Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1956

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1956
1955 1957
Data 1112 lutego 1956
Miejscowość Norwegia Oslo, Norwegia
Zwycięzcy
Zwycięzca Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Oleg Gonczarienko


50. mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 11–12 lutego 1956 roku w stolicy Norwegii, Oslo. Zawodnicy startowali na naturalnym lodowisku na Bislett Stadion. Łyżwiarze startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 5000 m, 10 000 m. Drugi tytuł mistrzowski wywalczył reprezentant ZSRR Oleg Gonczarienko. O tym, które miejsca zajmowali zawodnicy decydowała mniejsza liczba punktów uzyskana z czterech biegów. Do biegu na 10 000 m awansowała tylko najlepsza 16-tka po trzech dystansach.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach wzięło udział 44 łyżwiarzy z 14 krajów. Sklasyfikowanych zostało 42.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Australia  Czechosłowacja  Finlandia  Holandia  Japonia
 Kanada  Korea Południowa  NRD  Norwegia  RFN
 Stany Zjednoczone  Szwecja  Wielka Brytania  ZSRR

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

  • DNS – nie wystartował, DNF – nie ukończył, NC – nie zakwalifikował się
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt. 5000 m Pkt. 1500 m Pkt. 10000 m Pkt. Suma pkt.
Gold medal icon.svg Oleg Gonczarienko  Szwecja 44.5 (21.) 44.500 8:07.7 (1.) 48.770 2:13.8 (4.) 44.600 16:47.7 (2.) 50.385 188.255
Silver medal icon.svg Robiert Mierkułow  ZSRR 42.9 (5.) 42.900 8:12.3 (5.) 49.230 2:14.6 (6.) 44.867 17:06.0 (8.) 51.300 188.297
Bronze medal icon.svg Jewgienij Griszyn  ZSRR 42.2 (2.) 42.200 8:25.4 (16.) 50.540 2:12.0 (2.) 44.000 17:18.4 (11.) 51.920 188.660
4. Torstein Seiersten  Norwegia 44.4 (20.) 44.400 8:10.9 (3.) 49.090 2:15.1 (9.) 45.033 16:43.3 (1.) 50.165 188.688
5. Boris Szyłkow  ZSRR 43.7 (12.) 43.700 8:16.3 (8.) 49.630 2:11.6 (1.) 43.867 17:18.5 (12.) 51.925 189.122
6. Sigvard Ericsson  Szwecja 45.1 (29.) 45.100 8:09.1 (2.) 48.910 2:14.9 (8.) 44.967 16:56.0 (6.) 50.800 189.777
7. Knut Johannesen  Norwegia 44.6 (23.) 44.600 8:12.1 (4.) 49.210 2:17.3 (14.) 45.767 16:49.7 (3.) 50.485 190.062
8. Jurij Michajłow  ZSRR 41.9 (1.) 41.900 8:25.7 (17.) 50.570 2:13.6 (3.) 44.533 17:46.6 (16.) 53.330 190.333
9. Sverre Ingolf Haugli  Norwegia 45.3 (33.) 45.300 8:12.5 (6.) 49.250 2:15.9 (12.) 45.300 16:52.9 (4.) 50.645 190.495
10. Anatolij Kajdałow  ZSRR 43.5 (11.) 43.500 8:23.3 (13.) 50.330 2:16.5 (13.) 45.500 17:19.5 (13.) 51.975 191.305
11. Colin Hickey  Australia 43.2 (8.) 43.200 8:30.0 (20.) 51.000 2:14.1 (5.) 44.700 17:37.3 (14.) 52.865 191.765
12. Roald Aas  Norwegia 44.3 (18.) 44.300 8:16.2 (7.) 49.620 2:14.6 (6.) 44.867 17:43.0 (15.) 53.150 191.937
13. Olle Dahlberg  Szwecja 45.5 (34.) 45.500 8:19.2 (9.) 49.920 2:20.2 (24.) 46.733 16:55.7 (5.) 50.785 192.938
14. Kees Broekman  Holandia 45.8 (38.) 45.800 8:22.8 (12.) 50.280 2:20.5 (25.) 46.833 17:06.9 (9.) 51.345 194.258
