Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie 2010 – odbyły się w dniach 19-22 sierpnia 2010 w Poznaniu na torze regatowym Malta. Była to 38. edycja mistrzostw, rozgrywanych po raz trzeci w Polsce. Poprzednie edycje odbyły się w 1990 i 2001, również w Poznaniu. W imprezie wzięło udział blisko 1300 zawodników z 71 krajów.

Końcowa tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Węgry 6 5 1 12
2  Niemcy 5 4 2 11
3  Kanada 4 1 2 7
4  Białoruś 3 3 1 7
5  Rumunia 3 1 0 4
6  Rosja 2 3 6 11
7  Francja 2 2 1 5
8  Brazylia 2 1 1 4
9  Hiszpania 1 4 0 5
10  Wielka Brytania 1 2 3 6
11  Ukraina 1 2 1 4
12  Austria 1 0 1 2
 Szwecja 1 0 1 2
 Uzbekistan 1 0 1 2
15  Australia 1 0 0 1
 Litwa 1 0 0 1
 Tahiti 1 0 0 1
18  Chiny 0 2 0 2
19  Polska 0 1 4 5
 Włochy 0 1 4 5
21  Słowacja 0 1 2 3
22  Azerbejdżan 0 1 0 1
 Portugalia 0 1 0 1
 Stany Zjednoczone 0 1 0 1
25  Finlandia 0 0 2 2
26  Czechy 0 0 1 1
 Japonia 0 0 1 1
 Nowa Zelandia 0 0 1 1
 Serbia 0 0 1 1
Razem 36 36 37 109

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kanadyjki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
C-1 200 m[1] Rosja Iwan Sztyl 39,161 Francja Thomas Simart 39,729 Kanada Richard Dalton
Ukraina Jurij Czeban
39,953
C-1 500 m[2] Białoruś Dzianis Haraża 1:47,701 Chińska Republika Ludowa Li Qiang 1:48,317 Uzbekistan Vadim Menkov 1:48,457
C-1 1000 m[3] Uzbekistan Vadim Menkov 3:51,721 Węgry Attila Vajda 3:51,921 Niemcy Sebastian Brendel 3:53,837
C-1 5000 m[4] Niemcy Ronald Verch 23:24,342 Hiszpania José Luis Bouza 23:26,398 Słowacja Marian Ostcril 23:38,070
C-1 4 × 200 m relay[5]  Rosja
Iwan Sztyl
Michaił Pawłow
Nikołaj Lipkin
Jewgienij Ignatow
2:48,143  Ukraina
Ołeksandr Maksymczuk
Jurij Czeban
Stanisław Szymanski
Wjaczesław Tekosz
2:50,675  Polska
Adam Ginter
Roman Rynkiewicz
Mariusz Kruk
Paweł Baraszkiewicz
2:51,059
C-2 200 m[6]  Litwa
Raimundas Labuckas
Tomas Gadeikis
36,019  Rosja
Jewgienij Ignatow
Iwan Sztyl
36,411  Polska
Paweł Skowroński
Paweł Baraszkiewicz
36,551
C-2 500 m[7]  Rumunia
Alexandru Dumitrescu
Victor Mihalachi
1:40,781  Azerbejdżan
Sergiy Bezugliy
Maksym Prokopenko
1:41,277  Rosja
Paweł Pietrow
Aleksandr Kostogłod
1:41,345
C-2 1000 m[8]  Rumunia
Alexandru Dumitrescu
Victor Mihalachi
3:37,317  Białoruś
Andrej Bahdanowicz
Alaksandr Bahdanowicz
3:37,325  Węgry
Márton Tóth
Róbert Mike
3:38,057
C-4 1000 m[9]  Białoruś
Dzianis Haraża
Dzmitryj Rabczanka
Dzmitryj Wajciszkin
Alaksandr Wauczecki
3:18,724  Rumunia
Gabriel Gheoca
Nicolae Bogdan
Mihail Simon
Florin Comanici
3:20,548  Niemcy
Chris Wend
Tomasz Wylenzek
Erik Rebstock
Ronald Verch
3:20,616

