Mistrzostwa Azji Juniorów w Lekkoatletyce 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

13. Mistrzostwa Azji Juniorów w Lekkoatletyce – impreza sportowa dla zawodników w wieku do lat 19, która odbyła się Dżakarcie, stolicy Indonezji, między 12 i 15 czerwca 2008 roku. Organizatorem czempionatu było Azjatyckie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

PB – rekord życiowy | SB – najlepszy wynik w sezonie 2008 | NYR – rekord kraju juniorów młodszych | NJR – rekord kraju juniorów | NR – rekord kraju | CR – rekord mistrzostw Azji juniorów | w – wynik uzyskany przy zbyt silnym wietrze

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal asia.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal asia.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal asia.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Hongkong Lai Chun Ho 10.43 Sri Lanka Shehan Abeypitiyage 10.55 Hongkong Tsui Chi-Ho 10.56
Bieg na 200 m Zjednoczone Emiraty Arabskie Omar Juma Al-Salfa 21.04 Chińska Republika Ludowa Huang Xiang 21.26 Arabia Saudyjska Adel Jaber Al-Asiri 21.38
Bieg na 400 m Arabia Saudyjska Ismail Al-Sabani 46.33 SB Chińska Republika Ludowa You Cheng 46.93 Korea Południowa Sung Hyuk-ye 47.40 PB
Bieg na 800 m Katar Abdulrahman Musaeb Bala 1:52.45 Iran Amir Moradi 1:52.62 Sri Lanka S.W.G.J. Weerasinghe 1:53.53
Bieg na 1500 m Katar Charles Koech 3:48.46 Arabia Saudyjska Imed Hamed Moh. Nour 3:49.47 SB Chińska Republika Ludowa Xu Song 3:52.81
Bieg na 5000 m Katar Charles Koech 14:29.55 Japonia Ryuji Kashiwabara 14:52.05 Korea Południowa Jeong Jin-hyeong 15:00.39
Bieg na 10000 m Bahrajn Majed Saleh Bashir 33:08.17 Iran Mohammad Foroud 34:25.74 PB Indie Ridwan 34:33.28 PB
Bieg na 110 m przez płotki Japonia Jin Nakamura 13.69 Chińskie Tajpej Ko Wen-ting 13.70 Arabia Saudyjska Sami Ahmed Al-Haider 13.87
Bieg na 400 m przez płotki Japonia Motoharu Kino 50.76 SB Korea Południowa Lee Seung-yun 50.95 NJR SB Kuwejt Jassem Waleed Al-Mass 52.16
Bieg na 3000 m z przeszkodami Bahrajn Majed Saleh Bashir 8:56.90 Chińskie Tajpej Wang Chiu-chun 9:17.42 Iran Mohammad Foroud 9:24.72 SB
Sztafeta 4 x 100 m  Japonia
Genki Kawai
Seiya Hane
Kohei Yoshida
Shogo Yano
40.22  Tajlandia
Poommanus Jankem
Wattana Deewong
Weerawat Prarueang
Suppachai Chimdee
40.31  Hongkong /  Chiny
Chan Kei Fung
Tsui Chi-Ho
Tong Hang
Lai Chun Ho
41.17
Sztafeta 4 x 400 m  Tajlandia
Yotsanee Chanwit
Chanatip Ruckburee
Saharat Sammayan
Suppachai Chimdee
3:10.86  Indie
Jithin Paul
Parveen Kumar
Inderjit Singh
Shejil Varghese
3:12.94  Arabia Saudyjska
Faris Al-Sharaheli
Adel Jaber Al-Asseri
Emad Noor
Ismail Al-Sabani
3:15.65
Chód na 10000 m Chińska Republika Ludowa Yang Tao 43:21.27 SB Chińska Republika Ludowa Geng Lingfu 43:43.91 Japonia Hiroki Nagaiwa 45:07.14
Skok wzwyż Indie Lakshmanan Yogaraj 2.14 =PB Chińska Republika Ludowa Chen Cheng 2.14 Japonia Manato Onoda 2.11
Skok o tyczce Japonia Yuya Ariake 5.20 =SB Chińskie Tajpej Liao Shu-kai 4.80 =PB Kazachstan Nikita Filippow 4.80 =PB
Skok w dal Chińska Republika Ludowa Weng Yongfeng 8.05 Arabia Saudyjska Mubarak Jasser Al-Jassem 7.74w Chińska Republika Ludowa Li Jinzhe 7.47
Trójskok Bahrajn Mohamed Yusuf Salman 16.64 NJR NR SB Chińska Republika Ludowa Jiang Wei 16.10 Chińska Republika Ludowa Yang Yang 16.06
Pchnięcie kulą Uzbekistan Grigoriy Kamulya 19.96 PB Uzbekistan Sergey Dementyev 18.43 PB Indie Jasdeep Singh 18.04 PB
Rzut dyskiem Iran Mostan Motamed 58.69 PB Syria Hamid Mansoor 56.36 SB Chińska Republika Ludowa Huang Wei 55.31 PB
Rzut młotem Korea Południowa Park Young-sik 65.03 PB Tadżykistan Aliszer Eszbekow 64.57 Katar Ahmed Amer Ahmed 57.45
