Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie 2019
2017 2020
Data 25–27 stycznia 2019
Gospodarz Niemcy Winterberg
Organizator FIL
Liczba konkurencji 7
Zwycięzcy
Jedynki kobiet


Jedynki mężczyzn
Niemcy Natalie Geisenberger

Niemcy Felix Loch
Sprint kobiet


Sprint mężczyzn
Niemcy Natalie Geisenberger

Austria Jonas Müller
Dwójki mężczyzn  Niemcy
Toni Eggert
Sascha Benecken
Sprint dwójek mężczyzn  Niemcy
Toni Eggert
Sascha Benecken
Drużynowo  Rosja
Tatjana Iwanowa
Siemion Pawliczenko
Władisław Jużakow
Jurij Prochorow

48. Mistrzostwa świata w saneczkarstwie 2019 odbyły się w dniach 2527 stycznia w niemieckim Winterbergu. Rozegranych zostało siedem konkurencji: sprint jedynek kobiet, jedynki kobiet, sprint jedynek mężczyzn, jedynki mężczyzn, sprint dwójek mężczyzn, dwójki mężczyzn oraz zawody drużynowe.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
25 stycznia 2017 14:35 CET Jedynki kobiet – sprint Niemcy Natalie Geisenberger Niemcy Julia Taubitz Niemcy Dajana Eitberger
25 stycznia 2017 15:30 CET Jedynki mężczyzn – sprint Austria Jonas Müller Niemcy Felix Loch Rosja Siemion Pawliczenko
25 stycznia 2017 13:40 CET Dwójki mężczyzn – sprint  Niemcy
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Niemcy
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Austria
Thomas Steu
Lorenz Koller
26 stycznia 2017 14:20 CET – 1. ślizg
16:10 CET – 2. ślizg
Jedynki kobiet Niemcy Natalie Geisenberger Niemcy Julia Taubitz Stany Zjednoczone Emily Sweeney
27 stycznia 2017 11:05 CET – 1. ślizg
13:15 CET – 2. ślizg
Jedynki mężczyzn Niemcy Felix Loch Austria Reinhard Egger Rosja Siemion Pawliczenko
26 stycznia 2017 11:10 CET – 1. ślizg
12:40 CET – 2. ślizg
Dwójki mężczyzn  Niemcy
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Niemcy
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Austria
Thomas Steu
Lorenz Koller
27 stycznia 2017 15:50 CET Drużynowe  Rosja
Tatjana Iwanowa
Siemion Pawliczenko
Władisław Jużakow
Jurij Prochorow
 Austria
Hannah Prock
Reinhard Egger
Thomas Steu
Lorenz Koller
 Niemcy
Natalie Geisenberger
Felix Loch
Toni Eggert
Sascha Benecken

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet – sprint[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Natalie Geisenberger  Niemcy 38,628
Silver medal with cup.svg Julia Taubitz  Niemcy 38,635 + 0,007
Bronze medal with cup.svg Dajana Eitberger  Niemcy 38,668 + 0,040
4. Emily Sweeney  Stany Zjednoczone 38,747 + 0,119
5. Tatjana Hüfner  Niemcy 38,794 + 0,166
6. Jekaterina Baturina  Rosja 38,801 + 0,173
7. Tatjana Iwanowa  Rosja 38,819 + 0,191
8. Summer Britcher  Stany Zjednoczone 38,896 + 0,268
9. Elīza Cauce  Łotwa 39,050 + 0,422
10. Ulla Zirne  Łotwa 39,065 + 0,437

Jedynki mężczyzn – sprint[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Jonas Müller  Austria 35,835
Silver medal with cup.svg Felix Loch  Niemcy 35,859 + 0,024
Bronze medal with cup.svg Siemion Pawliczenko  Rosja 35,889 + 0,054
4. Johannes Ludwig  Niemcy 35,914 + 0,079
5. Kristers Aparjods  Łotwa 35,954 + 0,119
6. Reinhard Egger  Austria 35,963 + 0,128
7. Chris Eißler  Niemcy 35,968 + 0,133
8. Wolfgang Kindl  Austria 35,988 + 0,153
9. Kevin Fischnaller  Włochy 35,992 + 0,157
10. Stiepan Fiodorow  Rosja 36,085 + 0,250

Dwójki mężczyzn – sprint[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Toni Eggert
Sascha Benecken
 Niemcy 30,812
Silver medal with cup.svg Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Niemcy 30,824 + 0,012
Bronze medal with cup.svg Thomas Steu
Lorenz Koller
 Austria 30,829 + 0,017
4. Andris Šics
Juris Šics
 Łotwa 35,868 + 0,056
5. Chris Mazdzer
Jayson Terdiman
 Stany Zjednoczone 30,895 + 0,083
6. Wsewołod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Rosja 30,960 + 0,148
7. Robin Geueke
David Gamm
 Niemcy 30,979 + 0,167
8. Ludwig Rieder
Patrick Rastner
 Włochy 30,983 + 0,171
9. Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
 Rosja 30,989 + 0,177
10. Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
 Polska 31,032 + 0,220

