Mistrzostwa Czterech Kontynentów w Łyżwiarstwie Figurowym 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa czterech kontynentów w łyżwiarstwie figurowym
2001
2000 2002
Data 5–11 lutego 2001
Gospodarz U.S. Figure Skating
Miejscowość Stany Zjednoczone Salt Lake City
Hala Delta Center
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 106
Liczba reprezentacji 13
Zwycięzcy
Soliści Chińska Republika Ludowa Li Chengjiang
Solistki Japonia Fumie Suguri
Pary sportowe Kanada Jamie Salé
Kanada David Pelletier
Pary taneczne Kanada Shae-Lynn Bourne
Kanada Victor Kraatz

Mistrzostwa czterech kontynentów w łyżwiarstwie figurowym 2001 – 3. edycja zawodów rangi mistrzowskiej dla łyżwiarzy figurowych z Azji, Afryki, Ameryki oraz Australii i Oceanii. Mistrzostwa odbywały się od 5 do 11 lutego 2001 w hali Delta Center w amerykańskim Salt Lake City.

Mistrzami w konkurencjach solowych zostali Chińczyk Li Chengjiang i Japonka Fumie Suguri. Wśród par sportowych triumfowali Kanadyjczycy Jamie Salé i David Pelletier. Natomiast w konkurencji par tanecznych złoto wywalczyli także reprezentanci Kanadyjczycy Shae-Lynn Bourne i Victor Kraatz.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

  • 5–6 lutego – oficjalne treningi
  • 7 lutego – uroczyste otwarcie zawodów, taniec obowiązkowy, program krótki par sportowych, program krótki solistów
  • 8 lutego – taniec oryginalny, program dowolny par sportowych, program krótki solistek
  • 9 lutego – taniec dowolny, program dowolny solistów
  • 10 lutego – program dowolny solistek, bankiet
  • 11 lutego – pokazy mistrzów

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

L.p. Reprezentacja Złoto Srebro Brąz Razem
1  Kanada 2 0 1 3
2  Japonia 1 1 1 3
3  Chiny 1 1 0 2
4  Stany Zjednoczone 0 2 2 4

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Reprezentacja Punkty[1] SP FS
1 Li Chengjiang  Chiny 2,0 2 1
2 Takeshi Honda  Japonia 4,0 4 2
3 Michael Weiss  Stany Zjednoczone 5,5 5 3
4 Matthew Savoie  Stany Zjednoczone 7,5 3 6
5 Zhang Min  Chiny 8,5 9 4
6 Yamato Tamura  Japonia 10,5 5 8
7 Emanuel Sandhu  Kanada 11,5 13 5
8 Li Yunfei  Chiny 12,5 11 7
9 Ben Ferreira  Kanada 12,5 7 9
10 Yosuke Takeuchi  Japonia 17,0 14 10
11 Jayson Dénommée  Kanada 17,0 12 11
12 Roman Skorniakov  Uzbekistan 17,0 10 12
13 Anthony Liu  Australia 17,0 8 13
14 Lee Kyu-hyun  Korea Południowa 22,0 16 14
15 Bradley Santer  Australia 23,5 15 16
16 Juri Litvinov  Kazachstan 24,0 18 15
17 Vladimir Belomoin  Uzbekistan 26,5 19 17
18 Ricky Cockerill  Nowa Zelandia 26,5 17 18
19 Simon Thode  Nowa Zelandia 29,5 21 19
20 Mauricio Medellin  Meksyk 30,0 20 20
21 Manuel Segura  Meksyk 32,0 22 21
WD Todd Eldredge  Stany Zjednoczone DNF 1 DNF