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m[10] Wielka Brytania Edward McKeever 34,807 Niemcy Ronald Rauhe 35,155 Polska Piotr Siemionowski 35,195
K-1 500 m[11] Szwecja Anders Gustafsson 1:38,457 Słowacja Peter Gelle 1:38,961 Kanada Adam van Koeverden 1:39,005
K-1 1000 m[12] Niemcy Max Hoff 3:29,544 Wielka Brytania Tim Brabants 3:30,040 Białoruś Aleh Jurenia 3:30,128
K-1 5000 m[13] Australia Ken Wallace 20:01,338 Niemcy Max Hoff 20:03,574 Włochy Maximilian Benassi 20:06,670
K-1 4 × 200 m relay[14]  Hiszpania
Saúl Craviotto
Francisco Llera
Pablo Andrés
Carlos Pérez
2:27,409  Wielka Brytania
Edward McKeever
Jonathon Schofield
Liam Heath
Edward Cox
2:27,897  Rosja
Wiktor Zawolski
Aleksandr Djaczenko
Jewgienij Sałachow
Aleksander Nikołajew
2:28,753
K-2 200 m[15]  Francja
Arnaud Hybois
Sébastien Jouve
31,532  Hiszpania
Saúl Craviotto
Carlos Pérez
31,540  Wielka Brytania
Heath Liam
Jonathon Schofield
31,584
K-2 500 m[16]  Białoruś
Raman Piatruszenka
Wadzim Machnieu
1:29,230  Portugalia
Fernando Pineta
João Ribeiro
1:29,970  Serbia
Duško Stanojević
Dejan Pajić
1:30,418
K-2 1000 m[17]  Niemcy
Martin Hollstein
Andreas Ihle
3:13,024  Węgry
Zoltán Kammerer
Ákos Vereckei
3:13,204  Rosja
Ilja Miedwiediew
Anton Riachow
3:15,736
K-4 1000 m[18]  Francja
Arnaud Hybois
Étienne Hubert
Philippe Colin
Sébastien Jouve
2:54,103  Białoruś
Wadzim Machnieu
Artur Litwinczuk
Raman Piatruszenka
Alaksiej Abałmasau
2:55,843  Czechy
Ondřej Horský
Jan Souček
Daniel Havel
Jan Štěrba
2:56,023

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kanadyjki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
C-1 200 m[19] Kanada Laurence Vincent-Lapointe 48,188 Chińska Republika Ludowa Li Tianian 48,992 Rosja Maria Kazakowa 51,724
C-2 500 m[20]  Kanada
Laurence Vincent-Lapointe
Mallorie Nicholson
2:03,622  Rosja
Maria Kazakowa
Jekatierina Pietrowa
2:18,110  Brazylia
Luciana Costa
Lima Camila Conceicao
2:19,254

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m[21] Węgry Natasa Janics 40,181 Ukraina Inna Osypenko 40,797 Japonia Shinobu Kitamoto 40,917
K-1 500 m[22] Ukraina Inna Osypenko 1:50,461 Węgry Natasa Janics 1:50,625 Wielka Brytania Rachel Cawthorn 1:50,929
K-1 1000 m[23] Niemcy Franziska Weber 3:57,544 Węgry Katalin Kovács 4:00,124 Szwecja Sofia Paldanius 4:00,280
K-1 5000 m[24] Węgry Vivien Folláth 22:44,927 Białoruś Maryna Pałtaran 22:53,079 Finlandia Anne Rikala 23:07,683
K-1 4 × 200 m relay[25]  Niemcy
Conny Waßmuth
Nicole Reinhardt
Katrin Wagner-Augustin
Tina Dietze
2:50,315  Węgry
Natasa Janics
Zomilla Hegyi
Ninetta Vad
Tímea Paksy
2:52,211  Rosja
Natalia Łobowa
Anastazja Siergiejewa
Natalia Proskurina
Anastazja Panczenko
2:52,959
K-2 200 m[26]  Węgry
Katalin Kovács
Natasa Janics
36,886  Polska
Marta Walczykiewicz
Ewelina Wojnarowska
37,766  Słowacja
Ivana Kmeťová
Martina Kohlová
37,778
K-2 500 m[27]  Węgry
Gabriella Szabó
Danuta Kozák
1:40,064  Rosja
Juliana Sałachowa
Anastazja Siergiejewa
1:41,628  Austria
Yvonne Schuring
Viktoria Schwarz
1:42,684
K-2 1000 m[28]  Węgry
Gabriella Szabó
Tamara Csipes
3:34,306  Niemcy
Silke Hörmann
Carolin Leonhardt
3:37,426  Rosja
Juliana Sałachowa
Anastazja Siergiejewa
3:37,554
K-4 500 m[29]  Węgry
Natasa Janics
Tamara Csipes
Katalin Kovács
Dalma Benedek
1:31,607  Niemcy
Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
Katrin Wagner-Augustin
Tina Dietze
1:32,795  Polska
Karolina Naja
Aneta Konieczna
Sandra Pawełczak
Magdalena Krukowska
1:33,815

Niepełnosprawni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
K-1 200 m A mężczyzn Brazylia Fernando Fernandes Padua Hiszpania Antonio De Diego Wielka Brytania Jono Broome
K-1 200 m LTA mężczyzn Rumunia Iulian Serban Francja Martin Farineaux Włochy Andrea Testa
K-1 200 m TA mężczyzn Austria Marcus Swoboda Włochy Paolo Bressi Finlandia Henry Manni
V-1 200 m LTA, TA, A mężczyzn Tahiti Patrick Viriamu Niemcy Gerhard Bowitzky Nowa Zelandia George Thomas
K-1 200 m LTA kobiet Kanada Christine Gauthier Brazylia Marta Santos Ferreira Włochy Giovanna Chiriu
K-1 200 m TA kobiet Brazylia Marta Santos Ferreira Kanada Christine Selinger Francja Séverine Amiot
K-1 200 m LTA, TA, A kobiet Kanada Christine Selinger Stany Zjednoczone Tami Hetke Włochy Lorella Bellato

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy