Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Ręcznej Kobiet 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piłka ręczna Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Ręcznej Kobiet 2016
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2014 2018 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka ręczna
Organizator IHF
Szczegóły turnieju
Gospodarz Moskwa,  Rosja
Otwarcie 2 lipca 2016
Zamknięcie (finał) 15 lipca 2016
Liczba drużyn 24 (z 4 konfederacji)
Liczba aren 2 (w 1 mieście)
I miejsce  Dania U-20
II miejsce  Rosja U-20
III miejsce  Rumunia U-20
Statystyki turnieju
Liczba meczów 92
Król strzelców Korea Południowa Song Ji-eun (85)
Najlepszy zawodnik (MVP) Rosja Yaroslava Frolova

Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Ręcznej Kobiet 2016 – dwudzieste mistrzostwa świata U-20 w piłce ręcznej kobiet, oficjalny międzynarodowy turniej piłki ręcznej o randze mistrzostw świata organizowany przez IHF mający na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej złożonej z zawodniczek do lat dwudziestu. Odbył się w dniach 2–15 lipca 2016 roku w Moskwie. Tytułu zdobytego w 2014 roku broniła reprezentacja Korei Południowej.

Prawa do organizacji turnieju zostały przyznane Rosji podczas kongresu IHF w październiku 2013 roku[1]. W mistrzostwach wzięły udział dwadzieścia cztery reprezentacje wyłonione w kontynentalnych kwalifikacjach, a w gronie uczestników miejsce przeznaczone dla Oceanii otrzymała następnie reprezentacja Austrii[2][3][4]. Losowanie grup zostało przeprowadzone 3 maja 2016 roku i w jego wyniku powstały cztery sześciozespołowe grupy[5]. Zawody zostały rozegrane w dwóch halach[6][7], a nad ich przebiegiem czuwało piętnaście par arbitrów[8]. Rozkład gier opublikowano na początku czerwca 2016 roku[9][10]. Reprezentacje rywalizowały w pierwszej fazie systemem kołowym w ramach czterech sześciozespołowych grup, a czołowa czwórka z każdej z grup awansowała do czterorundowej fazy pucharowej[11]. Zawody rozegrane zostały według zaktualizowanych 1 lipca 2016 roku przepisów[12].

Jedenaście europejskich zespołów awansowało do czołowej szesnastki zawodów[13], a w ćwierćfinałach znalazło się siedem z nich[14]. Półfinały zostały rozegrane z udziałem wyłącznie europejskich drużyn[15], a faworyzowane zespoły Rosji i Danii[11] wyszły z nich zwycięsko[16]. W decydującym spotkaniu będącym powtórką finału ME U-19 sprzed roku ponownie lepsze okazały się Dunki[17][18], brąz zdobyły zaś Rumunki[19].

Po zakończonym turnieju IHF opublikowała statystyki indywidualne[20][21] i drużynowe[22][23].

Turniej był transmitowany w Internecie[24][25].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Dania U-20 5 5 0 0 151 104 +47 10 Mecze o miejsca 1–16
2.  Norwegia U-20 5 4 0 1 181 116 +65 8 Mecze o miejsca 1–16
3.  Węgry U-20 5 3 0 2 141 125 +16 6 Mecze o miejsca 1–16
4.  Angola U-20 5 1 1 3 133 135 -2 3 Mecze o miejsca 1–16
5.  Czarnogóra U-20 5 1 1 3 111 126 -15 3 Mecze o miejsca 17–20
6.  Uzbekistan U-20 5 0 0 5 92 203 -111 0 Mecze o miejsca 21–24
3 lipca 2016
10:00

Dania U-20 

28-24

 Angola U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
(12-15)
raport
3 lipca 2016
12:00

Węgry U-20 

41-19

 Uzbekistan U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(27-9)
raport
3 lipca 2016
14:00

Norwegia U-20 

35-23

 Czarnogóra U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 120
(19-9)
raport
5 lipca 2016
16:00

Węgry U-20 

33-22

 Angola U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(15-12)
raport
5 lipca 2016
18:00

Dania U-20 

30-28

 Norwegia U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 200
(15-15)
raport
5 lipca 2016
20:00

Czarnogóra U-20 

25-19

 Uzbekistan U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(19-9)
raport
6 lipca 2016
16:00

Dania U-20 

41-15

 Uzbekistan U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 110
(18-7)
raport
6 lipca 2016
18:00

Węgry U-20 

26-21

 Czarnogóra U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 200
(17-11)
raport
6 lipca 2016
20:00

Norwegia U-20 

29-23

 Angola U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 150
(16-10)
raport
8 lipca 2016
16:00

