Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

1. Mistrzostwa Europy
Juniorów Młodszych
w Lekkoatletyce

Gospodarz Gruzja Tbilisi
Otwarcie 14 lipca 2016
Zamknięcie 17 lipca 2016
Győr 2018 1rightarrow-2.png

1. Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 17, organizowane pod egidą European Athletics w Tbilisi między 14 i 17 lipca 2016 roku[1].

Do miana organizatora zawodów kandydowały Tbilisi oraz włoskie miasto Rieti[2]. Organizatora zawodów Rada European Athletics wybrała 3 maja 2014 roku na spotkaniu we Frankfurcie nad Menem[2].

W każdej konkurencji kraj mógł wystawić dwóch zawodników[3].

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal europe.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal europe.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal europe.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Niemcy Marvin Schulte 10,56 PB Szwecja Henrik Larsson 10,57 PB Finlandia Samuel Purola 10,62 =PB
Bieg na 200 m Wielka Brytania Jona Efoloko 21,15 SB Szwecja Kasper Kadestål 21,18 PB Hiszpania Pol Retamal 21,24
Bieg na 400 m Białoruś Ihar Zubko 47,16 EL PB Rumunia Mihai Cristian Pislaru 47,46 Turcja Mahsum Korkmaz 47,69
Bieg na 800 m Wielka Brytania George Mills 1:48,82 PB Włochy Andrea Romani 1:49,58 Włochy Simone Barontini 1:49,78
Bieg na 1500 m Wielka Brytania Jake Heyward 4:00,64 Francja Pierre Proust 4:01,62 Hiszpania Enrique Herreros 4:02,06
Bieg na 3000 m Serbia Elzan Bibić 8:09,06 Hiszpania Annasse Mahboub el Hamdouini 8:20,20 PB Rumunia Adrian Garcea 8:20,94 PB
Bieg na 2000 m z przeszkodami Belgia Tim Van de Velde 5:53,77 Austria Stefan Schmid 5:54,79 PB Belgia Rémi Schyns 5:55,06 PB
Bieg na 110 m przez płotki (91,4cm) Węgry Dániel Eszes 13,39 EL PB Belgia Tuur Bras 13,42 PB Wielka Brytania Jason Nicholson 13,45 PB
Bieg na 400 m przez płotki (84,0cm) Włochy Alessandro Sibilio 51,46 PB Hiszpania Aleix Porras 51,56 Niemcy Emil Agyekum 51,80 PB
Sztafeta szwedzka  Włochy
Lorenzo Paissan
Mario Marchei
Alessandro Sibilio
Andrea Romani
1:52,78 PB  Hiszpania
Sergio López
Jesús Gómez
Pol Retamal
Iván Alba
1:53,62 PB  Polska
Damian Sztejkowski
Rafał Pająk
Szymon Kreft
Maciej Wójcik
1:53,80 PB
Chód na 10 000 m Polska Łukasz Niedziałek 44:06,49 Turcja Abdulselam İmük 45:30,41 Francja David Kuster 45:42,09
Skok wzwyż Niemcy Lukas Mihota 2,18 EL Grecja Adónios Mérlos 2,16 =SB Ukraina Dmytro Nikitin 2,16 SB
Skok o tyczce Grecja Emanuil Karalis 5,45 Niemcy Bo Kanda Lita Baehre 5,30 =PB Norwegia Sondre Guttormsen 5,05 PB
Skok w dal Grecja Panajotis Mandzurojanis 7,60 Francja Enzo Hodebar 7,54 SB Rumunia Bogdan Ioan Sitoianu 7,31 SB
Trójskok Francja Martin Lamou 16,03 EL PB Włochy Andrea Dallavalle 15,74 PB Rumunia Răzvan Cristian Grecu 15,62 SB
Pchnięcie kulą (5 kg) Grecja Odiseus Muzenidis 21,51 EL SB Białoruś Dzmitryj Karpuk 21,24 SB Finlandia Eero Ahola 21,24
Rzut dyskiem (1,5 kg) Cypr Georgios Koniarakis 62,16 Niemcy Tim Ader 60,84 PB Niemcy Jan Vasco Bringmann 60,62 PB
Rzut młotem (5 kg) Ukraina Mychajło Hawryluk 82,26 PB EL Wielka Brytania Jake Norris 79,20 PB Szwecja Ragnar Carlsson 75,71 PB
Rzut oszczepem (700 g) Łotwa Kristaps Jaunpujens 77,01 EL SB Mołdawia Aleksiej Olejnik 74,49 SB Łotwa Matīss Velps 74,47
Dziesięciobój Niemcy Manuel Wagner 7382 pkt. PB Belgia Jorg Vanlierde 7311 pkt. PB Austria Leon Okafor 7232 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal europe.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal europe.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal europe.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Niemcy Keshia Kwadwo 11,76 Irlandia Gina Akpe-Moses 11,80 PB Polska Klaudia Adamek 11,82
Bieg na 200 m Francja Marine Mignon 23,35 PB NR Wielka Brytania Alisha Rees 23,70 Czechy Nikola Bendová 24,00
Bieg na 400 m Rumunia Andrea Miklós 52,70 EL PB Polska Karolina Łozowska 54,56 Norwegia Josefine Tomine Eriksen 55,26
Bieg na 800 m Wielka Brytania Isabelle Boffey 2:07,19 Wielka Brytania Anna Burt 2:08,54 Słowacja Gabriela Gajanová 2:09,43
Bieg na 1500 m Szwajcaria Delia Sclabas 4:22,51 PB Wielka Brytania Sabrina Sinha 4:23,10 Wielka Brytania Erin Wallace 4:28,17
Bieg na 3000 m Szwajcaria Delia Sclabas 9:23,44 PB Norwegia Stine Wangberg 9:26,55 PB Wielka Brytania Lucy Pygott 9:28,15 PB
Bieg na 2000 m z przeszkodami Dania Anna Mark Helwigh 6:34,52 EL PB Węgry Tíra Pavuk 6:41,70 Chorwacja Lora Ontl 6:43,60 PB
Bieg na 100 m przez płotki (76,2cm) Włochy Desola Oki 13,30 =PB Białoruś Wiktoryja Zakarczuk 13,48 PB Irlandia Molly Scott 13,51
Bieg na 400 m przez płotki Finlandia Viivi Lehikoinen 58,28 Szwajcaria Yasmin Giger 58,39 PB Hiszpania Sara Gallego 58,73 PB
Sztafeta szwedzka  Francja
Cyrena Samba-Mayela
Eloïse de La Taille
Marine Mignon
Iman Jean
2:08,48 PB  Polska
Klaudia Adamek
Alicja Potasznik
Martyna Kotwiła
Karolina Łozowska
2:08,57 PB  Włochy
Camilla Maestrini
Zaynab Dosso
Valeria Simonelli
Letizia Tiso
2:08,99 PB
Chód na 5000 m Turcja Meryem Bekmez 22:50,22 PB Turcja Ayşe Tekdal 22:58,17 PB Hiszpania Marina Peña 23:05,90
Skok wzwyż Szwecja Maja Nilsson 1,82 PB Litwa Urtė Baikštytė 1,79 Grecja Déspina Maltabé 1,75
Skok o tyczce Finlandia Alina Strömberg 4,15 PB Hiszpania Meritxell Benito 4,05 Czechy Amálie Švábíková 4,05
Skok w dal Wielka Brytania Holly Mills 6,19 Słowenia Maja Bedrač 6,19 Portugalia Marisa Carvalho 6,08
Trójskok Rumunia Georgiana Iuliana Anitei 13,19 Słowenia Eva Pepelnak 13,03 PB Francja Tene Cisse 12,79
Pchnięcie kulą (3 kg) Mołdawia Aleksandra Emelianow 18,50 PB Niemcy Jule Steuer 17,97 PB Włochy Sydney Giampietro 17,45
Rzut dyskiem Mołdawia Aleksandra Emelianow 58,09 EL Niemcy Amelie Döbler 50,14 Finlandia Helena Leveelahti 49,34 SB
Rzut młotem (3 kg) Czechy Kateřina Skýpalová 66,58 PB Białoruś Tacciana Ramanowicz 66,16 Finlandia Kiira Väänänen 66,00
Rzut oszczepem (500 g) Norwegia Arianne Duarte Morais 60,89 PB EB Włochy Carolina Visca 59,10 SB Finlandia Elina Kinnunen 57,40 PB
Siedmiobój Ukraina Alina Szuch 6186 pkt. WBP Austria Sarah Lagger 6175 pkt. PB Wielka Brytania Niamh Emerson 5919 pkt. PB