Rzut oszczepem Uzbekistan Bobur Shokirjonov 66.03 Korea Południowa Park Won-kil 64.70 Iran Rahmatollah Tatari 63.71
Dziesięciobój Kazachstan Aleksander Czernow 6434 pkt. Korea Południowa Yun Yeong-hak 6226 pkt. Oman Ahmed Al-Maqbali 5773 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal asia.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal asia.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal asia.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Tajlandia Jinthara Seangdee 11.75 Chińska Republika Ludowa Han Huijiang 11.88 Indonezja Serafi Anelies Unani 11.93 SB
Bieg na 200 m Tajlandia Jinthara Seangdee 24.10 Tajlandia Tassaporn Wannakit 24.43 Chińska Republika Ludowa Liu Tingting 24.64
Bieg na 400 m Chińska Republika Ludowa Chen Lin 53.68 Chińska Republika Ludowa Huang Meiling 54.74 Chińskie Tajpej Yen Tai-ting 55.29
Bieg na 800 m Chińska Republika Ludowa Tong Xiaomei 2:06.64 Indie Tintu Luka 2:08.63 Indie Simon Rajam Bindhu 2:11.13
Bieg na 1500 m Chińska Republika Ludowa Liu Fang 4:28.50 Indie Simon Rajam Bindhu 4:29.18 Kirgistan Wiktoria Poljudina 4:31.45
Bieg na 3000 m Japonia Michi Numata 9:33.86 Indie Savita Dhankar 9:39.83 PB Kirgistan Wiktoria Poljudina 9:41.21 PB
Bieg na 5000 m Chińska Republika Ludowa Hao Xiaofan 17:08.84 Japonia Kasumi Nishihara 17:11.14 Japonia Akiko Matsuyama 17:20.11
Bieg na 100 m przez płotki Chińska Republika Ludowa Deng Ru 13.59 Chińska Republika Ludowa Wang Li 13.84 Japonia Nozomi Yamamoto 13.95
Bieg na 400 m przez płotki Syria Ghofrane Mohammad 57.85 SB Chińska Republika Ludowa Deng Xiaoqing 58.76 Kazachstan Taissa Machmajewa 59.30 SB
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kazachstan Marina Podkorytowa 10:57.59 PB Jordania Bara´a Awadallah Marouane 11:32.90 NR NJR PB Indonezja Novita Andriani 11:37.25 PB
Sztafeta 4 x 100 m  Tajlandia
Kamonch Sornplod
Sintara Seangdee
Tassporn Wannakit
Athchima Engchuan
45.95  Chiny
Deng Ru
Huang Meiling
Liu Tingting
Han Huijiang
45.98  Chińskie Tajpej
Chuang Chih-han
Chang Hsin-fang
Yen Tai-ting
Lin Wen-wen
47.05
Sztafeta 4 x 400 m  Chiny
Han Huijiang
Tong Xiaomei
Huang Meiling
Chen Lin
3:39.67  Kazachstan
Natalia Tukowa
Jelena Geptina
Margarita Kudinowa
Taissa Machmajewa
3:42.20  Indie
Juana Murmu
Chinchu Jose
Anu Mariam Jose
Tintu Lukka
3:42.47
Chód na 10000 m Chińska Republika Ludowa Yu Miao 46:17.44 PB Chińska Republika Ludowa Li Yanfei 46:46.52 Japonia Kumiko Okada 47:01.45
Skok wzwyż Hongkong Jessica Fung Wai Yee 1.78 NR NJR NYR PB Chińska Republika Ludowa Xu Jie 1.74 Wietnam Dương Thị Việt Anh 1.70
Skok o tyczce Japonia Tomoko Sumishi 3.90 =SB Chińska Republika Ludowa Huang Minming 3.90 Japonia Miki Motomiya 3.70
Skok w dal Chińska Republika Ludowa Bao Sha 6.32 Chińska Republika Ludowa Li Yanmei 6.28 SB Korea Południowa Bae Chan-mi 6.10 PB
Trójskok Chińska Republika Ludowa Li Yanmei 13.60 Indonezja Maria Natalia Londa 13.24 SB Chińska Republika Ludowa Hu Qian 13.01
Pchnięcie kulą Chińska Republika Ludowa Meng Qianqian 16.49 Chińska Republika Ludowa Ma Qiao 14.68 Uzbekistan Sofia Burchanowa 14.16
Rzut dyskiem Chińska Republika Ludowa Xi Shangxue 52.63 Chińska Republika Ludowa Jin Yuanyuan 52.40 SB Chińskie Tajpej Li Wen-hua 52.15
Rzut młotem Tadżykistan Galina Mitjajewa 57.83 Korea Południowa Lee Jae-young 54.15 Kazachstan Tatiana Bem 52.24
Rzut oszczepem Chińska Republika Ludowa Li Lingwei 54.72 Uzbekistan Anastasiya Svechnikova 51.58 Japonia Riyoko Miyamoto 50.76
Siedmiobój Chińskie Tajpej Chu Chia-ling 4871 pkt. SB Chińskie Tajpej Lee Yi-jung 4730 pkt. PB Kazachstan Olga Łapina 4697 pkt. SB

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]