Norwegia U-20 

35-24

 Węgry U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(15-15)
raport
8 lipca 2016
18:00

Dania U-20 

24-20

 Czarnogóra U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(17-12)
raport
8 lipca 2016
20:00

Angola U-20 

42-23

 Uzbekistan U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(22-9)
raport
9 lipca 2016
16:00

Norwegia U-20 

54-16

 Uzbekistan U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(28-6)
raport
9 lipca 2016
18:00

Angola U-20 

22-22

 Czarnogóra U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(15-11)
raport
9 lipca 2016
20:00

Dania U-20 

28-17

 Węgry U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(12-8)
raport

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Korea Południowa U-20 5 5 0 0 162 132 +30 10 Mecze o miejsca 1–16
2.  Chorwacja U-20 5 4 0 1 130 115 +15 8 Mecze o miejsca 1–16
3.  Brazylia U-20 5 2 1 2 161 147 +14 5 Mecze o miejsca 1–16
4.  Francja U-20 5 2 1 2 137 123 +14 5 Mecze o miejsca 1–16
5.  Austria U-20 5 1 0 4 128 141 -13 2 Mecze o miejsca 17–20
6.  Tunezja U-20 5 0 0 5 110 170 -60 0 Mecze o miejsca 21–24
3 lipca 2016
10:00

Korea Południowa U-20 

35-34

 Brazylia U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(15-16)
raport
3 lipca 2016
12:00

Chorwacja U-20 

24-23

 Austria U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(12-14)
raport
3 lipca 2016
14:00

Francja U-20 

34-22

 Tunezja U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 200
(16-10)
raport
5 lipca 2016
16:00

Chorwacja U-20 

26-25

 Brazylia U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 200
(12-13)
raport
5 lipca 2016
20:00

Korea Południowa U-20 

38-20

 Tunezja U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(21-11)
raport
5 lipca 2016
20:00

Francja U-20 

32-18

 Austria U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(15-7)
raport
6 lipca 2016
14:00

Brazylia U-20 

37-26

 Tunezja U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(18-12)
raport
6 lipca 2016
16:00

Korea Południowa U-20 

31-30

 Austria U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 200
(15-12)
raport
6 lipca 2016
20:00

Chorwacja U-20 

22-17

 Francja U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(11-7)
raport
8 lipca 2016
16:00

Chorwacja U-20 

35-24

 Tunezja U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(17-8)
raport
8 lipca 2016
18:00

Korea Południowa U-20 

32-25

 Francja U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(15-12)
raport
8 lipca 2016
20:00

Brazylia U-20 

36-31

 Austria U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(20-18)
raport
9 lipca 2016
14:00

Korea Południowa U-20 

26-23

 Chorwacja U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(17-11)
raport
9 lipca 2016
16:00

Austria U-20 

26-18

 Tunezja U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(16-4)
raport
9 lipca 2016
20:00

Brazylia U-20 

29-29

 Francja U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 200
(13-15)
raport

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Rumunia U-20 5 4 1 0 163 94 +69 9 Mecze o miejsca 1–16
2.  Niemcy U-20 5 4 1 0 159 97 +62 9 Mecze o miejsca 1–16
3.  Hiszpania U-20 5 3 0 2 117 113 +4 6 Mecze o miejsca 1–16
4.  Argentyna U-20 5 2 0 3 108 111 -3 4 Mecze o miejsca 1–16
5.  Egipt U-20 5 1 0 4 99 151 -52 2 Mecze o miejsca 17–20
6.  Kazachstan U-20 5 0 0 5 105 185 -80 0 Mecze o miejsca 21–24
3 lipca 2016
16:00

Rumunia U-20 

43-21

 Kazachstan U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(18-10)
raport
3 lipca 2016
18:00

Niemcy U-20 

35-15

 Egipt U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 150
(20-9)
raport
3 lipca 2016
20:00

Hiszpania U-20 

26-21

 Argentyna U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(12-11)
raport
4 lipca 2016
16:00

Niemcy U-20 

43-17

 Kazachstan U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(26-7)
raport
4 lipca 2016
18:00

Rumunia U-20 

23-17

 Argentyna U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(17-6)
raport
4 lipca 2016
20:00

Hiszpania U-20 

30-21

 Egipt U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 110
(14-10)
raport
6 lipca 2016
10:00

Rumunia U-20 

38-15

 Egipt U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(18-9)
raport
6 lipca 2016
12:00

Niemcy U-20 

24-19

 Hiszpania U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 120
(14-9)
raport
6 lipca 2016
14:00

Argentyna U-20 

34-21

 Kazachstan U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(18-10)
raport
7 lipca 2016
16:00

