmaculate Chepkirui 9:24,69 Etiopia Yitaish Mekonene 9:28,46
Bieg na 2000 m z przeszkodami Kenia Caren Chebet 6:24,80 WYL Kenia Mercy Chepkurui 6:26,10 PB Etiopia Etalemahu Sintayehu 6:35,79
Bieg na 100 m przez płotki (76,2cm) Jamajka Britany Anderson 12,72 Francja Cyrena Samba-Mayela 12,80 Jamajka Daszay Freeman 13,09
Bieg na 400 m przez płotki Południowa Afryka Zeney van der Walt 58,23 Jamajka Sanique Walker 58,27 Niemcy Gisele Wender 59,17 PB
Sztafeta 4 × 400 (mieszana)  Brazylia
Bruno Benedito Da Silva
Giovana Rosalia Dos Santos
Jéssica Vitoria Moreira
Alison Brendom Dos Santos
3:21,71  Jamajka
Shaquena Foote
Anthony Cox
Sanique Walker
Antonio Watson
3:22,23  Południowa Afryka
Gontse Morake
Retshidisitswe Mlenga
Zeney van der Walt
Sokwakhana Zazini
3:24,45
Chód na 5000 m Ekwador Glenda Morejón 22:32,30 Turcja Meryem Bekmez 22:32,79 autoryzowani lekkoatleci neutralni Elwira Chasanowa 22:35,72
Skok wzwyż Ukraina Jarosława Mahuczich 1,92 CR Polska Martyna Lewandowska 1,82 Niemcy Lavinja Jürgens 1,79 SB
Skok o tyczce Chińska Republika Ludowa Niu Chunge 4,20 PB Niemcy Leni Freyja Wildgrube 4,15 PB Francja Anna Airault 4,10 PB
Skok w dal Chińska Republika Ludowa Gong Luying 6,37 PB Niemcy Lea-Sophie Klik 6,30 Francja Diane Mouillac 6,28 PB
Trójskok Chińska Republika Ludowa Tan Qiujiao 13,64 WYL Bułgaria Aleksandra Naczewa 13,54 PB Kuba Zulia Hernández 13,29 PB
Pchnięcie kulą (3 kg) Niemcy Selina Dantzler 17,64 Chińska Republika Ludowa Yu Tianxiao 17,62 PB Chińska Republika Ludowa Sun Yue 17,59 PB
Rzut dyskiem Kuba Silinda O. Morales 52,89 Niemcy Leia Braunagel 51,29 Chińska Republika Ludowa Liu Quantong 50,10
Rzut młotem (3 kg) Kuba Amanda Almendáriz 71,12 WYL Kuba Yaritza de la C. Martínez 69,75 Białoruś Kaciaryna Waładkiewicz 68,17
Rzut oszczepem (500 g) Kuba Marisleisys Duarthe 62,92 CR Chińska Republika Ludowa Cai Qing 57,01 Chińska Republika Ludowa Dai Qianqian 54,96
Siedmiobój Hiszpania María Vicente 5612 pkt. Niemcy Johanna Siebler 5602 pkt. Litwa Urte Bacianskaite 5467 pkt.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 10. Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, Polski Związek Lekkiej Atletyki [dostęp 2017-07-13] (pol.).
  2. Maciej Jałoszyński, 2017 rokiem mistrzostw świata w Afryce, Polski Związek Lekkiej Atletyki [dostęp 2017-07-13] (pol.).
  3. Nairobi: MŚ U18 bez reprezentacji USA, Polski Związek Lekkiej Atletyki [dostęp 2017-07-13] (pol.).