15. Helmut Kuhnert  NRD 45.7 (37.) 45.700 8:22.4 (11.) 50.240 2:20.8 (26.) 46.933 17:14.9 (10.) 51.745 194.618
17. Gunnar Sjölin  Szwecja 44.2 (17.) 44.200 8:23.4 (14.) 50.340 2:17.6 (17.) 45.867 NC   140.407
18. Bohumil Jauris  Czechosłowacja 43.3 (9.) 43.300 8:35.1 (25.) 51.510 2:17.5 (16.) 45.833 NC   140.643
19. Leo Tynkkynen  Finlandia 43.1 (7.) 43.100 8:47.1 (35.) 52.710 2:15.1 (9.) 45.033 NC   140.843
20. Juhani Järvinen  Finlandia 43.7 (12.) 43.700 8:42.4 (31.) 52.240 2:15.5 (11.) 45.167 NC   141.107
21. Gerard Maarse  Holandia 44.1 (16.) 44.100 8:33.4 (24.) 51.340 2:18.5 (18.) 46.167 NC   141.607
22. Vladimír Kolář  Czechosłowacja 45.0 (26.) 45.000 8:26.4 (19.) 50.640 2:18.7 (20.) 46.233 NC   141.873
23. Wim de Graaff  Holandia 45.1 (29.) 45.100 8:25.2 (15.) 50.520 2:19.2 (21.) 46.400 NC   142.020
24. Gene Sandvig  Stany Zjednoczone 43.4 (10.) 43.400 8:42.3 (30.) 52.230 2:19.5 (22.) 46.500 NC   142.130
25. Toivo Salonen  Finlandia 42.4 (3.) 42.400 8:30.4 (21.) 51.040 2:26.2f (39.) 48.733 NC   142.173
26. Jang Yeong  Korea Południowa 44.0 (14.) 44.000 8:35.3 (26.) 51.530 2:21.6 (31.) 47.200 NC   142.730
27. Pat McNamara  Stany Zjednoczone 44.3 (18.) 44.300 8:43.4 (33.) 52.340 2:18.5 (18.) 46.167 NC   142.807
28. Johnny Cronshey  Wielka Brytania 44.9 (25.) 44.900 8:26.1 (18.) 50.610 2:22.4 (34.) 47.467 NC   142.977
29. Alv Gjestvang  Norwegia 42.4 (3.) 42.400 9:09.0 (41.) 54.900 2:17.4 (15.) 45.800 NC   143.100
30. Taketsugu Asasaka  Japonia 45.0 (26.) 45.000 8:31.6 (22.) 51.160 2:21.3 (27.) 47.100 NC   143.260
31. Yoshiyasu Gomi  Japonia 45.1 (29.) 45.100 8:32.5 (23.) 51.250 2:22.1 (33.) 47.367 NC   143.717
32. Gunnar Ström  Szwecja 44.7 (24.) 44.700 8:38.3 (28.) 51.830 2:21.7 (32.) 47.233 NC   143.763
33. Yoshitaka Hori  Japonia 42.9 (5.) 42.900 9:07.5 (39.) 54.750 2:20.1 (23.) 46.700 NC   144.350
34. Dag Fåhraeus  Szwecja 45.1 (29.) 45.100 8:42.6 (32.) 52.260 2:21.3 (27.) 47.100 NC   144.460
35. Terence Monaghan  Wielka Brytania 46.2 (40.) 46.200 8:36.2 (27.) 51.620 2:22.9 (35.) 47.633 NC   145.453
36. Eddie Spicer  Australia 44.5 (21.) 44.500 9:08.1 (40.) 54.810 2:21.3 (27.) 47.100 NC   146.410
37. Ralph Olin  Kanada 45.5 (34.) 45.500 8:45.4 (34.) 52.540 2:25.9 (38.) 48.633 NC   146.673
38. Jiří Schöppe  Czechosłowacja 45.6 (36.) 45.600 8:39.5 (29.) 51.950 2:30.7 (41.) 50.233 NC   147.783
39. Kim Jong-sun  Korea Południowa 47.3 (41.) 47.300 8:48.0 (37.) 52.800 2:25.5 (37.) 48.500 NC   148.600
40. Hans Keller  RFN 47.4 (42.) 47.400 8:47.4 (36.) 52.740 2:34.2 (42.) 51.400 NC   151.540
41. Edward Tutty  Australia 45.8 (38.) 45.800 9:27.7 (43.) 56.770 2:27.1 (40.) 49.033 NC   151.603
42. Johnny Werket  Stany Zjednoczone 51.5 (43.) 51.500 9:09.5 (42.) 54.950 2:21.3 (27.) 47.100 NC   153.550
43. Jo Yun-sik  Korea Południowa 53.5 (44.) 53.500 8:52.6 (38.) 53.260 2:23.4 (36.) 47.800 NC   154.560
DNF Hjalmar Andersen  Norwegia 44.0 (14.) 44.000 8:20.5 (10.) 50.050 DNF   16:58.4 (7.) 50.920 144.970
DNS Gordon Audley  Kanada 45.0 (26.) 45.000 DNS     NC   45.000

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]