Niemcy U-20 

28-17

 Argentyna U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 200
(11-10)
raport
7 lipca 2016
18:00

Rumunia U-20 

30-12

 Hiszpania U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(18-6)
raport
7 lipca 2016
20:00

Egipt U-20 

35-29

 Kazachstan U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(17-13)
raport
9 lipca 2016
10:00

Argentyna U-20 

19-13

 Egipt U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(9-9)
raport
9 lipca 2016
12:00

Hiszpania U-20 

30-17

 Kazachstan U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(16-11)
raport
9 lipca 2016
14:00

Rumunia U-20 

29-29

 Niemcy U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(18-13)
raport

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Rosja U-20 5 5 0 0 192 97 +95 10 Mecze o miejsca 1–16
2.  Szwecja U-20 5 4 0 1 146 116 +30 8 Mecze o miejsca 1–16
3.  Holandia U-20 5 3 0 2 162 137 +25 6 Mecze o miejsca 1–16
4.  Japonia U-20 5 2 0 3 133 144 -11 4 Mecze o miejsca 1–16
5.  Chiny U-20 5 1 0 4 115 158 -43 2 Mecze o miejsca 17–20
6.  Chile U-20 5 0 0 5 104 200 -96 0 Mecze o miejsca 21–24
2 lipca 2016
17:30

Rosja U-20 

31-24

 Holandia U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 700
(13-17)
raport
3 lipca 2016
16:00

Japonia U-20 

28-23

 Chiny U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 200
(15-12)
raport
3 lipca 2016
18:00

Szwecja U-20 

41-19

 Chile U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 200
(19-9)
raport
4 lipca 2016
16:00

Szwecja U-20 

34-28

 Holandia U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 200
(19-15)
raport
4 lipca 2016
18:00

Rosja U-20 

39-19

 Chiny U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 200
(23-9)
raport
4 lipca 2016
20:00

Japonia U-20 

39-21

 Chile U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(18-8)
raport
6 lipca 2016
10:00

Szwecja U-20 

26-18

 Japonia U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(18-8)
raport
6 lipca 2016
12:00

Holandia U-20 

38-22

 Chiny U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(11-10)
raport
6 lipca 2016
18:00

Rosja U-20 

48-10

 Chile U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 200
(26-5)
raport
7 lipca 2016
16:00

Szwecja U-20 

24-20

 Chiny U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(12-10)
raport
7 lipca 2016
18:00

Rosja U-20 

43-23

 Japonia U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 300
(18-9)
raport
7 lipca 2016
20:00

Holandia U-20 

41-25

 Chile U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(20-9)
raport
9 lipca 2016
10:00

Chiny U-20 

31-29

 Chile U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(18-12)
raport
9 lipca 2016
12:00

Holandia U-20 

31-25

 Japonia U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(17-10)
raport
9 lipca 2016
18:00

Rosja U-20 

31-21

 Szwecja U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 400
(17-11)
raport


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 1–4[edytuj | edytuj kod]

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
11 lipca 2016 16:15            
  Dania U-20 35
12 lipca 2016 20:45
  Francja U-20 18  
  Dania U-20 22
11 lipca 2016 14:00
    Szwecja U-20 15  
  Szwecja U-20 29
14 lipca 2016 20:00
  Hiszpania U-20 13  
  Dania U-20 28
11 lipca 2016 20:45
    Rumunia U-20 25  
  Rumunia U-20 32
12 lipca 2016 20:45
  Japonia U-20 31  
  Rumunia U-20 21
11 lipca 2016 20:45
    Chorwacja U-20 20  
  Chorwacja U-20 26
15 lipca 2016 18:00
  Węgry U-20 25  
  Dania U-20 32
11 lipca 2016 18:30
    Rosja U-20 28
  Rosja U-20 31
12 lipca 2016 18:30
  Argentyna U-20 20  
  Rosja U-20 34
11 lipca 2016 18:30
    Norwegia U-20 25  
  Norwegia U-20 30
14 lipca 2016 17:30
  Brazylia U-20 23  
  Rosja U-20 32
11 lipca 2016 16:15
    Niemcy U-20 25   Mecz o 3. miejsce
  Niemcy U-20 28
12 lipca 2016 18:30 15 lipca 2016 15:30
  Holandia U-20 27  
  Niemcy U-20 33   Rumunia U-20 26
11 lipca 2016 14:00
    Korea Południowa U-20 33     Niemcy U-20 25
  Korea Południowa U-20 29
  Angola U-20 27  
11 lipca 2016
16:15