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Suma
Razem
1.  Wielka Brytania 5 4 4 13
2.  Niemcy 4 4 2 10
3.  Włochy 3 3 3 9
4.  Francja 3 2 2 7
5.  Grecja 3 1 1 5
6.  Rumunia 2 1 3 6
7.  Mołdawia 2 1 0 3
 Szwajcaria 2 1 0 3
9.  Finlandia 2 0 5 7
10.  Ukraina 2 0 1 3
11.  Białoruś 1 3 0 4
12.  Polska 1 2 2 5
13.  Belgia 1 2 1 4
 Szwecja 1 2 1 4
 Turcja 1 2 1 4
16.  Norwegia 1 1 2 4
17.  Węgry 1 1 0 2
18.  Czechy 1 0 2 3
19.  Łotwa 1 0 1 2
20.  Cypr 1 0 0 1
 Dania 1 0 0 1
 Serbia 1 0 0 1
23.  Hiszpania 0 4 4 8
24.  Austria 0 2 1 3
25.  Słowenia 0 2 0 2
26.  Irlandia 0 1 1 2
27.  Litwa 0 1 0 1
28.  Chorwacja 0 0 1 1
 Portugalia 0 0 1 1
 Słowacja 0 0 1 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 1. Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych, Polski Związek Lekkiej Atletyki [dostęp 2014-08-05] (pol.).
  2. a b Tbilisi awarded 2016 European Athletics Youth Championships, European Athletics [dostęp 2014-08-05] (ang.).
  3. Maciej Jałoszyński, Kongres European Athletics w Skopju, Polski Związek Lekkiej Atletyki [dostęp 2014-08-05] (pol.).