Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2013 – sztafeta 4 × 100 m kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2013
Sztafeta 4 × 100 metrów kobiet kobiet
Złoty medal  Jamajka
Srebrny medal  Stany Zjednoczone
Brązowy medal  Wielka Brytania

Sztafeta 4 × 100 metrów kobiet – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata na Łużnikach w Moskwie.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina[1]
18 sierpnia 16:15 Eliminacje
18 sierpnia 18:10 Finał

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Rekord świata  Stany Zjednoczone
(Tianna Bartoletta, Allyson Felix, Bianca Knight, Carmelita Jeter)
40,82 Wielka Brytania Londyn, Wielka Brytania 10 sierpnia 2012
Rekord mistrzostw świata  Stany Zjednoczone
(Chryste Gaines, Marion Jones, Inger Miller, Gail Devers)
41,47 Grecja Ateny, Grecja 9 sierpnia 1997
Listy światowe  Stany Zjednoczone Red
(English Gardner, Octavious Freeman, Allyson Felix, Carmelita Jeter)
41,75 Monako Monako 19 lipca 2013
Rekord Afryki  Nigeria
(Beatrice Utondu, Faith Idehen, Christy Opara-Thompson, Mary Onyali-Omagbemi)
42,39 Hiszpania Barcelona, Hiszpania 7 sierpnia 1992
Rekord Azji  Chiny
(Xiao Lin, Li Yali, Liu Xiaomei, Li Xuemei)
42,23 Chińska Republika Ludowa Szanghaj, Chiny 23 października 1997
Rekord Ameryki Północnej,
Środkowej i Karaibów
 Stany Zjednoczone
(Tianna Bartoletta, Allyson Felix, Bianca Knight, Carmelita Jeter)
40,82 Wielka Brytania Londyn, Wielka Brytania 10 sierpnia 2012
Rekord Ameryki Południowej  Brazylia
(Ana Cláudia Silva, Franciela Krasucki, Evelyn dos Santos, Rosângela Santos)
42,55 Wielka Brytania Londyn, Wielka Brytania 9 sierpnia 2012
Rekord Europy  NRD
(Silke Gladisch-Möller, Sabine Rieger, Ingrid Auerswald-Lange, Marlies Göhr)
41,37 Australia Canberra, Australia 6 października 1985
Rekord Australii i Oceanii  Australia
(Rachael Massey, Suzanne Broadrick, Jodi Lambert, Melinda Gainsford-Taylor)
42,99 Południowa Afryka Polokwane, RPA 18 marca 2000

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Poz. Bieg Tor Reprezentacja Zawodniczki Rezultat Uwagi
1. 3 4  Stany Zjednoczone Jeneba Tarmoh, Alexandria Anderson, English Gardner, Octavious Freeman 41,82 Q
2. 1 4  Jamajka Carrie Russell, Kerron Stewart, Schillonie Calvert, Sheri-Ann Brooks 41,87 Q, SB
3. 1 3  Francja Céline Distel-Bonnet, Ayodelé Ikuesan, Myriam Soumaré, Stella Akakpo 42,25 Q
4. 3 2  Brazylia Evelyn dos Santos, Ana Cláudia Silva, Franciela Krasucki, Rosângela Santos 42,29 Q, AR
5. 1 6  Niemcy Yasmin Kwadwo, Inna Weit, Tatjana Pinto, Verena Sailer 42,65 q, SB
6. 2 5  Wielka Brytania Dina Asher-Smith, Ashlee Nelson, Annabelle Lewis, Hayley Jones 42,75 Q
7. 3 6  Rosja Olga Biełkina, Natalja Rusakowa, Jelizawieta Sawlinis, Jelena Bolsun 42,94 q, SB
8. 2 7  Kanada Crystal Emmanuel, Kimberly Hyacinthe, Shai-Anne Davis, Khamica Bingham 42,99 Q, NR
9. 3 3  Trynidad i Tobago Kamaria Durant, Michelle-Lee Ahye, Reyare Thomas, Kai Selvon 43,01 SB
10. 3 7  Polska Marika Popowicz, Weronika Wedler, Ewelina Ptak, Marta Jeschke 43,18 SB
11. 2 3  Szwajcaria Mujinga Kambundji, Marisa Lavanchy, Ellen Sprunger, Léa Sprunger 43,21 NR
12. 1 5  Holandia Kadene Vassell, Dafne Schippers, Madiea Ghafoor, Jamile Samuel 43,26 SB
13. 1 2  Dominikana Mariely Sánchez, Fany Chalas, Marleni Mejia, Margarita Manzueta 43.28 NR
14. 3 8  Kolumbia Yomara Hinestroza, Maria Alejandra Idrobo, Darlenys Obregón, Eliecith Palacios 43,65 SB
15. 2 4  Włochy Audrey Alloh, Marzia Caravelli, Ilenia Draisci, Martina Amidei 44,05
16. 3 5  Chiny Tao Yujia, Li Meijuan, Liang Xiaojing, Wei Yongli 44,22
1 7  Nigeria Alphonsus Peace Uko, Patience Okon George, Stephanie Kalu, Regina George DQ R170.7
2 6  Bahamy Sheniqua Ferguson, Shaunae Miller, Cache Armbrister, Debbie Ferguson-McKenzie DQ R163.3(a)
2 2  Ukraina Ołesia Powch, Natalija Pohrebniak, Marija Riemień, Jelizaweta Bryzhina 43,12 R32.2(a)

Finał[edytuj | edytuj kod]

Poz. Tor Reprezentacja Zawodniczki Rezultat Uwagi
Gold medal icon.svg 6  Jamajka Carrie Russell, Kerron Stewart, Schillonie Calvert, Shelly-Ann Fraser-Pryce 41,29 CR
Silver medal icon.svg 5  Stany Zjednoczone Jeneba Tarmoh, Alexandria Anderson, English Gardner, Octavious Freeman 42,75
Bronze medal icon.svg 3  Wielka Brytania Dina Asher-Smith, Ashlee Nelson, Annabelle Lewis, Hayley Jones 42,87
4. 1  Niemcy Yasmin Kwadwo, Inna Weit, Tatjana Pinto, Verena Sailer 42,90
5. 2  Rosja Olga Biełkina, Natalja Rusakowa, Jelizawieta Sawlinis, Jelena Bolsun 42,93 SB
6. 7  Kanada Crystal Emmanuel, Kimberly Hyacinthe, Shai-Anne Davis, Khamica Bingham 43,28
4  Francja Céline Distel-Bonnet, Ayodelé Ikuesan, Myriam Soumaré, Stella Akakpo DQ R170.7
8  Brazylia Evelyn dos Santos, Ana Cláudia Silva, Franciela Krasucki, Vanda Gomes DNF

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Czasu miejscowego

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]