Dania U-20 

35-18

 Francja U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 200
(18-9)
raport
11 lipca 2016
14:00

Szwecja U-20 

29-13

 Hiszpania U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(14-5)
raport
11 lipca 2016
20:45

Rumunia U-20 

32-31

 Japonia U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 150
(16-13)
raport
11 lipca 2016
20:45

Chorwacja U-20 

26-25

 Węgry U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(13-13)
raport
11 lipca 2016
18:30

Rosja U-20 

31-20

 Argentyna U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 200
(14-10)
raport
11 lipca 2016
18:30

Norwegia U-20 

30-23

 Brazylia U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 300
(14-10)
raport
11 lipca 2016
16:15

Niemcy U-20 

28-27

 Holandia U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 200
(14-12)
raport
11 lipca 2016
14:00

Korea Południowa U-20 

29-27

 Angola U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 400
(16-13)
raport

12 lipca 2016
20:45

Dania U-20 

22-15

 Szwecja U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 200
(7-7)
raport
12 lipca 2016
20:45

Rumunia U-20 

21-20

 Chorwacja U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(11-10)
raport
12 lipca 2016
18:30

Rosja U-20 

34-25

 Norwegia U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 250
(16-14)
raport
12 lipca 2016
18:30

Niemcy U-20 

38-37

 Korea Południowa U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 300
(14-16
FT: 26-26
OT: 33-33)
raport

14 lipca 2016
20:00

Dania U-20 

28-25

 Rumunia U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 300
(14-12)
raport
14 lipca 2016
17:30

Rosja U-20 

32-25

 Niemcy U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 500
(19-12)
raport

15 lipca 2016
18:00

Dania U-20 

32-28

 Rosja U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 1000
(15-12
FT: 28-28)
raport

15 lipca 2016
15:30

Rumunia U-20 

26-25

 Niemcy U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 500
(17-10)
raport

Mecze o miejsca 5–8[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały o 5. miejsce Mecz o 5. miejsce
             
14 lipca 2016 12:30
  Norwegia U-20 29  
  Korea Południowa U-20 24  
 
15 lipca 2016 13:00
      Norwegia U-20 32
    Szwecja U-20 22
 
 
Mecz o 7. miejsce
14 lipca 2016 15:00 15 lipca 2016 10:30
  Szwecja U-20 31   Korea Południowa U-20  32
  Chorwacja U-20 24     Chorwacja U-20  30
14 lipca 2016
12:30

Norwegia U-20 

29-24

 Korea Południowa U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 200
(14-13)
raport
14 lipca 2016
15:00

Szwecja U-20 

31-24

 Chorwacja U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 300
(16-16)
raport

15 lipca 2016
13:00

Norwegia U-20 

32-22

 Szwecja U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 400
(14-12)
raport

15 lipca 2016
10:30

Korea Południowa U-20 

32-30

 Chorwacja U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 200
(16-16)
raport

Mecze o miejsca 9–16[edytuj | edytuj kod]

Mecz o 9. miejsce

12 lipca 2016
16:15

Holandia U-20 

38-37

 Węgry U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 200
(17-15
FT: 30-30)
raport

Mecz o 11. miejsce

12 lipca 2016
14:00

Brazylia U-20 

33-25

 Hiszpania U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(15-11)
raport

Mecz o 13. miejsce

12 lipca 2016
16:15

Francja U-20 

35-23

 Angola U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(15-9)
raport

Mecz o 15. miejsce

12 lipca 2016
14:00

Japonia U-20 

28-24

 Argentyna U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(15-14)
raport

Mecze o miejsca 17–20[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały o 17. miejsce Mecz o 17. miejsce
             
11 lipca 2016 11:45
  Czarnogóra U-20 30  
  Austria U-20 25  
 
12 lipca 2016 11:45
      Czarnogóra U-20 27
    Chiny U-20 23
 
 
Mecz o 19. miejsce
11 lipca 2016 11:45 12 lipca 2016 09:30
  Chiny U-20 34   Austria U-20  31
  Egipt U-20 21     Egipt U-20  22
11 lipca 2016
11:45

Czarnogóra U-20 

30-25

 Austria U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(11-10)
raport
11 lipca 2016
11:45

Chiny U-20 

34-21

 Egipt U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 100
(17-9)
raport

12 lipca 2016
11:45

Czarnogóra U-20 

27-23

 Chiny U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 200
(12-11)
raport

12 lipca 2016
09:30

Austria U-20 

31-22

 Egipt U-20

Uniwiersalnyj sportiwnyj kompleks CSKA, Moskwa
Widzów: 150
(14-9)
raport

Mecze o miejsca 21–24[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały o 21. miejsce Mecz o 21. miejsce
             