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Natalie Geisenberger  Niemcy 57,142 56,726 1:53,868
Silver medal with cup.svg Julia Taubitz  Niemcy 57,348 56,945 1:54,293 + 0,425
Bronze medal with cup.svg Emily Sweeney  Stany Zjednoczone 57,467 56,914 1:54,381 + 0,513
4. Tatjana Iwanowa  Rosja 57,492 56,932 1:54,424 + 0,556
5. Summer Britcher  Stany Zjednoczone 57,408 57,029 1:54,437 + 0,569
6. Ulla Zirne  Łotwa 57,545 57,088 1:54,633 + 0,765
7. Andrea Vötter  Włochy 57,551 57,101 1:54,652 + 0,784
8. Jekaterina Baturina  Rosja 57,559 57,103 1:54,662 + 0,794
9. Sandra Robatscher  Włochy 57,657 57,016 1:54,673 + 0,805
10. Tatjana Hüfner  Niemcy 57,502 57,274 1:54,776 + 0,908
25. Ewa Kuls-Kusyk  Polska 58,539 NQ 58,539
26. Natalia Wojtuściszyn  Polska 58,572 NQ 58,572
27. Klaudia Domaradzka  Polska 58,754 NQ 58,754

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Felix Loch  Niemcy 52,063 52,187 1:44,250
Silver medal with cup.svg Reinhard Egger  Austria 52,176 52,174 1:44,350 + 0,100
Bronze medal with cup.svg Siemion Pawliczenko  Rosja 52,112 52,251 1:44,363 + 0,113
4. Johannes Ludwig  Niemcy 52,170 52,243 1:44,413 + 0,163
5. Chris Eißler  Niemcy 52,301 52,267 1:44,568 + 0,318
6. Roman Riepiłow  Rosja 52,208 52,369 1:44,577 + 0,327
7. Dominik Fischnaller  Włochy 52,335 52,334 1:44,669 + 0,419
8. Wolfgang Kindl  Austria 52,498 52,233 1:44,731 + 0,481
9. Tucker West  Stany Zjednoczone 52,303 52,536 1:44,839 + 0,589
10. Kevin Fischnaller  Włochy 52,143 52,697 1:44,840 + 0,590
19. Mateusz Sochowicz  Polska 52,817 52,491 1:45,308 + 1,058
24. Maciej Kurowski  Polska 53,124 52,689 1:45,813 + 1,563

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Toni Eggert
Sascha Benecken
 Niemcy 43,643 43,613 1:27,256
Silver medal with cup.svg Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Niemcy 43,604 43,730 1:27,334 + 0,078
Bronze medal with cup.svg Thomas Steu
Lorenz Koller
 Austria 43,670 43,727 1:27,397 + 0,141
4. Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
 Łotwa 43,768 43,650 1:27,418 + 0,162
5. Andris Šics
Juris Šics
 Łotwa 43,682 43,770 1:27,452 + 0,196
6. Ludwig Rieder
Patrick Rastner
 Włochy 43,796 43,756 1:27,552 + 0,296
7. Władisław Jużakow
Jurij Prochorow
 Rosja 43,834 43,774 1:27,617 + 0,361
8. Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
 Polska 43,857 43,810 1:27,667 + 0,411
9. Kristens Putins
Imants Marcinkēvičs
 Łotwa 43,823 43,868 1:27,691 + 0,435
10. Wsewołod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Rosja 43,938 43,780 1:27,718 + 0,462

Drużynowe[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Tatjana Iwanowa
Siemion Pawliczenko
Władisław Jużakow
Jurij Prochorow
 Rosja 2:24,116
Silver medal with cup.svg Hannah Prock
Reinhard Egger
Thomas Steu
Lorenz Koller
 Austria 2:24,624 + 0,508
Bronze medal with cup.svg Natalie Geisenberger
Felix Loch
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Niemcy 2:24,647 + 0,531
4. Andrea Vötter
Kevin Fischnaller
Ludwig Rieder
Patrick Rastner
 Włochy 2:24,809 + 0,693
5. Kimberley McRae
Reid Watts
Tristan Walker
Justin Snith
 Kanada 2:24,875 + 0,759
6. Emily Sweeney
Jonathan Gustafson
Chris Mazdzer
Jayson Terdiman
 Stany Zjednoczone 2:25,147 + 1,031
7. Ewa Kuls-Kusyk
Mateusz Sochowicz
Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
 Polska 2:25,948 + 1,832
8. Raluca Strămăturaru
Valentin Crețu
Vasile Marian Gîtlan
Flavius Ion Crăciun
 Rumunia 2:26,125 + 2,009

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Niemcy 5 5 2 12
2.  Austria 1 2 2 5
3.  Rosja 1 0 2 3
4.  Stany Zjednoczone 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]