Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa świata
w kolarstwie górskim

Cycling (mountain biking) pictogram.svg
201520162017
28 czerwca3 lipca 2016
611 września 2016
Czechy Nové Město, Czechy
Włochy Val di Sole, Włochy

27. Mistrzostwa świata w kolarstwie górskim – zawody sportowe, które odbyły się w dniach 28 czerwca − 3 lipca w czeskim Novym Měscie (cross-country i eliminator) oraz włoskim Val di Sole w dniach 6-11 września 2016 roku (zjazd, fourcross i trial).

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Wynik Srebro: Wynik Brąz: Wynik
Cross-country
mężczyźni elite Szwajcaria Nino Schurter 1:28:20 Czechy Jaroslav Kulhavý +0:17 Francja Julien Absalon +0:30
kobiety elite Dania Annika Langvad 1:30:13 Stany Zjednoczone Lea Davison +1:12 Kanada Emily Batty +1:44
mężczyźni do lat 23 Nowa Zelandia Samuel Gaze 1:17:57 Francja Victor Koretzky +0:50 Szwajcaria Marcel Guerrini +1:04
kobiety do lat 23 Szwecja Jenny Rissveds 1:16:08 Szwajcaria Sina Frei +1:04 Szwajcaria Alessandra Keller +1:22
juniorzy Francja Thomas Bonnet 1:08:32 Szwajcaria Vital Albin +0:36 Norwegia Tobias Halland Johannessen +1:00
juniorki Szwecja Ida Jansson 1:02:30 Austria Lisa Pasteiner +0:25 Włochy Martina Berta +1:50
sztafeta mieszana  Francja
Victor Koretzky
Benjamin Le Ny
Pauline Ferrand-Prevot
Jordan Sarrou
59:49  Czechy
Matej Prudek
Richard Holec
Kateřina Nash
Jaroslav Kulhavý
+0:16  Szwajcaria
Filippo Colombo
Vital Albin
Sina Frei
Lars Forster
+0:37
Eliminator
mężczyźni Austria Daniel Federspiel Niemcy Simon Gegenheimer Belgia Fabrice Mels
kobiety Szwajcaria Linda Indergand Szwajcaria Kathrin Stirnemann Szwajcaria Ramona Forchini
Zjazd
mężczyźni elite Wielka Brytania Danny Hart Wielka Brytania Laurie Greenland Francja Florent Payet
kobiety elite Wielka Brytania Rachel Atherton Francja Myriam Nicole Australia Tracey Hannah
juniorzy Kanada Finnley Iles Kanada Magnus Manson Francja Gaëtan Vigé
juniorki Włochy Alessia Missiaggia Stany Zjednoczone Samantha Kingshill Francja Flora Lesoin
Fourcross
mężczyźni Słowenia Mitja Ergaver Austria Hannes Slavik Wielka Brytania Luke Cryer
kobiety Australia Caroline Buchanan Niemcy Franziska Meyer Holandia Anneke Beerten
Trial
mężczyźni 26" Wielka Brytania Jack Carthy Francja Gilles Coustellier Belgia Kenny Belaey
mężczyźni 20" Hiszpania Abel Mustieles Hiszpania Benito Ros Hiszpania Ion Areitio
kobiety Niemcy Nina Reichenbach Australia Janine Jungfels Belgia Perrine Devahive
juniorzy 26" Francja Nicolas Vallée Hiszpania Jordi Araque Francja Noah Cardona
juniorzy 20" Hiszpania Eloi Palau Francja Nicolas Vallée Słowacja Samuel Hlavatý
drużynowo  Francja
Vincent Hermance
Alex Rudeau
Manon Basseville
Louis Grillon
Nicolas Vallée
 Hiszpania
Irene Caminos
Jordi Araque
Eloi Palau
Rafael Tibau
Abel Mustieles
 Niemcy
Raphael Pils
Jonas Friedrich
Jannis Oing
Nina Reichenbach
Dominik Oswald

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Francja 4 4 5 13
2  Wielka Brytania 3 1 1 5
3  Szwajcaria 2 3 4 9
4  Hiszpania 2 3 1 6
5  Szwecja 2 0 0 2
6  Niemcy 1 2 1 4
7  Austria 1 2 0 3
8  Australia 1 1 1 3
8  Kanada 1 1 1 3
10  Włochy 1 0 1 2
11  Dania 1 0 0 1
11  Nowa Zelandia 1 0 0 1
11  Słowenia 1 0 0 1
14  Czechy 0 2 0 2
14  Stany Zjednoczone 0 2 0 2
16  Belgia 0 0 3 3
17  Holandia 0 0 1 1
17  Norwegia 0 0 1 1
17  Słowacja 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]