11 lipca 2016 09:30
  Tunezja U-20 33  
  Uzbekistan U-20 20  
 
12 lipca 2016 11:45
      Tunezja U-20 33
    Chile U-20 19
 
 
Mecz o 23. miejsce
11 lipca 2016 09:30 12 lipca 2016 09:30
  Chile U-20 35   Kazachstan U-20  34
  Kazachstan U-20 34     Uzbekistan U-20  31
11 lipca 2016
09:30

Tunezja U-20 

33-20

 Uzbekistan U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(13-10)
raport
11 lipca 2016
09:30

Chile U-20 

35-34

 Kazachstan U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(16-19)
raport

12 lipca 2016
11:45

Tunezja U-20 

33-19

 Chile U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 100
(18-9)
raport

12 lipca 2016
09:30

Kazachstan U-20 

34-31

 Uzbekistan U-20

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Widzów: 200
(17-14)
raport


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Składy
Gold medal world centered-2.svg  Dania U-20 [1] [2]
Silver medal world centered-2.svg  Rosja U-20 [3] [4]
Bronze medal world centered-2.svg  Rumunia U-20 [5] [6]
4  Niemcy U-20 [7] [8]
5  Norwegia U-20 [9] [10]
6  Szwecja U-20 [11] [12]
7  Korea Południowa U-20 [13] [14]
8  Chorwacja U-20 [15] [16]
9  Holandia U-20 [17] [18]
10  Węgry U-20 [19] [20]
11  Brazylia U-20 [21] [22]
12  Hiszpania U-20 [23] [24]
13  Francja U-20 [25] [26]
14  Angola U-20 [27] [28]
15  Japonia U-20 [29] [30]
16  Argentyna U-20 [31] [32]
17  Czarnogóra U-20 [33] [34]
18  Chiny U-20 [35] [36]
19  Austria U-20 [37] [38]
20  Egipt U-20 [39] [40]
21  Tunezja U-20 [41] [42]
22  Chile U-20 [43] [44]
23  Kazachstan U-20 [45] [46]
24  Uzbekistan U-20 [47] [48]

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Nagrody indywidualne otrzymały[26]:

MVP Najlepsza
bramkarka
Najlepsza
lewoskrzydłowa
Najlepsza
lewa
rozgrywająca
Najlepsza
środkowa
rozgrywająca
Najlepsza
prawa
rozgrywająca
Najlepsza
prawoskrzydłowa
Najlepsza
obrotowa
Rosja Yaroslava Frolova Dania Althea Reinhardt Dania Lærke Pedersen Rosja Yulia Golikova Rumunia Cristina Laslo Rosja Antonina Skorobogatchenko Norwegia Mathilde Rivas Toft Niemcy Annika Ingenpass

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. XXXIV Ordinary IHF Congress came to an end in Doha (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-05-01)].
  2. Additional place for Europe at Women’s U20 World Championship (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-12)].
  3. Narrow games decide Women's Junior World Championship Qualification (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-26)].
  4. Russia 2016: European and Pan American participants determined (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-24)].
  5. Draw for 2016 Women’s Junior (U20) World Championship in Russia (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-27)].
  6. Welcome to Russia 2016! (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-07-04)].
  7. VENUES (ang.). handballmoscow2016.com. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-06)].
  8. Referee Nominations 2016 (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-03)].
  9. Match Schedule for Russia 2016 released (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-06-08)].
  10. Women's Junior (U20) World Championship 2016 / Russia Match Schedule (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-06-15)].
  11. a b Women's Junior World Championship opens summer of YAC events (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-03)].
  12. “We put our best handball in your hands” (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-07-04)].
  13. 11 European teams make it to Last 16 at Women's Junior World Championship (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-26)].
  14. Quarter-finals throw off with seven European teams still in the mix (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-10)].
  15. Romania, Russia, Denmark, Germany reach semis at Junior World Championship (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-10)].
  16. Denmark and Russia fight for gold at Junior World Championship (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-10)].
  17. Denmark claim the World Championship trophy (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-27)].
  18. Denmark win gold at Women's Junior World Championship (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-26)].
  19. Romania claim bronze with one-goal win (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-27)].
  20. Individual Statistics (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-08-17)].
  21. Goalkeeper Statistics (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-05)].
  22. Team Statistics (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-05)].
  23. Team Fair Play (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-05)].
  24. Live stream for Russia 2016 (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-07-04)].
  25. Russia 2016: How to Follow (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-07-04)].
  26. All-Star Team, MVP & Top Scorer of Russia 2016 (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-06-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-08-17)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]