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodniczka Reprezentacja Punkty[2] SP FS
1 Fumie Suguri  Japonia 2,0 2 1
2 Angela Nikodinov  Stany Zjednoczone 5,5 7 2
3 Yoshie Onda  Japonia 5,5 5 3
4 Tatiana Malinina  Uzbekistan 5,5 1 5
5 Jennifer Kirk  Stany Zjednoczone 6,0 4 4
6 Shizuka Arakawa  Japonia 8,5 3 7
7 Amber Corwin  Stany Zjednoczone 10,5 9 6
8 Jennifer Robinson  Kanada 12,0 8 8
9 Annie Bellemare  Kanada 13,0 6 10
10 Stephanie Zhang  Australia 14,0 10 9
11 Nicole Watt  Kanada 19,5 17 11
12 Joanne Carter  Australia 19,5 15 12
13 Park Bit-na  Korea Południowa 19,5 11 14
14 Miriam Manzano  Australia 20,0 14 13
15 Wang Huan  Chiny 22,5 13 16
16 Fang Dan  Chiny 24,0 18 15
17 Carina Chen  Chińskie Tajpej 24,0 12 18
18 Shirene Human  Południowa Afryka 25,0 16 17
19 Dirke O´Brien Baker  Nowa Zelandia 29,5 21 19
20 Rocio Salas Visuet  Meksyk 31,0 20 21
21 Sun Siyin  Chiny 31,5 23 20
22 Marina Khalturina  Kazachstan 33,5 19 24
23 Christine Lee  Hongkong 34,0 24 22
24 Diane Chen  Chińskie Tajpej 34,0 22 23
Nie awansowały do programu dowolnego
25 Choi Young-eun  Korea Południowa NQ 25 NQ
26 Anastasia Gimazetdinova  Uzbekistan NQ 26 NQ
27 Shin Yea-ji  Korea Południowa NQ 27 NQ
28 Gladys Orozco Montemayor  Meksyk NQ 28 NQ
29 Simone Joseph  Południowa Afryka NQ 29 NQ
30 Quinn Wilmans  Południowa Afryka NQ 30 NQ
31 Imelda-Rose Hegerty  Nowa Zelandia NQ 31 NQ
32 Ingrid Roth  Meksyk NQ 32 NQ

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Reprezentacja Punkty[3] SP FS
1 Jamie Salé / David Pelletier  Kanada 1,5 1 1
2 Shen Xue / Zhao Hongbo  Chiny 3,0 2 2
3 Kyoko Ina / John Zimmerman  Stany Zjednoczone 4,5 3 3
4 Pang Qing / Tong Jian  Chiny 7,0 6 4
5 Tiffany Scott / Philip Dulebohn  Stany Zjednoczone 8,5 5 6
6 Anabelle Langlois / Patrice Archetto  Kanada 9,0 8 5
7 Kristy Sargeant-Wirtz / Kris Wirtz  Kanada 9,0 4 7
8 Yūko Kawaguchi / Aleksandr Markuncow  Japonia 12,5 9 8
9 Danielle Hartsell / Steve Hartsell  Stany Zjednoczone 12,5 7 9
10 Natalia Ponomareva / Evgeni Sviridov  Uzbekistan 15,0 10 10
11 Marina Aganina / Artiom Kniaziew  Uzbekistan 16,5 11 11

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Reprezentacja Punkty[4] CD1 CD2 OD FD
1 Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz  Kanada 2,0 1 1 1 1
2 Naomi Lang / Peter Tchernyshev  Stany Zjednoczone 4,0 2 2 2 2
3 Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon  Kanada 6,0 3 3 3 3
4 Megan Wing / Aaron Lowe  Kanada 9,0 5 5 5 4
5 Jessica Joseph / Brandon Forsyth  Stany Zjednoczone 9,0 4 4 4 5
6 Beata Handra / Charles Sinek  Stany Zjednoczone 12,0 6 6 6 6
7 Nakako Tsuzuki / Rinat Farkhoutdinov  Japonia 14,0 7 7 7 7
8 Zhang Weina / Cao Xianming  Chiny 16,0 8 8 8 8
9 Nozomi Watanabe / Akiyuki Kido  Japonia 18,0 9 9 9 9
10 Fan Ru / Suo Bin  Chiny 20,0 10 10 10 10
11 Olga Akimowa / Andriej Driganow  Uzbekistan 22,0 11 11 11 11
12 Portia Duval-Rigby / Francis Rigby  Australia 24,0 12 12 12 12
13 Julia Klochko / Ramil Sarkulov  Uzbekistan 26,0 13 13 13 13
14 Natalie Buck / Trent Nelson-Bond  Australia 28,0 14 14 14 14
15 Alexandra Martin / Daniel Price  Australia 30,0 15 15 15 15

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 2001 Four Continents Championships – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-08)].
  2. 2001 Four Continents Championships – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-08)].
  3. 2001 Four Continents Championships – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-08)].
  4. 2001 Four Continents Championships – Ice dancing – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-08)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]