Mistrzostwa Świata w Biegach Ulicznych 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Logo mistrzostw

1. Mistrzostwa Świata w Biegach Ulicznych – zawody, które odbyły się 8 października 2006 w Debreczynie na Węgrzech. Zostały zorganizowane przez IAAF. Mistrzostwa te zastąpiły mistrzostwa świata w półmaratonie, które były organizowane w latach 1992–2005.

Rywalizowano na dystansie 20 kilometrów, w konkurencji indywidualnej i drużynowej kobiet i mężczyzn. W konkurencji drużynowej uwzględniano czas najlepszych trzech zawodników danego państwa. W mistrzostwach wzięło udział 83 zawodników i 57 zawodniczek, w tym dwoje reprezentantów Polski.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

M Państwo Zawodnik Czas
1  Erytrea Zersenay Tadese 56:01
2  Kenia Robert Kipchumba 56:41
3  Kenia Wilson Kebenei 57:15
4  Uganda Wilson Busienei 57:21
5  Kenia Wilfred Taragon 57:22
6  Etiopia Deriba Ejigu 57:27
7  Etiopia Tadesse Woldegebrel 57:27
8  Katar Mubarak Hassan Shami 57:33
--- --- --- ---
38  Polska Henryk Szost 1:00:51

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

M Państwo Zawodnicy Czasy indywidualne Czas łączny
1  Kenia Robert Kipchumba
Wilson Kebenei
Wilfred Taragon
Fred Tumbo
Patrick Musyoki
56:41
57:15
57:22
(59:07)
(59:54)
2:51:18
2  Erytrea Zersenay Tadese
Yonas Kifle
Testayohannes Mesfen
Kahsan Kidane
Yared Asmerom
56:01
57:49
59:29
(1:01:34)
(NU)
2:53:19
3  Etiopia Deriba Ejigu
Tadesse Woldegebrel
Demssew Abebe
Solomon Asfaw
Lishan Fanta
57:27
57:27
59:23
(1:03:48)
(NU)
2:54:17
4  Katar Mubarak Hassan Shami
Essa Ismail Rashed
Gamal Belal Salem
Sultan Khamis Zaman
Nicholas Kemboi
57:33
58:31
58:55
(1:00:07)
(NU)
2:54:59
5  Uganda Wilson Busienei
Martin Toroitich
James Kibet
Alex Malinga
57:21
58:26
59:40
(1:03:06)
2:55:27
6  Stany Zjednoczone Ryan Hall
Andrew Carlson
Max King
Joseph Driscoll
Fernando Cabada
57:54
1:00:12
1:00:26
(1:02:11)
(1:03:52)
2:58:32
7  Francja James Theuri
Ali Ouadi
Ibrahim Fouliyeh
Simon Munyitu
59:11
1:00:15
1:00:53
(1:03:00)
3:00:09
8  Japonia Kazuo Ietani
Masayuki Tomura
Masatoshi Ibata
Tomonori Michikata
Kazuyoshi Shimozato
59:56
1:00:24
1:00:30
(1:02:29)
(1:03:03)
3:00:50

NU - nie ukończył

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

M Państwo Zawodniczka Czas
1  Holandia Lornah Kiplagat 1:03:21
2  Rumunia Constantina Tomescu 1:03:23
3  Kenia Rita Jeptoo 1:03:47
4  Etiopia Dire Arissi 1:05:16
5  Kenia Edith Masai 1:05:21
6  Japonia Kayoko Fukushi 1:05:32
7  Japonia Yurika Nakamura 1:05:36
8  Ukraina Natalija Berkut 1:05:42
--- --- --- ---
32  Polska Justyna Bąk 1:09:48

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

M Państwo Zawodniczki Czasy indywidualne Czas łączny
1  Kenia Rita Jeptoo
Edith Masai
Eunice Jepkorir
1:03:47
1:05:21
1:06:47
3:15:55
2  Etiopia Dire Arissi
Teyba Wako
Ashu Rabo
Mulu Seyfu
1:05:16
1:06:15
1:07:19
(1:08:59)
3:18:50
3  Japonia Kayoko Fukushi
Yurika Nakamura
Ryoko Kizaki
Masamu Sakata
1:05:32
1:05:36
1:07:52
(1:08:13)
3:19:00
4  Rumunia Constantina Tomescu
Luminiţa Talpoş
Lidia Şimon
Adriana Pirtea
Paula Todoran
1:03:23
1:07:11
1:09:22
(1:09:30)
(1:09:57)
3:19:56
5  Rosja Gulnara Wygowska
Natalia Kurbatowa
Irina Timofiejewa
Olesia Syriewa
Alina Iwanowa
1:06:30
1:06:33
1:07:10
(1:08:14)
(1:08:27)
3:20:13
6  Węgry Anikó Kálovics
Simona Staicu
Beáta Rakonczai
Petra Teveli
Zsuzsanna Vajda
1:06:20
1:08:17
1:08:38
(1:13:24)
(1:18:56)
3:23:15
7  Holandia Lornah Kiplagat
Selma Borst
Merel de Knegt
1:03:21
1:10:37
1:02:32
3:26:30
8  Włochy Gloria Marconi
Silvia Sommaggio
Ivana Iozzia
Stefania Benedetti
1:09:05
1:09:33
1:10:27
(1:12:57)
3:29:05

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]